Блог

Як правильно робити гідроізоляцію ванною

Як правильно робити гідроізоляцію ванною

Гідроізоляція ванною вирішує не тільки завдання захисту від протікання вниз, але і оберігає оздоблювальні матеріали від згубного впливу вологи. Про це часто не замислюються, нехтуючи етапом гідроізоляції, який обов’язковий.

Щоб захист була ефективною, гідроізоляцію ванни потрібно робити за правилами

Спочатку звичний питання з чого почати? Рекомендуємо оцінити стан приміщення, природу підстав (бетон, цегла і т.д.) а також вирішити питання з обробкою. Хоча в більшості випадків це плитка, зараз є не менше підходять для вологих приміщень варіанти обробки. 

Загальна оцінка необхідна, щоб вибрати який буде гідроізоляція ванної кімнати, також як і  утеплення квартири зсередини , і тут є два поширених класу.

обмазувальні

Різні рідкі суміші, які наносяться китицями або валиком, при висиханні утворюють міцне, безшовне і вологонепроникне покриття. Різновид – просочувальні склади, які проникають в пори підстави, роблячи верхній шар вологостійким. Приклад – проникаюча гідроізоляція для бетону, широко застосовувана в новобудовах. 

Переваги: ​​простота роботи (навіть в’язкі мастики не вимагають особливих навичок), надійна ізоляція важкодоступних місць і вводів води і каналізації. Оптимальний вибір, якщо робите все своїми руками.

гідроізоляція ванної кімнати

Рулонні або листові

Еластичні покриття на різній основі, покритої або просоченої вологонепроникними складами. Наклеюються внахлест, стики проклеюються або зварюються. Існують самоклеючі варіанти і такі, які потрібно нагрівати паяльною лампою.

Переваги: ​​невисока ціна, еластичність (підходить для дерев’яних підлог) і відсутність необхідності чекати висихання. Після наклеювання або наплавлення можна відразу приступити до подальших робіт. 

як зробити щоб ванна не текла

Незалежно від обраного варіанту, якщо гідроізолюють тільки підлогу, то покривають його з заходом на стіну (15-25 см), створюючи т.зв. «Корито». Це головне правило – захистити треба і поверхню, і всі стики, щоб волога не проникла через примикання. 

Друге правило – покриття повинне бути безперервним, без щілин і пропусків. Особливо це важливо для рулонних типів, де стики внахлест, і кутові зони вимагають уважності. 

Як вибрати правильний матеріал? Відштовхуйтеся від природи підстав. На всіх упаковках є списки рекомендованих поверхонь, деякі склади універсальні. Комбіновані способи теж в ходу, наприклад, гідроізоляція під ванною або душовою кабіною робиться бітумної обмазкою, а в іншій частині приміщення просочувальним складом. 

ізоляція ванній

Ми рекомендуємо захистити не тільки підлогу, а й всі поверхні, включаючи стелю. Їли не готові до такого рішення, обов’язково обробіть проблемні зони – висновки ГВС і ХВП, місця, де будуть крани і душова лійка, а також виходи каналізації. Розраховуючи потрібну кількість, врахуйте ці зони обов’язково. 

Тепер розберемося, як зробити надійний захист санвузла без типових помилок.

Обмазувальна гідроізоляція простіше в роботі, але вимагає підготовки

Обмазки і просочення бувають різні, але у всіх є загальна вимога – висока адгезія до підготовленої площині, щоб з’явилися захисні властивості. Типовий випадок – стяжка поверх шару ізоляції, тому діємо таким чином:

 • Поверхні ретельно очищаємо від пилу, бруду, жирних, масляних і інших плям. Бажано все промити або хоча б пропилососити;

 • Грунтовка перед гідроізоляцією обов’язковий захід, причому використовувати треба грунт глибокого проникнення. Найкраще двошарове покриття з інтервалом на висихання;

 • Далі проклеюємо все примикання і кути герметизуючої стрічкою, яку краще кріпити на перший шар, щоб промазати надалі;

гидроизолировать ванну

 • Місця зливів і трапів також проклеюємо ізолюючим полотном, бажано в два шари хрест-навхрест;

гідроізоляція ванни

 • Наносимо склад пензликом або валиком. Якщо консистенція в’язка, використовуйте зубчастий шпатель, щоб контролювати товщину шару;

 • Кількість шарів визначаємо за інструкцією виробника, зазвичай це 2-3 шари, кожен наступний наноситься поперек попереднього, після повного висихання.

