Блог

Як зробити шумоізоляцію в квартирі

Перед тим як зробити шумоізоляцію в квартирі, оцінюємо проблему

Спочатку трохи теорії про те, чому так добре чутні звуки, створювані сусідами. З точки зору фізики, звук – це процес коливання (чого-небудь), що створює хвилі. Передаючись в будь-якому середовищі (повітря або бетон), хвилі створюють звуки досить далеко від джерела шуму. Вторинним фактором є вібрація, тому шумоізоляція повинна знизити не тільки рівень шуму, але і вібрацій.

Чому заважають звуки перфоратора і дрилі

 • У бетоні вібрація від перфорації передається в радіусі 6-8 метрів, весь круг (з центром в місці свердління) резонує, підсилюючи неприємний звук;

 • У панельному будинку резонувати будуть все пов’язані площині – стіна, підлога і стеля. Якщо міжповерхові перекриття пустотні, шуму від такого резонансу буде трохи менше;

 • Цегляні стіни гасять вібрацію краще, радіус передачі приблизно 3-5 метрів, що все одно багато;

 • Чим могутніше використовуваний перфоратор або дриль, тим більше буде радіус прямого поширення звуку. Ось чому тільки шумоізоляція стіни від сусідів не вирішує проблеми, потрібен комплекс робіт.

Друге джерело постійного шуму підлогу

 • Вібрація від кроків, тупіт бігають дітей, що впав – все це чути добре і, на жаль, постійно;

 • У місцях покритих паркетом (на дерев’яних лагах) ситуація ускладнюється, дерево працює як мембрана, посилюючи гучність;

 • Хлопнувшей двері дві третини бавовни передасть якраз через підлогу, оскільки косяк спирається на нього. 

Тому перш ніж вирішити як звукоизолировать кімнату, обдумуємо заходи для підлог і стелі.

Тонкі або бетонні стіни відмінні мембрани

Особливо добре буде чутно гучну розмову або музику, плач немовляти. Наявність в стіні розеток, вимикачів або розподільних коробок посилить рівень шуму від сусідів у вашій кімнаті. Вентиляційні канали теж додадуть головного болю, іноді дозволяючи почути навіть неголосний розмова.

Таким чином, в жвавому будинку, де  ремонти квартир  сусідів не рідкість, та й маленьких дітей досить, питання як зробити звукоізоляцію в квартирі дуже важливе. Аналіз шумів і загальна оцінка звукового середовища в приміщеннях дозволяє визначити слабкі місця, щоб відносно недорого забезпечити собі комфорт тиші. 

Перший момент – як зробити звукоізоляцію

Знову ж трохи теорії питання. Можливість матеріалу поглинути звукові (вібраційні) хвилі задає коефіцієнт звукопоглинання, точне обчислення значення якого один з розділів акустики. За одиницю беруть поглинання 1 м2 відкритого вікна. Чим менше цифра, тим краще буде передаватися будь-який звук. 

Умовно всі матеріали, в тому числі будівельні, можна розділити на класи:

 • Низьке (майже нульове) поглинання акустичної хвилі. Бетон, мармур, плитка і т.д .;

 • Нейтральне акустичний опір. Цегла, ДВП, ДСП, двокамерний склопакет;

 • Звукоізолюючі матеріали. Скловата, повсть, лист пробки.

 

Важливо розуміти, що коефіцієнт поглинання залежить від частоти звуку. У побуті вереск дитини за стінкою чути набагато краще голосу дорослого.

 

Наведемо порівняльну таблицю загальнобудівельних матеріалів (в шапці частота звуку в Гц):

Очевидно, що бетон ізолювати треба в обов’язковому порядку, і нехай не тішить значення 0,4 для високої частоти 4 кГц. Бетонна плита просто «зріже» високі частоти майже без змін, провівши звук. 

А ось як виглядають значення для матеріалів найчастіше застосовуються з метою ізолювання приміщень:

Зверніть увагу, яке істотно впливає наявність повітряного проміжку. Так звана каркасна ізоляція, дає більш відчутний ефект. Тепер можна приступати до завдань усунення шумів.

Як зробити шумоізоляцію стін

Каркасний спосіб. На стіни кріпиться каркас, в осередку укладається обраний ізолятор (можна поєднати з теплоізоляційними властивостями). Зверху кріпиться гіпсокартон або фанера. Всі шви обробляються віброізолюючий герметиками. Примикання до підлоги, стелі та сусіднім стін проклеюються віброізолюючиєю стрічкою. Якщо каркас металевий, стрічку бажано проклеїти по всьому примикання до стіни. Якщо каркас рейковий (дерев’яний), це необов’язково.

Безкаркасний спосіб це пряме кріплення матеріалів на стіну, шви і примикання обробляються аналогічно. Поверхня покривається штукатуркою або інший декоративною обробкою. 

Як зробити звукоізоляцію стелі

Каркасний спосіб. На віброподвеси кріпиться металевий каркас. Якщо висота дозволяє, залишається прошарок повітря. Укладаємо ізолятор, знизу підшиваємо гіпсокартоном або іншим матеріалом. Якщо обраний дерев’яний каркас, віброізолюючий стрічку можна не використовувати. 

Безкаркасні конструкції збираються зі спеціальних панелей з кріпленням до стелі в точках, зазначених на матеріалі. Підшивка робиться з акустично стійкого гіпсокартону, який обшивається фінішним (звичайним) ГКЛ. Примикання і стики також обробляються герметиком і віброізолюючиєю стрічкою.

Такий варіант загальновизнаний найкращим вибором, спектр поглинання від 0,75 до 0,87, і це найвищий показник в питаннях захисту шуму. 

