Блог

Як зробити шумоізоляцію в квартирі

Як зробити шумоізоляцію в квартирі

Перед тим як зробити шумоізоляцію в квартирі, оцінюємо проблему

Спочатку трохи теорії про те, чому так добре чутні звуки, створювані сусідами. З точки зору фізики, звук – це процес коливання (чого-небудь), що створює хвилі. Передаючись в будь-якому середовищі (повітря або бетон), хвилі створюють звуки досить далеко від джерела шуму. Вторинним фактором є вібрація, тому шумоізоляція повинна знизити не тільки рівень шуму, але і вібрацій.

Rab4MDA9RFDL2yztawjD M75luoo HipeT5nL N7sU3cHanmybPuVCR1dhoTgH1qP HjX FnG5b7TVCYBjjxhwEYhgKrnS42YTYfe9v26Qzc8DfXzinXhuXHPulxGfsO6rMGUlHQ8FtukVj A

Чому заважають звуки перфоратора і дрилі

 • У бетоні вібрація від перфорації передається в радіусі 6-8 метрів, весь круг (з центром в місці свердління) резонує, підсилюючи неприємний звук;

 • У панельному будинку резонувати будуть все пов’язані площині – стіна, підлога і стеля. Якщо міжповерхові перекриття пустотні, шуму від такого резонансу буде трохи менше;

 • Цегляні стіни гасять вібрацію краще, радіус передачі приблизно 3-5 метрів, що все одно багато;

 • Чим могутніше використовуваний перфоратор або дриль, тим більше буде радіус прямого поширення звуку. Ось чому тільки шумоізоляція стіни від сусідів не вирішує проблеми, потрібен комплекс робіт.

Друге джерело постійного шуму підлогу

 • Вібрація від кроків, тупіт бігають дітей, що впав – все це чути добре і, на жаль, постійно;

 • У місцях покритих паркетом (на дерев’яних лагах) ситуація ускладнюється, дерево працює як мембрана, посилюючи гучність;

 • Хлопнувшей двері дві третини бавовни передасть якраз через підлогу, оскільки косяк спирається на нього. 

Тому перш ніж вирішити як звукоизолировать кімнату, обдумуємо заходи для підлог і стелі.

Тонкі або бетонні стіни відмінні мембрани

Особливо добре буде чутно гучну розмову або музику, плач немовляти. Наявність в стіні розеток, вимикачів або розподільних коробок посилить рівень шуму від сусідів у вашій кімнаті. Вентиляційні канали теж додадуть головного болю, іноді дозволяючи почути навіть неголосний розмова.

Таким чином, в жвавому будинку, де  ремонти квартир  сусідів не рідкість, та й маленьких дітей досить, питання як зробити звукоізоляцію в квартирі дуже важливе. Аналіз шумів і загальна оцінка звукового середовища в приміщеннях дозволяє визначити слабкі місця, щоб відносно недорого забезпечити собі комфорт тиші. 

Перший момент – як зробити звукоізоляцію

Знову ж трохи теорії питання. Можливість матеріалу поглинути звукові (вібраційні) хвилі задає коефіцієнт звукопоглинання, точне обчислення значення якого один з розділів акустики. За одиницю беруть поглинання 1 м2 відкритого вікна. Чим менше цифра, тим краще буде передаватися будь-який звук. 

Умовно всі матеріали, в тому числі будівельні, можна розділити на класи:

 • Низьке (майже нульове) поглинання акустичної хвилі. Бетон, мармур, плитка і т.д .;

 • Нейтральне акустичний опір. Цегла, ДВП, ДСП, двокамерний склопакет;

 • Звукоізолюючі матеріали. Скловата, повсть, лист пробки.

 

Важливо розуміти, що коефіцієнт поглинання залежить від частоти звуку. У побуті вереск дитини за стінкою чути набагато краще голосу дорослого.

 

Наведемо порівняльну таблицю загальнобудівельних матеріалів (в шапці частота звуку в Гц):

CmhQ15Pej Qc07VaHzO4uDXz3qEZ1V5ne0jpR4bnB9JjZq AUaXlC3EW Ng9mOnvN8lfVx AwZKnbxzgsKv6fKucgFQ RZlPRbU2Bnh COnPGHDjHLnedO5DzUjYo8huSyjDM9KLP1uBwJ3QsA

Очевидно, що бетон ізолювати треба в обов’язковому порядку, і нехай не тішить значення 0,4 для високої частоти 4 кГц. Бетонна плита просто «зріже» високі частоти майже без змін, провівши звук. 

А ось як виглядають значення для матеріалів найчастіше застосовуються з метою ізолювання приміщень:

OPJB9pANIkFXywi7 WnwK 3K AkzCwsKF Jk ZQKQlyGSPU0S26T8GaZQV5nzJb9JuqZFDLo9Dou133 R3TF GyDmb1uXbRHtjijaNxrjZI 4L6h MluSJjptGg8iDG5JzxRp0SBAMv9AzlGJQ

Зверніть увагу, яке істотно впливає наявність повітряного проміжку. Так звана каркасна ізоляція, дає більш відчутний ефект. Тепер можна приступати до завдань усунення шумів.

