Блог

Поклейка шпалер на гіпсокартон: як клеїти і чи можна це робити

Поклейка шпалер на гіпсокартон: як клеїти і чи можна це робити

Незважаючи на нові технологічні матеріали для обробки, шпалери залишаються одним з найпопулярніших декорів в силу простоти роботи і невисоку вартість. При цьому вирівнювання ГКЛ також коштує недорого, заодно прискорюючи  ремонт квартири . Тому розберемося чи можна, і як клеїти шпалери на гіпсокартон. Що потрібно, щоб оброблене приміщення радувало око. 

Клеїти шпалери на гіпсокартон зі шпаклівкою або без неї?

Звичайно, в будь-якому спірному питанні є прихильники і противники, і на питання чи можна клеїти шпалери на гіпсокартон без попередньої шпаклівки або не можна, однозначно відповісти важко. Не будемо голосувати за або проти, наведемо порівняння у вигляді таблиці плюсів і мінусів обох способів.

 

Без попередньої підготовки

Зі шпаклівкою стиків і поверхні

попередні роботи

Мінімальні, навички не потрібні

вимагаютьнавичок

Термін обробки кімнати

Два дня під ключ

До п’яти днів в залежності від швидкості висихання сумішей

Вартість крім рулонів з клеєм

Мінімум матеріалів, серпянка

Грунтовка і шпаклівка на кілька шарів, серпянка, бажано павутинка або стеклохолст

якість обробки

Можуть бути помітні нерівності, проступати плями. Згодом розходяться полотна, особливо в кутах. Можливе утворення грибка і цвілі, відшарування (пузиріння) при намоканні. Через 3-4 роки буде потрібно ремонт

При правильному виконанні завдання недоліки будуть відсутні, косметичний ремонт може знадобитися через 6-7 років

Видалення старого декору для нової обробки

Займе багато часу і зажадає акуратності, і все одно буде зруйновано верхній картон на аркушах. Частково пошкоджується серцевина з гіпсу і місця навколо саморізів. Буде потрібно вирівнювання складами на основі цементу з армуванням

Займе кілька годин, заґрунтувати, заново зашпаклювати і можна приступати до обробки

CNCAhS4udahVT8zDjMH Zp1iaOrpnTGIF0EYRLDUU2yOY0oEIhnfrgcQOpbDYBSV3R2nte5Tw1BvWbEl0QsmX5dO7Ah2p XXnh8nCYymD5jK LwQT2hQR9VIE19FVZ TS3kX QA M7VpAw9BCQ

Тому, вибираючи спосіб як клеітьобоі на гіпсокартон, не забудьте зазирнути в майбутнє, поки вічних декорів не так багато, і декоративні полотна до них не відносяться. 

А ми розглянемо обидва способи, зупинившись на деталях і тонкощах.

Як шпаклювати гіпсокартон під шпалери

Технічно майже так само, як під штукатурку, але є важлива особливість. Шпаклівка гіпсокартону під шпалери починається з оброблення стиків, якщо цього не зроблено при складанні конструкції:

 • Оброблення робиться під кутом в 45 градусів;

 • Бажано залишити між листами 0,5-1 мм, щоб листи могли «гуляти, дихати», не утворюючи тріщин, що виникає через температурних та інших деформацій;

 • Закладати необхідно еластичними варіантами, (гіпс, пластифікатори і т.д.).

Правильна обробка виключить тріщини, які проявляються навіть на товстих полотнищах. 

При закладенні обов’язково застосовуйте армуючу стрічку. Шов заповнюється, наноситься стрічка і проводиться остаточне вирівнювання.

Lh4BBCb OQYVk2ycbmE 34n AGX6AY8qLgET9o OVWanT9fFVe0t50pSBVgvwtx4KjofxbHh0nhiRNoXChMGDcwZ9hC4I9n7T0EnIRlvFEUjbWcRcHUzP LN92HddQhTMyCs0jQq YLz95z7Cw

У гарантовано сухих приміщеннях можна брати тільки серпянку (самоклеящаяся стрічка), яка наклеюється по сирому і тут же розрівнюється. 

Якщо робиться  ремонт в однокімнатній квартирі , то там таких приміщень немає, оскільки санвузол і кухня зазвичай близько кімнати.

NsZim0hnfw6A3zys8Fpk6JWhRkuYUHFWUCI3oLNREPcsl89 PYVRJmG8ds6CSl3NLEI5V7lvHHEraTd UTjlzoaJ1e5OEo7I IUVEcLSEGV 6QRnMV7iRCsd4TGgJQ9ScaUl4xQCEHyNUa9Jig

Можна ліклеіть на гіпсокартон папір або флізелін без обробки стиків? Можна, але, на відміну від штукатурок, вони після висихання не так пластичні, і дефекти виявляються дуже швидко.

З цим розібралися, розкладемо процес по етапах.

Грунтовка аркушів

Робиться в найпершу чергу, після обшивки. Починається з вибору грунту, який повинен забезпечити адгезію суміші (вказується на упаковці). Перший шар наноситься після очищення від масляних і інших плям, пилу і бруду. Бажано пропилососити, щоб видалити пил. Старі підстави шліфуємо крупнозернистою шкіркою, зовсім видаляти його необов’язково. 

