Блог

Плюси нових оздоблювальних матеріалів перебільшені

Плюси нових оздоблювальних матеріалів перебільшені

Дивує, як часто на ринку з’являються нові оздоблювальні матеріали, кожен з яких супроводжується рекламною компанією і обіцянками, віриться в які насилу. Розберемося, чому ноу-хау поки не краще  традиційних обробок .

Плюси реклама підкреслює, забувши про недоліки

Марк Твен сказав: «Будь-яка згадка про вас в ЗМІ, крім некролога, це відмінна реклама». В Одесі кажуть пряміше: «що я з цього буду мати»? Зрозуміло, мова йде про переваги, і тут буде все. Починаючи від розповідей про те, як просто зробити все своїми руками до відеороликів, де кімнати самі себе обробляють.

Звичайно, самоклеючі панелі для стін монтувати легко, але не до такої ж міри. Тому, ігноруючи рекламу, пройдемося по інноваційним оздоблювальним новинок. Переваги добре знайомі, ми ж оцінимо мінуси, об’єктивно порівнявши, наскільки заявлені переваги відповідають реальності. У статті мова піде не про те, які краще оздоблювальні знахідки, чесна інформація сама підкаже, як вибрати довговічну, недорогу і при цьому якісну облицювання.

Коли треба заново фарбувати пофарбований підлогу?

Традиційні мастики для бетону всередині приміщень служать 7-8 років, в залежності від рівня навантажень (стирання). Для зовнішніх майданчиків термін служби давно перевірений практикою. Це 3-4 роки, після чого потрібне оновлення. Довговічність визначається міцністю покриття до стирання, механічних навантажень і здатністю протистояти впливу агресивних середовищ. 

Новітня мастика для підлоги на основі композитів здатна успішно протистояти негативним факторам, тому заявлені характеристики вражають:

 • Розрахунковий термін служби покриття не менше 15 років;

 • Вологостійкість, інертність до агресивних середовищ і відсутність температурних деформацій;

 • Підвищена адгезія до будь-яких підстав;

 • Більше 56 кольорів і відтінків.

Ви вже хочете пофарбувати підлогу в гаражі цим складом? Не поспішайте, почніть зі стелі. Це буде довговічне покриття. Якщо не потрібно вирівнювання, то навіть один шар прослужить довго. 

обробка сучасними матеріалами

Для інших поверхонь виробники залишили застереження:

 • Адгезія гарантована тільки при використанні грунту глибокого проникнення (звичайно, того ж виробника);

 • Фінішне покриття наносити методом «мокре по мокрому», не допускаючи висихання грунтовки;

 • До набору міцності покриття (76 годин) виключіть перепади температури і вологості.

Що за дужками реклами? Типова двокомпонентна мастика (епоксидна), з обмеженнями використання першого компонента – тільки рекомендованого грунту. Економія уявна, фарба для бетонної підлоги (ціна 1 літра в півтора рази нижче епоксидки) служить недовго. При цьому вартість грунтовки вище за ринок на 20%. Старі епоксидні мастики довели довговічність (до 20 років з навантаженнями вище допустимих), «інноваційні» склади наразі тільки в рекламі виглядають привабливо.

Ми має намір почали з самого складного ділянки – підлогу гаража, цеху, під’їзду до терміналу. Тут мінуси виявляються в першу чергу, тому акуратно ставитеся до реклами. Далі будуть неочевидні порівняння, і питання «як і що вибрати» ми залишаємо за вами.

Панелі для стін для внутрішньої обробки стали довговічніше

Тут реклама знову трохи перебільшує. Технічно, панелі ПВХ стінові «вічні»:

 • Чи не піддаються температурних деформацій;

 • Вологостійкість 100%, навіть при повному зануренні у воду;

 • Рівень імітації не менше 95%, візуально виявити її неможливо.

W3hFjnkDV5t6294M9oUvNh6gfMnmeVy9Ube2hhVO5S5R88zcpQW0pdBKlCw0 AfqW0e8K POkfzRN JhN1A3wvf70MwQkYNI2dv JCVooa QEGqZuZZU34QHWz DrxbdnsGzEie5K80GJx3XLg

Монтаж спрощують готові кутові елементи, в прикладі це не набір «плашок», а цілісний декоративний елемент. Для наочності ми виділили лінію стикування з додатковими декоративними елементами.