Як бачите, особливих складнощів немає, але деяких тонкощів немає в інструкціях. На правах Лайфхак пара зауважень:

 1. Якщо робиться гідроізоляція ванни під плитку, починайте зверху. Стеля, потім стіни, вирівнювання і укладання плитки. Тільки після цього займайтеся підлогою, ізоляцією і стяжкою. Так витратите менше сил і часу на повторні прибирання та ремонт пошкоджень покриття. 

 2. Чи не розбавляйте готові склади. Як правило, навіть при додаванні рекомендованого розчинника, захисні властивості знижуються.  

 3. Починайте з примикань і кутів, які покрийте декількома шарами, а вже потім покривайте підлогу. Так ви не пропустите невеликі ділянки, які можуть залишитися незахищеними.

B51OZesLPB42 OPzLmjvou0clv2RkGLLv36W4ktvwTEhBNaNmcz2Kt YR2dmwoXsvDj46HSC D8E2iEqThQf2P89UFozYfzLiakrz9W6bdUpbs2gMTpPZBUP8vbR2 EjE3Wf4qpvchPO2dnz5w

Ще один момент. Працюючи валиком, кути і примикання проходите все одно пензликом, а якщо суміш занадто густа, то кельмою. Саме в цих зонах найчастіше порушується безперервність поверхні. 

54xJc58pix5iL4YC9LvprhIlMVkS7g PNOIG3aRbXkTgl EqOdwcg 6kmlQzJQ1k7wFjMLW5RnV7t09xhkiR4Iz0lzVMTB5 6OvauBrDj9FFp F7CJLOODrxHf6ggqwHdTXI WrBlfYoymUA

Якщо стяжки поверх покриття не планується, то необхідно використовувати армуючі сітки, настилають перед фінішним шаром ізоляції. В цьому випадку радимо залучити професіоналів, так як в такій роботі потрібні навички і досвід. 

Z6wCpYCVo3Sg0d5Ku1THdFsyE8SpUdNC 84uX 3iuPPSnDAs2KDe88SRzFdVA5AVztXiW6FEY7DXkJoEVmoQZ8JivoRDgFCiKzYC XiD3uqCJXocgzHFVXqYgjYRaEOiZcNyK3Bac1kO5mpokw

Проникаюча гідроізоляція (просочення) наноситься аналогічним чином, але у неї інший принцип дії. Суміш проникає в пори, кристалізується, і тому підставу з боку обробки стає вологонепроникним. Недолік – вузька сфера застосування. Наприклад, не підходять для гіпсових і вапняних штукатурок, тому уважно читайте інструкцію.

Ще одна особливість обмазок і просочень – не всі вони підходять для теплої підлоги, на це теж зверніть увагу. Деякі склади при температурних перепадах втрачають еластичність і захисні властивості. Для ТП рекомендують застосовувати рулонні матеріали, розглянемо їх докладніше.

Гідроізоляційні матеріали рулонного типу 

Ми розглянемо тільки наклеюються варіанти. Ті, які наплавляються паяльною лампою, залиште професіоналам, в тісній кімнатці це небезпечний захід.

Вибирайте основу склотканина, еластичні поліестери або скловолокно. Руберойд і толь давно застаріли, їх складно монтувати, і вони недовговічні. Визначтеся, чи буде це самоклеящийся рулон або укладається на шар клею. Плюси і мінуси є в обох варіантів, але відрізок самоклеїться матеріалу при помилку доведеться замінити на інший шматок, або приклеювати спеціальним клеєм. Ціна порівнянна, як і трудовитрати. 

Підготовка підстави така ж, як і для обмазки, але порядок робіт відрізняється:

 • Ретельне очищення і грунтовка. Але обов’язково на час робіт забезпечити відсутність пилу в приміщенні;

 • Розмітка. Починається від далекої сторони. Необхідно ретельно вирівняти кути, особливо зі стиками стін, не помилитися з довжиною відрізка. Він повинен зайти на всі три стіни, від якої починаємо працювати;

 • Полотнище розстеляємо, знімаємо захисну плівку невеликими ділянками (30-40 см) і приклеюємо до основи.