Грунтовка наноситься пензлем, валиком або фарбопультом (найзручніший інструмент), які для побутових цілей коштують недорого і успішно вирішують завдання ремонту. Навик поводження з «факелом», струменем фарби з’явиться через пару хвилин. 

Після висихання робимо другий прохід, приділяючи увагу кутах, при цьому уникаємо освіти патьоків!

04EdgU46tCDHXpNrQGcByEk8rtm7dbV9bc6T1lw89rFYOp2DVTXeZ8WGZo3ADjonFOOjFuAoptgWJ4H4uvyoodEjJhl8iAv4DdGJ0WuJMoCqe7Kg6zZArCgOOUQ7IH1Cfyd6oRDLJkOXS2wb2g

шпаклівка стиків

Про нові конструкції докладно розповіли. На старих конструкціях перевіряємо стан швів на предмет відсутності тріщин. При наявності тріщин обробляв ділянку і ремонтуємо з серпянкой або стрічкою.

Шпаклівка всієї поверхні

Якщо вирішили застосувати «павутину» або стеклохолст, садимо на клей, розрівнюючи валиком або широким шпателем видаляючи бульбашки. У кутах лист закріплюється за заходом 3-4 см на примикає стіну. Чим клеїмо? Застосовуємо спеціальний клей, для шпалер не підходить. Чи потрібно цим займатися, вирішуйте самі, але армування істотно підвищить міцність підстави і продовжить термін служби обробки.

BFUZt58YmNH3CKaB8sfZd NgkgO JBBfo01t59zpxbksfeea OpsS K6w6d7RCz6czEeaZ KrwiREyntb8i0bUJ6mrZx FtEugA EytAJgE41cByXyFT VaEtxtKZtJ8NYA8fKYudJw6e XQlQ

Старі штукатурки «освіжає», завдаючи відразу фінішні суміші, усуваючи залишилися дефекти. 

ZPrDokSy AC INi7EWjRjL6Wu3c2pXhOoNUtWa0dMl7mdyfihRfdZjjhQ8se XfzfW EoCGt03RL5DyJIfQLQzGG DXu7TPO0Kx9O44T KihVauzf3H8 2s1EdnUods OGNLJUeXvdCj3lgToQ

Розчин зачиняють невеликими порціями, щоб відразу витратити, так як вони швидко сохнуть. Кожну нову порцію замішуємо в чистій посудині, після первинного перемішування даємо п’ять хвилин на дозрівання, після чого перемішуємо повторно.

Наносимо розчин маленьким шпателем на великий. Або накидаємо будівельним черпаком невеликими порціями і рухами хрест – навхрест разравниваем до товщини в два міліметри. Рухатися можна в будь-якому напрямку, але, дотримуючись правило – кожна наступна ділянка частково перекриває ще не висохлий попередній! Метод називається «мокрим по мокрому». 

ND7w HOtkc8RTbNASF6c0xXj73UC2ew 6IDds2BeV UO 0WYmCPIcwvGjIBUhSfA4yxAKrF1V7T8DJ47i YFOuHCNnaSV7IDx8NE50VihywxlOLRCw7RPQTJkGq3cFyugPKc6DDOloAykVwmBA

Перший розчин робимо більш густої консистенції, ретельно розрівнюючи кути і примикання до стелі й підлоги. Для цього етапу можна взяти суміш стартового типу «грубе вирівнювання», основа – гіпс або цемент. Вибір залежить від того, чим будете приклеювати декор, на упаковці буде написано рекомендовані підстави.

MRxqLqzDtUlBxi5tV MdagewiAP5xVEhhT3wi8XK6FjbOMYb10xLZT5nvp9YXJtGkLHwz2ZKqI Y2 TF3yX2yt4P0DH0EPe HcRbpwIrSO6LrXRp6FLXZF4Hictxkp6Tg8g1RMiUaI VoVXy G

Після повного висихання, особливо якщо для фінішу взяли інший склад, необхідно знову заґрунтувати. Фінішний склад перемішуємо особливо ретельно, до повної однорідності. Наносимо рівномірно, товщиною не більше 1 мм, щоб приховати залишилися дефекти. Важливо обробити за раз одну стінку повністю, тоді підставу виявиться ідеально рівним. Для розрівнювання краще взяти кельму.

S5N SBqp04nt3RvCIVFG6KhfhrGKqOz SpPx1ZVlw4SeNEZGVtjgOwyd ADdew5s3wcua2TaeAbComrPXM8GOPTn5 DKJVBuJ1X4WH9n6HDGqSgzh1OrNjH3DfoMXQgkv11sDaZTgJEPg JMQ

Навіть якщо, здається, що все висохло, не поспішайте переходити до наступного етапу, бажано почекати мінімум добу, це дозволить виявити дефекти, якщо вони є.

фінішна затирка

Щоб не залишити задираки і грубі смуги, потрібно обережна робота. Необхідно надіти будівельний респіратор і захистити очі. Заняття брудне і запорошене, причому дрібний пил вкрай шкідлива для органів дихання.

