Блог

Як кріпити пластиковий, дерев’яний, поліуретановий плінтус?

Способи монтажу плінтуса: кріпити на підлогу або на стіни? 

Спочатку трохи інформації, яка дозволить вибрати відповідні варіанти для закінчення оформлення будь-якої кімнати. Не чіпатимемо кольору (є варіанти під фарбування), фактури та інших деталей. Вибір на будівельному ринку дозволяє підібрати зовнішнє покриття декору практично без обмежень. 

Але є деякі моменти, на які варто звернути особливу увагу:

 • Необхідність прокладки комунікацій. Тут пам’ятайте про одне важливе правило: «силові кабелі» повинні бути на відстані не менше 2,5-3 см від кабелів слабкострумових систем і не перетинатися. Виробники передбачають «кабельний канал» навіть в плоских конструкціях; 

 • Розмір. Чим менше висота і ширина, тим плінтуса непомітніше, якщо не хочете зробити їх родзинкою оформлення; 

 • Підсвічування і внутрішня прокладка кабелів. Занадто велика їх кількість призведе до перебору. Перегляньте схему електромережі квартири, щоб виключити проблеми з перешкодами і короткими замиканнями.  

Як ви розумієте, крім декоративних функцій, плінтус для підлоги ще й прагматичний декор, що дозволяє приховати комунікації. Тому  монтаж плінтуса  з силовими кабелями вимагає дотримання техніки безпеки.

Лайфхак. Орієнтуйтеся на допустиме навантаження прокладених ліній. Пам’ятайте, що при зростанні споживання (3 і більше розеток) температура кабелю може підвищитися, що розплавить пластик, але не зашкодить дереву і МДФ.

Рекомендації професіоналів – пластикові комплекти з набором сполучних елементів, що дозволяють «обійти» найскладніші кути. Проклавши одночасно необхідні комунікації, без втрат на перешкоди і ризики коротких замикань.

Це приклад компонування кабельної складової:

 • Кабель супутникового ТБ внизу;

 • Вище харчування ресивера (12-18-24 Вольт);

 • Силовий кабель з напругою 220 Вольт;

 • Слабкострумова система відеоспостереження і доступу в Інтернет;

 • Екрановані, коаксіальні кабелі допоміжних систем.

Рішення непросте, для прокладки потрібно було провести замір опору ізоляції, тому висота декору була збільшена. Естетики додали типові елементи, без яких монтаж пластикового плінтуса не отримає завершеності.

Заглушки зазвичай ставлять у короба двері, з’єднувачі маскують стики довгих ділянок, зовнішні і внутрішні кути надають естетику завершеності роботи.

Важливо! Не всі кабелі можна згинати на 90 градусів. Фахівці це знають. Якщо почали прокладку своїми руками, подивіться на характеристики прокладаються проводів. Там вказано допустимий радіус вигину.

Приступаючи до робіт, пам’ятайте ще кілька правил, про які зазвичай фахівці не говорять замовникам:

 • Планується на підлогу не кріпиться, тільки до стіни. Це необхідно, щоб деформації підлогового покриття не покоробили декор;  

 • Монтаж починають від кута, по далекій від дверей стороні кімнати;

 • Довжину розраховують так, щоб стики опинилися в самих непомітних місцях;

 • Якщо не використовується з’єднувач, повнотілі деталі (МДФ, дерево і т.д.) стикуються не прямим різом, а під кутом від 30 градусів. Стикуються торці на клей, маскуючи лінію відповідним матеріалом (шпаклівка, фарба і т.д.).

Перед початком робіт зробіть ескіз периметра кімнати, порахуйте кількість додаткових з’єднувачів, оцініть місця стиків. Ескіз допоможе правильно порахувати погонні метри (типова довжина 2,2-2,7 метра).

Набір інструментів буде залежати від матеріалу і обраного способу кріплення.

Установка на дюбеля 

Саме міцне кріплення плінтуса, але при цьому досить трудомістка. Дуже добре підходить для цегли або дерева (бетон складніше свердлити). Використовуючи метод, при свердлінні будьте обережні, захистивши місце робіт. Рекомендується робота удвох, коли напарник під час свердління прибирає пил пилососом. Це ефективний спосіб не забруднити обробку і покриття для підлоги.