Як зробити шумоізоляцію стін

Каркасний спосіб. На стіни кріпиться каркас, в осередку укладається обраний ізолятор (можна поєднати з теплоізоляційними властивостями). Зверху кріпиться гіпсокартон або фанера. Всі шви обробляються віброізолюючий герметиками. Примикання до підлоги, стелі та сусіднім стін проклеюються віброізолюючиєю стрічкою. Якщо каркас металевий, стрічку бажано проклеїти по всьому примикання до стіни. Якщо каркас рейковий (дерев’яний), це необов’язково.

IIiiHZSlEC OFI NoGE1olFDb8tjtDENgWiIPCANiMxSDG7Szh9qi7p0W Plp8YMoeuyPosj2cZGwAJFdqRAtzxS2dO8V0fWcinFrJfZaeWJAKNa30PmsntPyNJ3kobOPlMP2rliBvj3Wyv3Bw

Безкаркасний спосіб це пряме кріплення матеріалів на стіну, шви і примикання обробляються аналогічно. Поверхня покривається штукатуркою або інший декоративною обробкою. 

WH2y1GNg8aIzz0UNqA2AuZbl5UuGBokpb4SdhmWkNzRWS8I5tVdw0xXkkwcxBSdjpWy02nBsveB5T52h8mRLGgQVs7aUxWd8Gm43RH5ArHGGgBTmpe6CZNSQ3zsjw LS2SqgGiyYEo5XULUlSQ

Як зробити звукоізоляцію стелі

Каркасний спосіб. На віброподвеси кріпиться металевий каркас. Якщо висота дозволяє, залишається прошарок повітря. Укладаємо ізолятор, знизу підшиваємо гіпсокартоном або іншим матеріалом. Якщо обраний дерев’яний каркас, віброізолюючий стрічку можна не використовувати. 

Безкаркасні конструкції збираються зі спеціальних панелей з кріпленням до стелі в точках, зазначених на матеріалі. Підшивка робиться з акустично стійкого гіпсокартону, який обшивається фінішним (звичайним) ГКЛ. Примикання і стики також обробляються герметиком і віброізолюючиєю стрічкою.

TAGC7W TG2X8LCOArvktqJCrg3 FJ Av5vFCKi9GCJsLpnvq5AOXsQcTDNpus7ewxC LEG CD8JwbHGJzJV8KoQ8gwkGuooJihA0PXgywlFiWeJnYkn9oV9B0tTXWMnhA5LmMHkq WxACp8b A

Такий варіант загальновизнаний найкращим вибором, спектр поглинання від 0,75 до 0,87, і це найвищий показник в питаннях захисту шуму. 

Звукоізоляція підлоги в кімнаті 

Залежно від допустимої висоти застосовуються лаги, встановлені на звукоізолятор, простір між якими заповнюють обраним матеріалом. Поверхня обробляється декоративним покриттям.

Пристрій плаваючою стяжки дешевше, і товщина зазвичай менше при порівнянному гасінні рівня шуму. На шар звукоізолюючого матеріалу заливається стяжка, яка не контактує з основою (звідси назва – «плаваюча»). Периметр оклеивается ізоляційною стрічкою, зверху стелиться декоративне покриття.   

G83XH Y1UWBfoKLJNVcWNxLxBX7i0p8HFcFuztscauOvHrtZsDksE0eVjNMLiY0u PP5FwSCLRFIs62E3zR6AoTDY7r9a2G1Pfsff WM0LRi1huSAtvdnYUmEUZCQLnM5KNCKuJ1UQ0ZF5TMVQ

 

Як зробити звукоізоляцію в кімнаті повній і максимально ефективної

 • Стіни, підлога і стеля обшиваються так, щоб внутрішні поверхні не контактували з конструкціями будівлі (принцип кімната в кімнаті);

 • Вікна закриваються тришаровим склопакетом з ізоляцією периметра віконного блоку;

 • Двері повинні щільно закриватися, периметр треба обклеїти ущільнювачем на м’якій основі;

 • Не забудьте про розетки і вимикачі. Як зробити їх ізоляцію? Встановіть спеціальні підрозетники з високим рівнем захисту від шуму.

BBRx BGE GJIIU3ZGGW9u9gDQx3Rbj73auyYPG Zj5 DBhxM8lqzy Jrhe8cD8 5mMzLGHEcagnUTB JyR2Gy1OKwm6wGdE3 ZVOee FqL2XKRcGusLQbxPzD6LoIA6jw RaleGyw4qgZdpYgw

Є менш дорогі рішення, коли ставиться короб, а вже в нього монтуються підрозетники. На дві точки ціна буде нижче майже в чотири рази.

