Блог

Як скласти кошторис на ремонт квартири

Як скласти кошторис на ремонт квартири

Кошториси ніколи не точні, на ремонт тим більше, але без них нікуди

У формальному визначенні міститься одне з головних правил – попередня оцінка майбутніх витрат. Тому, вирішивши скласти кошторис на ремонт, тримайте в умі обов’язкову помилку, причому бажано, щоб вона була в меншу сторону. 

В основі будь-якого розрахунку витрат на квартиру лежить площа і об’єм, тому починаємо з самого початку:

 • Міряємо площі кожної поверхні окремо (підлога, стіна, простінки, стеля і т.д.), склавши докладний список всіх площин;

 • Вимірюємо довжину ліній електропроводки, трубопроводів і каналізації, виділивши їх окремим списком;

 • Окремо описуємо матеріали стін, стель і підлог (це знадобиться для розрахунку вартості робіт);

 • Всю інформацію зводимо в таблицю excel, бажано кожну кімнату на окремому аркуші.

Раз вже вимірюєте все розміри, накидайте заодно в довільній формі ескіз, званий на будівельному жаргоні «розгортка стін». Це не так складно як здається, а в майбутньому допоможе визначитися з оздоблювальними і декоративними матеріалами. 

Як скласти кошторис на ремонт квартири

В результаті у нас з’явиться ще не кошторис ремонту квартири, але основа для визначення верхньої межі бюджету. Залишилося звести метраж однакових робіт, і можна з’ясовувати ціни на матеріали, заповнюючи таблицю. Не соромтеся писати замітки і коментарі, поки це проект витрат, які можна зменшувати. 

Як скласти кошторис на ремонт квартириУ прикладі ціни приведені до USD, проект був тривалим, і власник вирішив вчинити саме так, але розрахункову валюту вибирайте на свій розсуд. Що вважаємо, визначилися, давайте з’ясуємо, як порахувати правильно.

 

У складанні кошторисів на ремонт головне – «переборщити»

Це не обмовка, вимірюючи метраж, вираховуючи площі і погонні метри, все сантиметри округляємо в більшу сторону. Якщо довжина стіни 2410 мм, це не 2,4 м., А 2,42 м. Тому вимірюємо з помічником, ретельно, по кілька разів. Адже помилка в сантиметр може коштувати дорого, особливо якщо стінку або підлогу будете оформляти плиткою.

Аналогічно робимо з матеріалами, зазвичай головною витратною статтею будь-якого ремонту. Тут доведеться знайти інформацію про необхідну кількість для обробки квадратного метра.  

Лайфхак. Чим дорожче оздоблювальний матеріал, тим точніше вказано витрата на 1 кв.м., орієнтуйтеся на дорогі варіанти, для дешевих аналогів показники будуть порівнянні, але на упаковці зазвичай завищені цифри.  

Щоб спростити собі задачу, дробіть її, чим детальніше кошторис ремонту, тим простіше планувати бюджет всього проекту і  майбутні роботи . Виділіть в окремий розгляд електрику, водопостачання і систему опалення. На них простіше отримати комерційні пропозиції, які стануть основою вашого розрахунку.Як скласти кошторис на ремонт квартири

Вимагайте знову ж «рішення під ключ» з найдорожчими матеріалами. Щоб отримати точні цифри, можна пожертвувати невеликою сумою за виїзд замірника.  

Лайфхак. Компанії, що займаються інженерними системами, як правило надсилають людей з лазерними приладами. На місці можна домовитися з представником і за невелику винагороду виміряти все, що потрібно.  

Аналогічним чином можна зробити  кошторис , звернувшись в профільну компанію. Правда, тут можуть виникнути складності. Компанія «Перебудова» готує детальні розрахунки для всіх етапів робіт. Недобросовісні виконавці скромно вкажуть в кошторисах «можливі додаткові роботи, обговорювані окремо». 

Набагато чесніше готова кошторис на  ремонт квартири  або обробку будинку, в якій прямо зазначено незаплановані витрати, які є в будь-якому будівельному проекті. 

Як скласти кошторис на ремонт квартири

Якщо список планованих витрат складаєте самі, додайте такий рядок як незаплановані витрати. Чи не падайте в непритомність, але при самостійному ремонті або обробці цей рядок в кошторисі зазвичай становить 20-25% від кінцевої суми. У наведеному прикладі 18%. Тому, складаючи первинний список витрат, переборщуйте. Чим більше переборщіть, тим більше в результаті виявиться реальна економія на проекті. 

Не забудьте про обов’язкові витрати на транспортні послуги та вивезення будівельного сміття, вони також фігурують в прикладі. І ще важливий момент – вихідний документ, живий інструмент контролю, тому і рекомендуємо використовувати excel. Освоїти складання таблиць і формул можна за пару годин, і в майбутньому це допоможе заощадити масу часу на підрахунках реальних витрат і зроблених обсягів робіт. Навчіться робити позначки, тоді ви точно не забудете, що вже оплачено раніше, які вносили зміни і так далі. 

 

Як же правильно скласти кошторис

У нас з’явився документ, в якому детально розписані площі поверхонь, довжина комунікацій, значить, можна з’ясовувати ціни на матеріали. Але перед цим одне зауваження. Якщо наймаєте бригади для виконання робіт, а матеріали та інше берете на себе, можна обійтися звичайним листочком формату А4. Просто напишіть список, із зазначенням вартості за квадратний метр, не забувши отримати на ньому підпис виконроба. На цьому ж листочку пишіть суми авансів (з підписами) і список доробок і недоробок. 

