Блог

Як кріпити пластиковий, дерев’яний, поліуретановий плінтус?

Як кріпити пластиковий, дерев'яний, поліуретановий плінтус?

Способи монтажу плінтуса: кріпити на підлогу або на стіни? 

Спочатку трохи інформації, яка дозволить вибрати відповідні варіанти для закінчення оформлення будь-якої кімнати. Не чіпатимемо кольору (є варіанти під фарбування), фактури та інших деталей. Вибір на будівельному ринку дозволяє підібрати зовнішнє покриття декору практично без обмежень. 

Але є деякі моменти, на які варто звернути особливу увагу:

 • Необхідність прокладки комунікацій. Тут пам’ятайте про одне важливе правило: «силові кабелі» повинні бути на відстані не менше 2,5-3 см від кабелів слабкострумових систем і не перетинатися. Виробники передбачають «кабельний канал» навіть в плоских конструкціях; 

YjQBaiC9ILNTn89uHFTxxFwoH1UrR 6q1nkacAaXn0PqnYwoi6A8LtbfFKmYtgOOe7ajBjp7BiY BDXFceAvql6z3gX7uq1VXan1x2WR3e Nx9acabCIH54rFSPExGPxsTkO3zVxChScd9ebwA

 • Розмір. Чим менше висота і ширина, тим плінтуса непомітніше, якщо не хочете зробити їх родзинкою оформлення; 

NaXqNxx9 IXmrB1tU0cbv8jHgnShbm7tbbaIhuNZbqPWbE1vD5pFLNypCrH PSpoUIRH3ZsfPK YhrjCvK46mRvsJKu4jNwZdO9HJ5evhrmbjg2pG6rTTZF3M78Uo0 VJeIO6WEV3wJBQa2IXA

 • Підсвічування і внутрішня прокладка кабелів. Занадто велика їх кількість призведе до перебору. Перегляньте схему електромережі квартири, щоб виключити проблеми з перешкодами і короткими замиканнями.  

KbF20Qe9O5iQuyVcAMmbzukvlVTAccNWge09vgWLrAMmUXI9kf240zQz34o4m7O6CC0fRsF4Wn4OsfFPRDnH5Z0tFw0I 0WfJPRgFovJ2dSXSJb8MRlqTe8BclsdeMNwBt2MCagyXmSCSzzxsg

Як ви розумієте, крім декоративних функцій, плінтус для підлоги ще й прагматичний декор, що дозволяє приховати комунікації. Тому  монтаж плінтуса  з силовими кабелями вимагає дотримання техніки безпеки.

Лайфхак. Орієнтуйтеся на допустиме навантаження прокладених ліній. Пам’ятайте, що при зростанні споживання (3 і більше розеток) температура кабелю може підвищитися, що розплавить пластик, але не зашкодить дереву і МДФ.

Рекомендації професіоналів – пластикові комплекти з набором сполучних елементів, що дозволяють «обійти» найскладніші кути. Проклавши одночасно необхідні комунікації, без втрат на перешкоди і ризики коротких замикань.LBByqFNis94LvrKaeeRfjBbLPPNeWol EQTAgnpqLY3eZFuuiIheK3spEv6vcQJ4LsvYUW7qqMldPjZyWUmOCs5d4GBcJdfWusjHrfHGHJO16abt JBWfgp7izDW D3NzrgPxK1PDJ7Ul7dJGQ

Це приклад компонування кабельної складової:

 • Кабель супутникового ТБ внизу;

 • Вище харчування ресивера (12-18-24 Вольт);

 • Силовий кабель з напругою 220 Вольт;

 • Слабкострумова система відеоспостереження і доступу в Інтернет;

 • Екрановані, коаксіальні кабелі допоміжних систем.

Рішення непросте, для прокладки потрібно було провести замір опору ізоляції, тому висота декору була збільшена. Естетики додали типові елементи, без яких монтаж пластикового плінтуса не отримає завершеності.

Заглушки зазвичай ставлять у короба двері, з’єднувачі маскують стики довгих ділянок, зовнішні і внутрішні кути надають естетику завершеності роботи.

Важливо! Не всі кабелі можна згинати на 90 градусів. Фахівці це знають. Якщо почали прокладку своїми руками, подивіться на характеристики прокладаються проводів. Там вказано допустимий радіус вигину.