В іншому технологія звична:

 • Розміри деталей розмічають з урахуванням розмірів кутових вставок і з’єднувачів, розкладаючи по периметру кімнати;

 • У підготовленій деталі, з кроком 0,5-1 м просвердлюють отвори для шурупів, через які олівцем роблять позначки на стіні;

 • Насверливаем отвори, в які вставляються дюбелі врівень з площиною стіни;

 • Шурупи кріпляться так, щоб забезпечити щільне прилягання, але без стискання. Кріпити їх необхідно таким чином, щоб головки можна було приховати декоративними заглушками або відповідними складами.

Крок розміщення дюбелів залежить від нерівностей. Кріплення міцне, можна «підтягнути», приховавши невеликі нерівності.

Спосіб підходить практично для будь-якого декору, але така установка пластикових плінтусів без кабельних каналів не естетична, так як важко замаскувати головки шурупів. При цьому кріплення дозволяє при необхідності провести демонтаж без пошкодження обробки.  

Особливості установки на застібки 

Тут є деякі обмеження: монтажна сторона повинна мати спеціальні пази, які розраховані на застібки або кліпси, а стіна повинна бути рівною. 

Основна складність методу – точний вирівнювання лінії застібок кліпс по висоті. Процес не трудомісткий, але кропітка. Фахівці нашої компанії вважають за краще застосовувати лазери, але і з ними завжди проходить «підгонка» за місцем. 

В цілому технологія досить проста – застібки кріпляться дюбелями, при необхідності прокладається кабель, після чого легким натисканням заготовка фіксується за місцем.

Переваги методу, незважаючи на те, що свердлити все одно доведеться, такі:

 • Багаторазовий і простий демонтаж без інструментів;

 • Точки кріплення повністю приховані, лицьова частина залишається неушкодженою;

 • Кліпси, нижньою частиною спираються на підлогу, вимагають менше зусиль по вирівнюванню, що прискорює процес. 

В цілому метод можна сміливо рекомендувати для дорогого масиву дерева або МДФ зі складними, декоративними поверхнями. 

Наклеювання підлогових плінтусів на рідкі цвяхи

Найпростіший спосіб, що не вимагає значних трудовитрат. При цьому він мало поширений, оскільки має серйозні недоліки:

 • Кріплення «одноразове», зняти його без пошкодження обробки дуже непросто;

 • Чи не передбачається прокладка декількох комунікацій, оскільки потрібна велика площа для контакту зі стіною;

 • Небажані механічні дії, кріплення не найнадійніше.

Проте, технологія проста, не вимагає особливих навичок і є найшвидшою. Як встановити плінтус за допомогою клейових сумішей:

 • Нижня частина стіни повинна бути вирівняною, щоб забезпечити щільне прилягання монтажної сторони;

 • Поверхня, оздоблювальний матеріал, повинен забезпечити адгезію обраного клею;

 • На монтажну поверхню тонкої звивистою лінією наносять клей, відступаючи від країв, щоб він не видавився. На вузькі смужки клей наносять точками, з кроком 3-7 см;

 • Профіль ставиться на місце і притискається з зусиллям на вказане виробником клейового складу час, зазвичай не більше 10-20 хвилин. 

Рекомендувати такий варіант монтажу можна для тонких і високих варіантів декору, якщо якісно вирівняні підстави. Тоді рішення може бути виправдане.

Установка плінтусів без використання зросток 

У деяких ситуаціях необхідно уникнути кутових вставок, щоб зберегти естетику. В цьому випадку потрібно точна стикування, зазвичай застосовується для дерева, поліуретанових виробів і МДФ. Для пластикових варіантів спосіб майже не застосовується, оскільки все одно потрібна установка декоративної заглушки.

Для роботи використовують стусло, що дозволяє забезпечити точний стик навіть складного перетину. 

Перед початком роботи необхідно потренуватися на невеликих обрізаннях, разметив стусло як на фото, щоб не заплутатися при резе готових заготовок. Принцип роботи наступний:

 • Підганяються дві кутові частини, від яких починається монтаж;

 • При підході до наступного кутку спочатку підганяють кутові фрагменти, а вже потім виміряють і відрізають пряму вставку.

Кріплення проводиться обраним способом, стики маскують відповідним складом. Робота копітка, але результат зазвичай виглядає дуже симпатично.

Залишилося розглянути окремі випадки, як кріпити плінтуса різного типу і видів.

Як кріпляться на підлогу пластикові плінтуса з кабель-каналом

Особливість криється в наявності центрального каналу для комунікацій, закритого декоративної (виймаємо) смугою по всій довжині. Головне достоїнство конструкції – доступ до комунікацій без демонтажу, досить розкрити канал.