K8dn0pSaTm6tbieFaWwdnPdChk1FDEVry4LBRpeVGNHHqu73uXk8 OCz9B109MZPk21a QY6u9nFAZDUqslRNcPU 1Vf1LFVvVIDcUSQM01t37TKciXV5VLXu8QSbTqn9LiQLV4Q3MWsVKR A

Кутовий декор є самостійним елементом, в прикладі він був продовжений додатковими вставками. Якість імітації ~ 98%, заповнення клеєм (твердне) пустот створює ілюзію справжнього каменю. Тому панелі для стін, ціна яких явно нижче натурального каменю, прекрасний варіант для інтер’єру.

Що не так в цьому випадку? Реально, термін служби обробки панелями ПВХ не визначений, вважається, що вицвітання і деформація починаються не раніше, ніж через 45-60 років. Проблема в тому, що для повної імітації необхідно використовувати клейові склади. Інакше «кам’яна поверхню» буде звичайною (дзвінкою) обшивкою сайдингом. Довговічність в даному випадку задана складом клею, адгезію поверхні ПВХ до основи. Поки для ноу-хау немає настільки ж довговічного клею як для традиційних облицювань. 

Є і явно негативні моменти:

 • Висока вартість рішення;

 • Необхідність точного вибору елемента;

 • Неможливість оформлення непрямих кутів.

Наскільки ідеальні панелі ПВХ для внутрішньої обробки 

В облицюванні планки ПВХ, що імітують клінкерну цеглу, рідкісний приклад, практично позбавлений мінусів. Окремі елементи згруповані за колірною гамою (відтінкам). Не змовляючись, виробники вибрали єдину ширину (висоту) планки. Довжина кратна 2,5 см, що дозволяє створювати нерегулярну поверхню навіть на складних ділянках.

LJVoRiKczaqw8wVzZM1RW1Zl5BMmKz7llAVs NgJctmBR0gAXBvqWCdz5e6OMTrlRfji9I4rjp5AFXjsh6Kh5f6bcTyXCDwqvLDF4RADksOp5Qju9MTjfjS0vmLB2Coz C8aaCplYoenMSG18w

Плюс – нижня «полку», на кожному елементі, що дозволяє закріпити елемент саморізами на гіпсокартоні або міцної штукатурці. Щоб зробити схоже оформлення, листові панелі ПВХ доведеться різати по складним напрямками.

Мінус – копітка робота. Треба виставити лінії, закріпити крайні плитки і вирівнювати рівень щодо цих елементів.

 

На замітку! Ще один негативний фактор – низька адгезія до вапняним штукатуркам. Тому, щоб з часом примикання не руйнуючи, краще вибрати інші варіанти оформлення.

 

У будь-якому випадку, обробка стін панелями ПВХ нового покоління виглядає переконливо з точки зору довговічності. Але є більш привабливі варіанти.

Наприклад, обробка стін ламінатом, міцність ламелей на рівні 31 класу або вище. Це виключає випадкові пошкодження, особливо в зонах з великими можливостями випадкових пошкоджень через удари і механічних навантажень. Думаєте, в квартирах таких місць немає? Є. Передпокій, коридори і кути. У цих зонах обробка пластиком вимагає уважного підходу. Традиційні матеріали успішно протистоять навантажень, свіжі варіанти поки не встигли себе зарекомендувати. 

Зауважимо, що можна обробити будь-яку кімнату панелями ПВХ. Правда зросла товщина, що призводить іноді до труднощів. Необхідно продумати оформлення примикань до стін, інакше вони будуть кидатися в очі.

H4zjWsnxWb5JzmouqNgdIiYyEeuRxMFbmZzGtS A74Y57u3E F8HDfcy7LI81BRnWGdtxLoS3QWD8p5WfXsHjN8gNjudLiypfWBpiMHkyfCI SVy0NzNl9f0YuZa7J1Gx1j YkmiOd9ZaRLg

Тут явно напрошується декоративний елемент, щоб замаскувати перепад висоти.

Загалом, час покаже, але поки треба акуратніше вибирати вподобані ПВХ-елементи. Не тільки через високу вартість, але і на увазі необхідність уважніше ставитися до роботи і дизайну приміщення. 