MxCL6dpxkbFYKxymZcze91ihXZaEH KVX8SLolQ4B2P8pigWdvygyZnWaeWRpgs5qbMalk2BWqrbQTuIPhr4PQPwCUdJBPRyVNq7qmJJd5ASTV28pKnYo8M6cLyZ ZSA0fHtVgQpRQd7XpK9qA

Приступаючи до робіт, пам’ятайте ще кілька правил, про які зазвичай фахівці не говорять замовникам:

 • Планується на підлогу не кріпиться, тільки до стіни. Це необхідно, щоб деформації підлогового покриття не покоробили декор;  

 • Монтаж починають від кута, по далекій від дверей стороні кімнати;

 • Довжину розраховують так, щоб стики опинилися в самих непомітних місцях;

 • Якщо не використовується з’єднувач, повнотілі деталі (МДФ, дерево і т.д.) стикуються не прямим різом, а під кутом від 30 градусів. Стикуються торці на клей, маскуючи лінію відповідним матеріалом (шпаклівка, фарба і т.д.).

KwYvZwWhXsV3QyrgnI89rNtiBJs8TBj 5i0bJNgo4gpe5XFdKGOagpkHYn94KEmbX BgUiQh1FeENbXF QwA3IzDJghzBxF2m GoHIeOgrh849Zxn3nZpx3 SW4LN7qiW56WZtPe49h5CsHNbg

Перед початком робіт зробіть ескіз периметра кімнати, порахуйте кількість додаткових з’єднувачів, оцініть місця стиків. Ескіз допоможе правильно порахувати погонні метри (типова довжина 2,2-2,7 метра).

Набір інструментів буде залежати від матеріалу і обраного способу кріплення.

Установка на дюбеля 

Саме міцне кріплення плінтуса, але при цьому досить трудомістка. Дуже добре підходить для цегли або дерева (бетон складніше свердлити). Використовуючи метод, при свердлінні будьте обережні, захистивши місце робіт. Рекомендується робота удвох, коли напарник під час свердління прибирає пил пилососом. Це ефективний спосіб не забруднити обробку і покриття для підлоги.

В іншому технологія звична:

 • Розміри деталей розмічають з урахуванням розмірів кутових вставок і з’єднувачів, розкладаючи по периметру кімнати;

 • У підготовленій деталі, з кроком 0,5-1 м просвердлюють отвори для шурупів, через які олівцем роблять позначки на стіні;

 • Насверливаем отвори, в які вставляються дюбелі врівень з площиною стіни;

 • Шурупи кріпляться так, щоб забезпечити щільне прилягання, але без стискання. Кріпити їх необхідно таким чином, щоб головки можна було приховати декоративними заглушками або відповідними складами.

SgKV BNJJYn7YkL5jzRxdYWI OwfoAb9raerorgq0EKaPnMcXlnvJwSVpMybYJjguAdFOfcWsF4Uuvt0lg3qCs2pEzn8QqN6pRpUP9cP5NhVMQUlNjwj15scC13Fz4q7B01olBi372kwARiUag

Крок розміщення дюбелів залежить від нерівностей. Кріплення міцне, можна «підтягнути», приховавши невеликі нерівності.

Спосіб підходить практично для будь-якого декору, але така установка пластикових плінтусів без кабельних каналів не естетична, так як важко замаскувати головки шурупів. При цьому кріплення дозволяє при необхідності провести демонтаж без пошкодження обробки.  

Особливості установки на застібки 

Тут є деякі обмеження: монтажна сторона повинна мати спеціальні пази, які розраховані на застібки або кліпси, а стіна повинна бути рівною. 

Основна складність методу – точний вирівнювання лінії застібок кліпс по висоті. Процес не трудомісткий, але кропітка. Фахівці нашої компанії вважають за краще застосовувати лазери, але і з ними завжди проходить «підгонка» за місцем. 

В цілому технологія досить проста – застібки кріпляться дюбелями, при необхідності прокладається кабель, після чого легким натисканням заготовка фіксується за місцем.

DyxFsBCRMde2I0I0K CYx4PLPq8IO1YpPKgEgJSQR1UL9S43qjEujexL TxsBqtNB7ajepnq0 Ru0SQYgSpnnPik4tSQ I V8CL3UH2I1Md2F5EhIWwIMDT9m QqBdyS5Q4xqnMRgdAHWgbP3g

Переваги методу, незважаючи на те, що свердлити все одно доведеться, такі:

 • Багаторазовий і простий демонтаж без інструментів;

 • Точки кріплення повністю приховані, лицьова частина залишається неушкодженою;

 • Кліпси, нижньою частиною спираються на підлогу, вимагають менше зусиль по вирівнюванню, що прискорює процес. 

В цілому метод можна сміливо рекомендувати для дорогого масиву дерева або МДФ зі складними, декоративними поверхнями. 

Наклеювання підлогових плінтусів на рідкі цвяхи

Найпростіший спосіб, що не вимагає значних трудовитрат. При цьому він мало поширений, оскільки має серйозні недоліки:

 • Кріплення «одноразове», зняти його без пошкодження обробки дуже непросто;

 • Чи не передбачається прокладка декількох комунікацій, оскільки потрібна велика площа для контакту зі стіною;

 • Небажані механічні дії, кріплення не найнадійніше.