Ми ні на що не натякаємо, але після з’ясування, за що переплачено, скільки недоплачено і чого не зроблено, нервові клітини не відновлюються. Майте це на увазі, зберігаючи всі рухи поетапно. 

Визначившись з кількістю матеріалів (виходячи з розмірів), необхідно скласти список робіт, і тут нас чекають деякі складності:

 • Для прихованої електропроводки потрібна штроба (окрема вартість) і укладання в гофру (окрема вартість), штробу після цього треба буде закласти;

 • Ще гірше справа з водопроводом і каналізацією, в списку «прихованих робіт» в цьому рядку близько десяти найменувань;

 • До речі, не забули порахувати кількість розеток і вимикачів? Кожна точка варто окремих грошей;

 • В разі встановлення світильників на стелі треба не забути про кріплення кабелів, розподільній коробці і монтажі світильників в разі натяжної або підвісної стелі.

Як ви розумієте, скласти кошторис з повним переліком робіт не найпростіше завдання. Для людини, яка не є фахівцем, деякі операції взагалі невідомі. Наприклад, гідроізоляція, теоретично зрозуміле завдання, потрібна, щоб не протікала вода. На практиці це комплекс будівельних дій:

 • Закладення тріщин і дефектів перекриття;

 • Вирівнювання поверхні з ґрунтовкою;

 • Настилання шару гідроізоляційного матеріалу (зі зварюванням стиків);

 • Правильне укладання, щоб гідроізолірующій шар став дійсно захисним.

Тому і рекомендуємо все максимально деталізувати, правильна кошторис ремонту це пара десятків листів і ще кілька з примітками. Не варто лякатися, дійте послідовно, вписуючи в рядки роботи, які знайомі. Такий підхід дозволяє накидати первинний список. Впишіть трохи занижену вартість, і виконроб сам вкаже на необхідність додаткових дій.

Цей етап буде зайвим, якщо зверніться в компанію «Перебудова», ми врахуємо всі дрібниці і запропонуємо розгорнутий список, який дозволить заощадити. Звернувшись в інші компанії, зверніть увагу на деталі, за допомогою яких сума витрат може зрости. Підміна одиниць вимірювань один із способів, тому ми і говоримо про те, що все вимірюйте самостійно. Простий приклад.

Як скласти кошторис на ремонт квартири

Завдання видалення старої плитки розраховується, виходячи з погонних метрів. Сумарна вартість 1 628 гривень. За фактом таке обвалення коштує 450 гривень. А ось затирка оцінена в квадратних метрах – 392 гривні. Хоча ця робота входить до складу іншої – «укладання плитки на підлогу». Переплата на кшталт невелика, але в процентному співвідношенні це (1764 + 392) 23%.

Розуміння того як скласти кошторис правильно, допоможе і в тому випадку, якщо розрахунок надає підрядник. Досить в Інтернеті знайти вартість і приховані проблеми, щоб отримати максимальну суму, яка знадобиться для реалізації мрії.

 

Кошторис на ремонтні роботи завдання непросте, спростимо

Не варто ігнорувати вищесказане, все по суті і по справі. Промовчали ми про те, що зазвичай кошторисники починають з великих «мазків», уточнюючи деталі.

Компанія «Перебудова» багато років займається ремонтами і оздобленням, у нас є напрацьовані кошторисні рішення, які можна класифікувати (по вартості за квадратний метр) приблизно так:

 • Звичайний ремонт бюджетного типу;

 • Бюджетний ремонт (обробка) з урахуванням побажань замовника;

 • Євроремонт типової квартири;

 • Преміальна обробка з матеріалами замовника.

Зверніть увагу на ще кілька моментів:

 • Витратні матеріали (цемент, сухі суміші і т.д.) можна оцінити швидко, докупити, якщо не вистачило, не складе проблем;

 • Ходові матеріали теж просто докупити, якщо трохи не вистачило (штукатурка, шпалери, ламінат і т.д.);

 • З плиткою, декоративними елементами і тому подібним ситуація складніша. Якщо чогось не вистачило, не факт, що в магазині є те, що потрібно.

Тому перечитайте статтю ще раз, кожна кошторис по ремонту повинна містити список матеріалів, які купити треба саме в тій кількості, яка потрібна. 

Повернемося ще раз до розкладці стін, про яку згадували. У разі використання дорогих декоративних матеріалів (тут плашки імітація каменю) ви зможете розрахувати кількість. З точністю до трьох плашок в залишку, завдяки точному розрахунку.

Як скласти кошторис на ремонт квартири

Це дозволило власнику заплатити за дорогий матеріал рівно стільки, скільки було потрібно. Не отримавши в якості «бонусу» неліквідний залишок, вартістю 2450 гривень за кв.м. Так що складання кошторису заняття нудне, обтяжлива, хочеться зайнятися чимось більш цікавим. Але, якщо маєте намір ремонт не тільки почати, але і закінчити, це необхідний і важливий етап.

Інструкція люб’язно надана керівником відділу кошторисів компанії Перебудова, Світланою.