Ця ж гнучка смуга відкриває доступ до монтажної стороні, що дозволяє працювати «за місцем»:

 • Профіль розмічається в місці стику з кутовими вставками;

 • Шилом проколюють і свердлиться отвір в пластиці;

 • Прямо через пластик сверлится отвір;

 • Встановлюється дюбель і шуруп;

 • Декоративна вставка повертається на місце.

При необхідності вивести якісь комунікації використовуються спеціальні вставки, які є в комплектах практично всіх колекцій з кабель-каналами.

Використовувати дірочки в широкому соединителе (вони є в прикладі) не рекомендуємо. Виглядає це некрасиво, і місце розрізу згодом розбовтається, а з’єднувач буде вискакувати.

Як встановити дерев’яний підлоговий плінтус

Головне завдання – акуратність, щоб не пошкодити дерев’яну поверхню. Переважний спосіб: свердління отвору, установка дерев’яної пробки і саморіз. Капелюшок самореза повинна бути втоплена, щоб можна було приховати її декоративної мастикою. 

Цвяхи ми не рекомендуємо. Як прибити плінтус правильно, якщо пробки приховані під поверхнею? Розмітка залишиться на обробці, а якщо цвях потрапить не по центру пробки, кріплення виявиться ненадійним. Ще один мінус – невисока міцність фінішних (приховуваних) цвяхів і високі ризики необережним ударом пошкодити дерево. Краще використовувати спеціальні клеї, правда, про недоліки цього варіанту ми вже згадали.

Планки з МДФ кріпляться точно так же. Нагадуємо, що стики треба робити не прямі, а використовувати стусло, вибираючи кут стикування від 30 до 60 градусів. 

З дерев’яними профілями краще обходитися без додаткових з’єднань, акуратна робота дозволить обійти найскладніший кут.

Як кріпиться поліуретановий підлоговий плінтус

Перевага вибору пінополіуретанових профілів в тому, що їх можна монтувати до обробки стін і фарбувати одночасно з ними. У більшості випадків такі планки клеяться, декоративні сполуки використовують рідко, ведеться монтаж без зросток. Відносно недавно з’явилися моделі з кабель-каналами, вони можуть кріпитися дюбелями, як пластикові вироби.  

Залишилося розглянути деякі особливості підлогових покриттів, щоб повністю розібратися, як кріпити плінтуса на підлогу. 

Установка планок на покриття з різних матеріалів 

Свої особливості в роботах мають паркет, ламінат, лінолеум з ковроліном і кахель. Розглянемо типові підходи до цих матеріалів.

Установка на паркет і ламінат 

Паркет дорогою, міцний матеріал, але його легко подряпати. У ламінату аналогічні обмеження, тому в роботі треба проявляти акуратність. Застосовуючи дерево (МДФ) використовуючи цвяхи, тонким свердлом просвердлите отвір тонше цвяха. В цьому випадку дорогі елементи не розколються. 

Використовуючи пластик, обміркуйте, як прикрутити плінтуса, щоб не пошкодити підлогу. Просто «щось підстелити» іноді не допомагає, необережний рух дрилі, і подряпини неминучі. 

Установка на лінолеум і ковролін 

Рекомендуємо використовувати спеціальні моделі, які додають естетики. Вони є у продажу і для ковроліну, і для лінолеуму. 

В цьому випадку:

 • Основа кріпиться дюбелями або на клей;

 • Прокладається кабель (зазвичай у верхній частині);

 • Відрізається смужка потрібної ширини основного підлогового покриття;

 • Знімається захисна плівка з клейової смужки, і смуга ковроліну або лінолеуму вклеюється на місце.

Повірте нашому досвіду, таке рішення виглядає набагато краще будь-якого іншого варіанту. Плюс – можливість заміни підлогового покриття без демонтажу планки.

Установка на кахель

Необхідність такої установки є в кожному санвузлі – примикання підлог, бордюр на ванні і т.д. До особливостей відноситься робота з кахельною покриттям, тому рекомендуємо наступне:

 • Чи не готувати клейовий склад самостійно, а використовувати готові рекомендовані клеї;

 • Ширину швів зберігати як на основному покритті, навіть якщо розмір не збігається з плиткою;

 • Використовувати спеціальні вологостійкі, гідрофобні затирання;

 • Місце роботи обробити антисептичними складами.

Якщо не дотримуватись рекомендацій, незабаром місце робіт буде виглядати неохайно.

Сподіваємося, стаття виявилася корисною, і ви зрозуміли, що в установці цього важливого декору головне акуратність і відсутність поспіху. А правильний вибір матеріалу і конструкції цього декоративного елемента ще й спростить роботу.