Заняття трудомістке, але для ванної в дерев’яному будинку це практично безальтернативний вибір. Тому кілька практичних рекомендацій, як полегшити виконання завдання:

 • Не використовуйте метод кріплення (саморізами із спеціальними капелюшками) навіть на дерев’яній підлозі, де не треба свердлити отвори. Витрати можна порівняти з самоклеящимися рулонами, але місця кріплення стають негерметичними вже через кілька місяців. 

 • Візьміть підходить за розмірами відрізок еластичного полотна (наприклад, скловолокна), і з його допомогою зробіть шаблон для першої смуги. Наступні розміряти буде набагато простіше. 

 • Закінчивши обклеювання, окремими смугами зверху і внахлест пройдіть по периметру приміщення. Це поліпшить герметичність і перекриє дрібні недоліки, якщо немає досвіду такої роботи.

MsjoLHkuJmJUVkBNAreXYauPrv9hhSipAwcht1jNhhxrK3U7TxFfbfiFBLNAJzSQvqTcwSZPguiytwVFz7L4MBPFxjUf1Y DRkzPWfWbiwiVbfSO4ZTEKqaIWTDM2mUhz2b 0dEJtmT5f3USQ

Зрозуміло, що на відміну від обмазувальних мастик, тут необхідно наклеювати смуги від дальньої стіни в бік дверей.

 

Важливо! За наклеєній покриттю можна ходити 3-5 годин. В мережі пишуть, що роботи можна продовжувати одразу, це невірно. Клею треба дати час набрати міцність і схопитися. 

 

З рулонних матеріалів можна відразу робити герметичне «корито», тому питання, скільки шарів гідроізоляції не актуальний. Досить одного, якщо все зроблено правильно. 

Відповімо на питання, навіщо потрібна посипання піском з лицьового боку. Це робиться для підвищення адгезії до стяжки. Оскільки вихідне покриття нерівне, вважається, що стяжка обов’язкове. Не намагайтеся «вирівняти» пол під час укладання плитки відразу на таку ізоляцію. Через деякий час нерівності дадуть про себе знати, і плитка почне тріскатися. На фото приклад неправильної обробки балкона, тут проблема незабаром обов’язково проявиться. 

Y90NmReCeRcv6vhKkmzZ MefRpNThlpCQAIWGfYhsf7GkWvbXzflZQqNL5LJJnKgQp8W07NEgctyunGyUp6VpxYEhHkwAniKgRdqfrBZ6ypkCqFb4wrdzMCmx 2kKOaLLPNzxpUNgkc52ipgsQ

Якщо вибрали рулонну ізоляцію, пам’ятайте про те, що герметизація вводів робиться обмазками або наплавляються ізоляторами (НЕ самоклеяться). На цих ділянках необхідно надати вологостійкості всьому, що оточує труби. Бажано використовувати для цих цілей спеціальні герметики. 

Нас часто запитують, що таке герметизація приміщення? Це не означає, що в разі протікання вода взагалі не витече за межі кімнати. Але це гарантує, що вода не буде руйнувати стіни і підлоги, використані в обробці суміші і декор. А якщо аварія все-таки трапиться, то мінімум 120-160 літрів залишаться в невеликій ванній 2х3 метра, а не опиняться у сусіда знизу. Виглядає це приблизно як на фото.

WOXl1otqyPEMy0WpFDzghzgtCsaM6b0TuAgakIq3sK6murHFKm9afPMa6 LA WKUBtoehLLc5OC9Bdr4J 7EHW1SbagxW BlqeOdt4QnasjWTEpOC9ZPJ2fl3OQaZ05tvWY085oR2GU Fr8NMQ

Тому не нехтуйте можливістю продовжити термін служби свого ремонту і не оплачувати його сусідові знизу. А якщо завдання здається занадто складною, звертайтеся, у нас великий досвід вирішення завдання захисту будь-яких приміщень.