Звукоізоляція підлоги в кімнаті 

Залежно від допустимої висоти застосовуються лаги, встановлені на звукоізолятор, простір між якими заповнюють обраним матеріалом. Поверхня обробляється декоративним покриттям.

Пристрій плаваючою стяжки дешевше, і товщина зазвичай менше при порівнянному гасінні рівня шуму. На шар звукоізолюючого матеріалу заливається стяжка, яка не контактує з основою (звідси назва – «плаваюча»). Периметр оклеивается ізоляційною стрічкою, зверху стелиться декоративне покриття.   

 

Як зробити звукоізоляцію в кімнаті повній і максимально ефективної

 • Стіни, підлога і стеля обшиваються так, щоб внутрішні поверхні не контактували з конструкціями будівлі (принцип кімната в кімнаті);

 • Вікна закриваються тришаровим склопакетом з ізоляцією периметра віконного блоку;

 • Двері повинні щільно закриватися, периметр треба обклеїти ущільнювачем на м’якій основі;

 • Не забудьте про розетки і вимикачі. Як зробити їх ізоляцію? Встановіть спеціальні підрозетники з високим рівнем захисту від шуму.

Є менш дорогі рішення, коли ставиться короб, а вже в нього монтуються підрозетники. На дві точки ціна буде нижче майже в чотири рази.

Тепер зрозуміло як позбутися в окремо взятій квартирі від шумів будь-якого походження в будь-якому будинку, в тому числі в хрущовці. Це приклад правильно захищеного контуру.

Давайте з’ясуємо, скільки це може коштувати, чи можна при цьому заощадити, і які додаткові плюси це дасть.

 

Почому нині для народу шумоізоляція від сусідів?

Розглядати вартість робіт окремо не зовсім правильно, оскільки кожна оброблена площину потребують декоративного оздоблення. Тому оптимальний варіант поєднати заходи щодо поліпшення ізоляції з чорновим етапом капітального ремонту. Ще краще зробити це при первинній обробці новобудови. 

Отже, з чого складатиметься підсумкова вартість комфорту тиші:

 • Каркасні способи дозволяють вирівняти стіни і стеля, тому добавка буде залежати від ціни ізолюючого матеріалу. 

 • Задумавши як звукоизолировать зовнішні стіни, вирішуйте завдання утеплення. Більшість утеплювачів мають високі коефіцієнти звукопоглинання, тому тиша буде приємним бонусом. 

 • Для внутрішніх стін надбавка буде в чистому вигляді, оскільки навіть каркасне вирівнювання такої стіни рідко передбачає ізолятори (крім стін з сусідами). 

Орієнтуватися можна на ціни нашої компанії. Наприклад, вартість чорнової обробки виросте с 2 800 гривень до 3 100 (за 1 м2 і якісний поглинач звуку не менше 7 см завтовшки). 

Якщо задумана стяжка, зробити шумоізоляцію статі вийде умовно безкоштовно. Так як частина гідроізолюючих матеріалів (обов’язковий елемент) вже має хороші показники боротьби з шумом і вібрацією. Це ті ж приблизно 2 800 гривень за 1 м2. 

З стелею – складніше. Натяжні коштують дешево, але захисту не забезпечать, хіба що від протікання. Тому орієнтуємося на вартість підвісної стелі. Залежно від конфігурації, ціна коливається від 80 до 130 гривень за 1 м2, плюс підвіси (~ 40 – 60 гривень штука), сам ізолятор і допоміжні матеріали. 

Безкаркасні варіанти в цілому обійдуться дешевше (мінус каркас при однаковій роботі по кріпленню плит). Потрібно тільки врахувати, що ціни матеріалів сильно різняться. Від 110 гривень до кількох сотень за панелі типу ЗІПС і схожі. Іншими словами захід не з дешевих, але ціна не захмарна, особливо на тлі підсумкового результату.

 

поширені помилки

Залишилося згадати типові помилки, особливо коли люди роблять таку роботу своїми руками:

 • Пінополістирол (пінопласт і схожі склади) відмінний теплоізолятор, але завдяки щільній структурі майже не поглинає звуки. Тому для звукоізоляції не потрібна вона

 • Заміна акустичного герметика монтажною піною зведе ізоляцію нанівець;

 • Застосування тонкого (автомобільного) матеріалу не ліквідує шуми, важливо співвідношення товщини стіни і ізолятора. До того ж такі варіанти дуже дорогі;

 • Чим більше шарів (наприклад, склопакетів), тим тихіше в кімнаті. Неправда, значення має товщина повітряного прошарку, а не кількість, і це справедливо для будь-яких конструкцій.

На малюнку приведена залежність поглинання (в децибелах), пов’язана з товщиною повітряного прошарку. Дві «тонкі камери» будуть менш ефективні, ніж одна «товста».

Ще одна помилка – кріплення захисту від шуму до конструктивних елементів будівлі без перехідної звуко- або віброзахисту. Такий кріплення буде передавати вібрацію на зовнішнє облицювання і тихіше в кімнатах не стане.

На закінчення наведемо рада, що дозволяє трохи заощадити на тиші. Спробуйте домовитися з сусідами зверху і знизу (це найпростіше зробити в новобудові). Вскладчину дві стяжки «тихий підлогу» обійдуться дешевше, а ви в чистому вигляді заощадите на ізоляції стелі. Так само можна домовитися з сусідами на поверсі, це буде мінус одна стіна у витратах.

І обміркуйте можливість найняти для роботи професіоналів. Наші фахівці і без того нагадують замовникам про можливість захиститися від шуму, але ми і окремі роботи зробимо швидко, якісно і недорого.