Проте, технологія проста, не вимагає особливих навичок і є найшвидшою. Як встановити плінтус за допомогою клейових сумішей:

 • Нижня частина стіни повинна бути вирівняною, щоб забезпечити щільне прилягання монтажної сторони;

 • Поверхня, оздоблювальний матеріал, повинен забезпечити адгезію обраного клею;

 • На монтажну поверхню тонкої звивистою лінією наносять клей, відступаючи від країв, щоб він не видавився. На вузькі смужки клей наносять точками, з кроком 3-7 см;

 • Профіль ставиться на місце і притискається з зусиллям на вказане виробником клейового складу час, зазвичай не більше 10-20 хвилин. 

Рекомендувати такий варіант монтажу можна для тонких і високих варіантів декору, якщо якісно вирівняні підстави. Тоді рішення може бути виправдане.

7zMpaBvrrDYpfC1Luh014dGiht5la49tmdTEGqU0tBygGMYBmOYULGWhKxmviLHs1hofe8SNFucMMSvzFGGbf2YVkZ0SdcI WJIstpdtDH9tds9xJkpTYx11nQNo6RMLPGfH3v5XfZego0RiuA

Установка плінтусів без використання зросток 

У деяких ситуаціях необхідно уникнути кутових вставок, щоб зберегти естетику. В цьому випадку потрібно точна стикування, зазвичай застосовується для дерева, поліуретанових виробів і МДФ. Для пластикових варіантів спосіб майже не застосовується, оскільки все одно потрібна установка декоративної заглушки.

Для роботи використовують стусло, що дозволяє забезпечити точний стик навіть складного перетину. 

Dqz7YxFbJ8Et9mPYTvtkOU SgrywdorQrVkmM8gJDLMz8m1mPlSgnJIidTGm2OCbkPLeHqFiekarwyGyuW4Moir3xnmb2YIK1sa6I B6 AAvP8mu7eNOmiwhwi7gFwq4IDzADFU BVnc0sGZyg

Перед початком роботи необхідно потренуватися на невеликих обрізаннях, разметив стусло як на фото, щоб не заплутатися при резе готових заготовок. Принцип роботи наступний:

 • Підганяються дві кутові частини, від яких починається монтаж;

 • При підході до наступного кутку спочатку підганяють кутові фрагменти, а вже потім виміряють і відрізають пряму вставку.

Кріплення проводиться обраним способом, стики маскують відповідним складом. Робота копітка, але результат зазвичай виглядає дуже симпатично.

AXemstrBfEnWaFEn1hCdonZqQVMiqv0qm6NKCWj1PGXzZA DQEl2TM8fRXylpE6IbGbhGVPFVSp 35r383OGJEtIe5drEd912VjZ26Q 1Z1yQGWhFSgVmA9BZ35O8VL YdZaV2vjAWpfyvQew

Залишилося розглянути окремі випадки, як кріпити плінтуса різного типу і видів.

Як кріпляться на підлогу пластикові плінтуса з кабель-каналом

Особливість криється в наявності центрального каналу для комунікацій, закритого декоративної (виймаємо) смугою по всій довжині. Головне достоїнство конструкції – доступ до комунікацій без демонтажу, досить розкрити канал.

Ця ж гнучка смуга відкриває доступ до монтажної стороні, що дозволяє працювати «за місцем»:

 • Профіль розмічається в місці стику з кутовими вставками;

 • Шилом проколюють і свердлиться отвір в пластиці;

 • Прямо через пластик сверлится отвір;

 • Встановлюється дюбель і шуруп;

 • Декоративна вставка повертається на місце.

YwhO7tUsn4twDGMqUbM6MKQjmnX1MQd2EVQXmVHtWQyK AbPRU8iqL2rv2RsTJta31hQUxlGqI3pBOXmMYOL1peavK BLztTyjqEwOaGOcH8c2NVhvYSHNgzoP24wCZPjJntqci8rExeAnJBTA

При необхідності вивести якісь комунікації використовуються спеціальні вставки, які є в комплектах практично всіх колекцій з кабель-каналами.

 SnVpEDB5h1IK1JCYYUE7Tk78wSMxEDT6 ZjiCi1dNnO7IJ8PNnlHQ29ViGFqGS2YkxrGnf8pV0qg3GoRQspdQpQVIHLLZxp7tWCTbPshtZgCjxeES12vZA86TyXWIFCWYvHt9IKtNbIMpHArA

Використовувати дірочки в широкому соединителе (вони є в прикладі) не рекомендуємо. Виглядає це некрасиво, і місце розрізу згодом розбовтається, а з’єднувач буде вискакувати.

Як встановити дерев’яний підлоговий плінтус

Головне завдання – акуратність, щоб не пошкодити дерев’яну поверхню. Переважний спосіб: свердління отвору, установка дерев’яної пробки і саморіз. Капелюшок самореза повинна бути втоплена, щоб можна було приховати її декоративної мастикою. 