Нові стельові панелі ПВХ і їх переваги

Інновацій тут трохи, виробники врахували досвід застосування у вологих приміщеннях, спростили монтаж і додали фарб. Вийшло просто, зі смаком, і виглядає багато:

 • Додані властивості тепло- і шумоізоляції;

 • Знизилася вага ламелей, що призвело до зниження вартості каркаса;

 • З’явилися полотна, які можна клеїти на стелю, якщо немає вбудованих світильників.

Рекомендуємо розглянути нововведення для санвузлів, «новинка» практично не має мінусів крім дорожнечі. При цьому 3D-малюнок виглядає досить ефектно, особливо якщо зроблений «під колекцію» традиційної плитки. Ще одне ноу-хау – ви можете вибрати малюнок. Стики практично відсутні, побачити їх можна, тільки близько розглядав покриття.

2Mt TgEgGVcus MciV4HpZo7MhHf9bqUKKUA2QHGEdjaBAYZPr ISqbI4LHri TG3BpjNgyF3K7MI75OWyCtV5rn4TNg7sjm6bIU0nwixpXkW8FfV1tqKQEJoT9Fc3d42gpRY3HpKOH JwueA

Загалом, обробка ванни панелями ПВХ зараз не тільки практичне захід, але і вельми гарне. Якщо не готові на додаткові витрати, почекайте трохи, ціни вже починають знижуватися, інноваційні листи навіть протистоять відкладенням жиру, хоча для кухонь виробники їх поки не рекомендують.

Оздоблення МДФ панелями 

Інноваціями стали не самі МДФ, а додаткові властивості, над якими попрацювали виробники:

 • Найвищий рівень імітації. Навіть фахівцям важко відрізнити натуральне дерево від МДФ;

 • Підвищена стійкість до впливу вологи;

 • Мінімальні температурні деформації;

 • Висока щільність і міцність;

 • Менша товщина і вага.

На жаль, стоять вони більше традиційних плит, і поки немає тенденції на зниження цін. Технологія більш складна, звідси і вартість. Проте, обробка стін панелями МДФ нового покоління економічно виправдана. Знос міцного покриття менше традиційного, його легко мити, важко випадково пошкодити ударом, а значить, ремонт буде потрібно нескоро. 

Крім того, панелі МДФ для стін застосовуються не тільки для внутрішньої обробки, вони вже кілька сезонів відмінно себе зарекомендували на балконах і лоджіях. Неминучий тут конденсат при перепадах температур ніяк не впливає на свіжість зовнішнього вигляду.

8kUu8Skw7XgfN2HZue4CAb9srfvyIm6bb7JzD8RwPbYGs YkSywuDcUGRnBGH61UprSErNIRR59 Q94eQCIpxIIqJ6zMrkolXSGuQfU4boL5RKReU6stAeE LFKSInRcub6lSAUOGkDYc0Y BQ

У прикладі на фото об’єкт, якому вже три роки, причому одна зима була за мірками Одеси вельми суворою. Але є й інші інновації, не настільки вдалі з практичної точки зору. 

Чим вражають нові шпалери 

П’ять років тому обклеювання полотнами ледь не втратила популярності, незважаючи на дешевизну (практичність старих оздоблень в рази вище), тому у виробників стався напад креативності. Зупинити цей творчий порив, мабуть, неможливо. Тому залишилося дочекатися, коли знизиться вартість, адже деякі полотна справляють враження.

рідкокристалічні шпалери

Тонкі листи кріпляться магнітами, стики маскуються особливої ​​технологією. Монтаж непростий, але ефект вражає:

 • Можна задати 5-8 малюнків з пульта або за програмою ранок – вечір – ніч;

 • Динамічне відтворення зациклена (з обмеженнями), але дозволить милуватися водоспадом;

 • Обмежень у виборі картинки немає.

L4sOJvj1c Yhd5SFmZpNEDqSGWPlliPNxblwoEicOMB Kgy F HiUZCNbbBuGZNCkYBAEcYgePux3xW8drQjUPpcYPer00QNTjhjLp0rl00g1hYzzUtWx G ZpHE VAfCjCv0TLuEgz4vinYQg

Погодьтеся, такий інтер’єр у вітальні справляє враження.