Тепер зрозуміло як позбутися в окремо взятій квартирі від шумів будь-якого походження в будь-якому будинку, в тому числі в хрущовці. Це приклад правильно захищеного контуру.

EZH1DVBgZc Z1z1TCAkRj RWWayhZ0cs SeKMztgm EvuvnRsb10FYQODnnnDAMUMUVB C5vDyuYTnrLK3udqmzCELZPTNsILDtp JYVVXUpchY ApijIsYxNFsdbWSFUxEzIz5ACWGBpT4d0w

Давайте з’ясуємо, скільки це може коштувати, чи можна при цьому заощадити, і які додаткові плюси це дасть.

 

Почому нині для народу шумоізоляція від сусідів?

Розглядати вартість робіт окремо не зовсім правильно, оскільки кожна оброблена площину потребують декоративного оздоблення. Тому оптимальний варіант поєднати заходи щодо поліпшення ізоляції з чорновим етапом капітального ремонту. Ще краще зробити це при первинній обробці новобудови. 

Отже, з чого складатиметься підсумкова вартість комфорту тиші:

 • Каркасні способи дозволяють вирівняти стіни і стеля, тому добавка буде залежати від ціни ізолюючого матеріалу. 

 • Задумавши як звукоизолировать зовнішні стіни, вирішуйте завдання утеплення. Більшість утеплювачів мають високі коефіцієнти звукопоглинання, тому тиша буде приємним бонусом. 

 • Для внутрішніх стін надбавка буде в чистому вигляді, оскільки навіть каркасне вирівнювання такої стіни рідко передбачає ізолятори (крім стін з сусідами). 

Орієнтуватися можна на ціни нашої компанії. Наприклад, вартість чорнової обробки виросте с 2 800 гривень до 3 100 (за 1 м2 і якісний поглинач звуку не менше 7 см завтовшки). 

Якщо задумана стяжка, зробити шумоізоляцію статі вийде умовно безкоштовно. Так як частина гідроізолюючих матеріалів (обов’язковий елемент) вже має хороші показники боротьби з шумом і вібрацією. Це ті ж приблизно 2 800 гривень за 1 м2. 

З стелею – складніше. Натяжні коштують дешево, але захисту не забезпечать, хіба що від протікання. Тому орієнтуємося на вартість підвісної стелі. Залежно від конфігурації, ціна коливається від 80 до 130 гривень за 1 м2, плюс підвіси (~ 40 – 60 гривень штука), сам ізолятор і допоміжні матеріали. 

Безкаркасні варіанти в цілому обійдуться дешевше (мінус каркас при однаковій роботі по кріпленню плит). Потрібно тільки врахувати, що ціни матеріалів сильно різняться. Від 110 гривень до кількох сотень за панелі типу ЗІПС і схожі. Іншими словами захід не з дешевих, але ціна не захмарна, особливо на тлі підсумкового результату.

 

поширені помилки

Залишилося згадати типові помилки, особливо коли люди роблять таку роботу своїми руками:

 • Пінополістирол (пінопласт і схожі склади) відмінний теплоізолятор, але завдяки щільній структурі майже не поглинає звуки. Тому для звукоізоляції не потрібна вона

 • Заміна акустичного герметика монтажною піною зведе ізоляцію нанівець;

 • Застосування тонкого (автомобільного) матеріалу не ліквідує шуми, важливо співвідношення товщини стіни і ізолятора. До того ж такі варіанти дуже дорогі;

 • Чим більше шарів (наприклад, склопакетів), тим тихіше в кімнаті. Неправда, значення має товщина повітряного прошарку, а не кількість, і це справедливо для будь-яких конструкцій.

На малюнку приведена залежність поглинання (в децибелах), пов’язана з товщиною повітряного прошарку. Дві «тонкі камери» будуть менш ефективні, ніж одна «товста».

KcO2ySBKl0sqVreXVAwD6zXK9Xk 9OkQcwymPpUS5HT4V25dxo Zyzz XDFBmaqPH VXKUNYrE9bNj0IkxsTYS22tE5rjEcPcE5Y WSX8JV6nKz8Ew0PQ9Pxbd0YlC1uzPI8Kq7AC0uquXtqbQ

Ще одна помилка – кріплення захисту від шуму до конструктивних елементів будівлі без перехідної звуко- або віброзахисту. Такий кріплення буде передавати вібрацію на зовнішнє облицювання і тихіше в кімнатах не стане.

На закінчення наведемо рада, що дозволяє трохи заощадити на тиші. Спробуйте домовитися з сусідами зверху і знизу (це найпростіше зробити в новобудові). Вскладчину дві стяжки «тихий підлогу» обійдуться дешевше, а ви в чистому вигляді заощадите на ізоляції стелі. Так само можна домовитися з сусідами на поверсі, це буде мінус одна стіна у витратах.

І обміркуйте можливість найняти для роботи професіоналів. Наші фахівці і без того нагадують замовникам про можливість захиститися від шуму, але ми і окремі роботи зробимо швидко, якісно і недорого.