Цвяхи ми не рекомендуємо. Як прибити плінтус правильно, якщо пробки приховані під поверхнею? Розмітка залишиться на обробці, а якщо цвях потрапить не по центру пробки, кріплення виявиться ненадійним. Ще один мінус – невисока міцність фінішних (приховуваних) цвяхів і високі ризики необережним ударом пошкодити дерево. Краще використовувати спеціальні клеї, правда, про недоліки цього варіанту ми вже згадали.

Планки з МДФ кріпляться точно так же. Нагадуємо, що стики треба робити не прямі, а використовувати стусло, вибираючи кут стикування від 30 до 60 градусів. 

FBbTQDZPGrOCxX8I5Z90RxbmC137 RsYAT3U9 8Nl2OT6Mxd7 SBHVFtHlGp0nvQnvfh QfqUpiEr33b05QGJVk0znF4 XWBuSeOmbVRZUQ7Dbso3R76HgMm1g3s6FdDBYWLH6aILAz Hx0igQ

З дерев’яними профілями краще обходитися без додаткових з’єднань, акуратна робота дозволить обійти найскладніший кут.

Як кріпиться поліуретановий підлоговий плінтус

Перевага вибору пінополіуретанових профілів в тому, що їх можна монтувати до обробки стін і фарбувати одночасно з ними. У більшості випадків такі планки клеяться, декоративні сполуки використовують рідко, ведеться монтаж без зросток. Відносно недавно з’явилися моделі з кабель-каналами, вони можуть кріпитися дюбелями, як пластикові вироби.  

Залишилося розглянути деякі особливості підлогових покриттів, щоб повністю розібратися, як кріпити плінтуса на підлогу. 

Установка планок на покриття з різних матеріалів 

Свої особливості в роботах мають паркет, ламінат, лінолеум з ковроліном і кахель. Розглянемо типові підходи до цих матеріалів.

Установка на паркет і ламінат 

Паркет дорогою, міцний матеріал, але його легко подряпати. У ламінату аналогічні обмеження, тому в роботі треба проявляти акуратність. Застосовуючи дерево (МДФ) використовуючи цвяхи, тонким свердлом просвердлите отвір тонше цвяха. В цьому випадку дорогі елементи не розколються. 

Використовуючи пластик, обміркуйте, як прикрутити плінтуса, щоб не пошкодити підлогу. Просто «щось підстелити» іноді не допомагає, необережний рух дрилі, і подряпини неминучі. 

Установка на лінолеум і ковролін 

Рекомендуємо використовувати спеціальні моделі, які додають естетики. Вони є у продажу і для ковроліну, і для лінолеуму. 

TuRFfc7hwWyIYNAZLnshNrXUSV 61lIl8vvBqPYiOIlisc67ngObSvdMlbV7WHMCy6GdHiuNNsrTM6GQLC BUVeLm7gjvcRBdI1BfFDcHNUlxP 33IP6qqiJJGZNgDUgtlG63tF78WtbzMDTjA

В цьому випадку:

 • Основа кріпиться дюбелями або на клей;

 • Прокладається кабель (зазвичай у верхній частині);

 • Відрізається смужка потрібної ширини основного підлогового покриття;

 • Знімається захисна плівка з клейової смужки, і смуга ковроліну або лінолеуму вклеюється на місце.

Повірте нашому досвіду, таке рішення виглядає набагато краще будь-якого іншого варіанту. Плюс – можливість заміни підлогового покриття без демонтажу планки.

Установка на кахель

Необхідність такої установки є в кожному санвузлі – примикання підлог, бордюр на ванні і т.д. До особливостей відноситься робота з кахельною покриттям, тому рекомендуємо наступне:

 • Чи не готувати клейовий склад самостійно, а використовувати готові рекомендовані клеї;

 • Ширину швів зберігати як на основному покритті, навіть якщо розмір не збігається з плиткою;

 • Використовувати спеціальні вологостійкі, гідрофобні затирання;

 • Місце роботи обробити антисептичними складами.

Якщо не дотримуватись рекомендацій, незабаром місце робіт буде виглядати неохайно.

Fz4kfvQIriucw3nQ OAbNR HYzbjkyfYU9m6QCpkipSFZamnbchBTyqom4j3n5IZf7rvUtn1J1lhbsbBOsGjh 8EIQ7j20K MzvVmE0HtwH8hI MeYO8Yk5uJ3BF52eaUZW 9pVW8zXVlZ8dLQ

Сподіваємося, стаття виявилася корисною, і ви зрозуміли, що в установці цього важливого декору головне акуратність і відсутність поспіху. А правильний вибір матеріалу і конструкції цього декоративного елемента ще й спростить роботу.