Термообоі, полотна, що реагують на зміну температури

Полотно реагує на зміну температури, змінюючи колір покриття в обраних зонах або по всій поверхні покриття:

 • Прикладіть долоню – розквітне квітка;

 • Підніміть температуру в кімнаті – вона покриється свіжою зеленню;

 • На ніч прикрутите регулятор опалення – отримаєте гарний візерунок паморозі.

Ніяких витрат на електрику, але скільки задоволення дітям!

NJHOupQ26rMEpObbljrpT0sNuhQZlj2G FlEnZRDSARh1Lp Xm3wMoauI8VSYc QdPl9Kf9Ng0pPtgFPDZM92 HlBf3sRf EvVvpbPHwLnfMgzOzx VcnRw SLei53LPT4vNYSkBxJY 2togYQ

Флуоресцентні фарби в полотнах

Принцип очевидний: поки світло – фарба набирає силу, а коли стемніє – світиться. При цьому:

 • Змінюється гра малюнка, в залежності від наявності джерела освітлення;

 • Яскравість задається часом освітлення;

 • У вітальні декількох квадратних метрів достатньо, щоб створити інтимну атмосферу без свічок.

AK1w3RWDVOuEnqLYjXGRMshSzh 8U LcbM SIOtsc6x88OOPv9RvFZR3g2d8ZUtTgiNOrHGNNgsjujMpSQapvcxsR1ZO0I8qJXz2F0ZfYaTwkhDPAbt RN9j5WVkyELaowquWQgLRrrft BTgA

Погодьтеся, гарний варіант оформлення будь-якого приміщення, особливо якщо є проблеми з природною інсоляцією.

Комбіновані варіанти з 3D оформленням

Принцип напрочуд простий – флуоресцентна підсвітка підкреслює рельєф заданого малюнка, який в природному освітленні виглядає просто картинкою. Плюси рішення викликають повагу:

 • Високий рівень освітлення кімнати, який можна регулювати;

 • Візуальне розширення простору на 70-100%;

 • Будь-яка інтенсивність і колірна гамма освітлення;

 • Перекриття картинкою, що формується світловими променями будь-яких поверхонь.

XJwIyRUHsZjDDjdtqLdYbuNRrdo3vVdhctgn78zXvecXkdpVUmqno XG EeCSzzIA83m RWc4HtuDzAXsqdg3X Qx5qAGdqo5rufg64m6wnupA61BFX69Z PfpDhDUvjtERr02h1FZUpwisYKA

Одне з найбільш перспективних напрямків в шпалерах, оскільки дозволить створювати будь-які інтер’єри, що виходять далеко за рамки звичайних квартир.

Наскільки практичні новинки в шпалерах 

Перераховані інновації дійсно вражають, навіть невеликі приміщення виглядають зовсім інакше. Але не варто поспішати за покупками. Крім великих витрат на роботи, поки нововведення мають і інші мінуси:

 • Всі вони не терплять вологи, не є такими, що миються, і поверхня легко пошкоджується не тільки дітьми, а й домашніми вихованцями;

 • Різкі перепади температури протипоказані, відкрите восени для провітрювання вікно виведе з ладу термообоі. У фарб є межа «неповернення»;

 • Занадто яскраве сонячне світло швидко «випалить» флуоресцентні фарби, і вони зблякнуть;

 • Для таких шпалер можна застосовувати традиційні клеї.

Ну і ціна поки явно завищена, в розрахунку на тих, хто хоче зробити все красиво, не звертаючи уваги на практичність. 

Тому рекомендуємо, перед тим як зайнятися ремонтом, зателефонуйте, ми обговоримо ваші плани, запропонуємо варіанти дизайну та економії. Ми переконані, що декор, який ми вже перевірили на практиці багато разів, знайде місце у вашому проекті. І будь-яка кімната може стати родзинкою інтер’єру не тільки квартири, але й приватного будинку. Телефонуйте, у нас є багато ідей, і кожна вам точно сподобається. 

А варіанти, які поки мають недоліки, відкладіть «на холодок». Ми робимо багато, але не дорого, і надовго. Тому і приділили в статті так багато уваги оновлень, в довговічності яких поки сумніваємося.