 • Перший прохід робимо великої шкіркою, але зернистістю не менше Р80 (в мережі радять Р60, але без досвіду є ризики нанести ушкодження);

 • На фінальному проході застосовуємо шкурку Р120 або вище;

 • Діємо круговими рухами без тиску, буквально легкими дотиками.

Після закінчення затирання провітрювати приміщення, робимо прибирання і пилососимо, щоб видалити пил. Чи потрібно шпаклювати гіпсокартон під шпалери вирішуйте самі, але ми рекомендуємо це зробити, незважаючи на невеликі додаткові витрати. 

остаточна грунтовка

Переконавшись, що не залишилося пилу і дрібного сміття, проходимся злегка вологою ганчіркою. Ганчірка повинна бути чистою, і не ворсистою. Грунт наносимо не поспішаючи, стежимо, щоб не утворювалися патьоки. Якщо працюєте краскопультом, тримайте під рукою тонку кисть, щоб швидко їх усунути. Другий раз грунт наноситься після повного висихання першого, рекомендуємо до часу інструкції додати хоча б п’ять годин.

Важливо. Якщо відомий колір декоративного покриття, то можна додати в ґрунтовку трохи кольору, на 4-5 відтінків світліше основного кольору. 

Етап завершено, можна займатися поклейкой шпалер на стіни з гіпсокартону, але перед цим пара рекомендацій.

При наявності навичок, можна користуватися тільки кельмою. Це складніше, але дозволить значно спростити затірку, оскільки покриття спочатку вийде рівніше.

AkDs1z50xiFLDx3 BEMqZn0LP5ITAQIg7tK6IM0W6ZTsm49sKxwRyK2KbKWQJjFbgoeh4hhQZ8GjsXxRkdtKQiWUBmWnAIHaCixKu 4ExQMibJtIfLhg5BPdmpR0PtHuERAAzHMhGIeGNjYwbw

Якщо точно визначилися з кольором, можна заколеровать як стартовий, так і окремо фінішний розчин в відповідний відтінок. Рекомендуємо це робити, точно відміряв всі компоненти (незначна розбіжність відтінку не видно). Готові суміші бажано колерувати в магазині однією партією. Тут помилка в кілька грам може дати велику різницю кольору.

B6TGNmAPSp2ZI7 DpSj101vMLjUXboxUAgbAXUqRPko3rnzuKm1ShKqxLLZ4D7mnCCgXXhU G3xXi UtGSoWzAfGLrB7uCRhokN 29ZWksLZyfcqkuWeF90hp5IPWC9B 89CIfIc6xwlIYOSnQ

З підготовкою закінчили, переходимо до заключного етапу.

Як наклеїти шпалери правильно і красиво

Чи потрібно шпаклювати стіни цілком, вирішуйте самі, але якщо від цього відмовилися, обов’язково зробіть наступне:

 • Закрийте стики і головки саморізів (з шматочками серпянки) як при повній підготовці;

 • Видаліть всі олівцеві позначки, фірмові клейма і т.д .;

 • Перед ґрунтовкою знову обережно протріть підставу. Після чого з лампою уважно огляньте поверхню під невеликим кутом. Так краще видно дрібні артефакти, які будуть сильно помітні, особливо під тонкими варіантами. Гарантувати два рази обов’язково, краще – три.

BuiRn3XhtYJ5V X1yYjHz Dd4PoWoChNgCIkK2FVUVmkUpeMPozgGaAr QUn3BbaEw39cacJQmaJFT Xc88kDHlL8 I1MtEkPV3xrqE3nNp8W2V10oovToEthrz8U GPGwieOU 483isXg6SJA

Наведемо кілька рекомендацій і порад, як все зробити правильно і красиво, але перед цим важливе попередження.

Увага! Не намагайтеся повторювати подвиги мережевих героїв з циклу «клею поодинці»! У 90% випадків це гроші на вітер, і в 100% ситуацій зовнішній вигляд кімнати якщо не убогий, то дуже неохайний.

Отже, приступимо до наклеювання шпалер на стіни з гіпсокартону:

 • Знеструмлюємо кімнату. Коли працюємо з місцями, де є розетки і вимикачі, волога відмінний провідник, і удар струмом часта неприємність; 

 • Розмітка. Наносимо дуже тонкі вертикальні лінії по ширині рулону. Бажано взяти обрізок з рулону, а не рулетку. Лінії креслимо тільки тонким олівцем і тільки в місцях, де вони не проступлять крізь тонкі матеріали;

 • Замішуємо клей в точній відповідності з інструкцією, звертаючи увагу на час використання; 

 • Готовий клей краще наносити валиком (рівномірніше товщина). Спочатку – на відрізок, потім з невеликим запасом по ширині на місце поклейки;

 • Промазаний відрізок складаємо в нижній частині (для зручності), обклеювання починаємо від кута і від стелі. Ретельно приклавши лист, акуратно розгладжуємо його зверху вниз, від центральної лінії, виганяючи надлишки клею і ліквідуючи бульбашки; 

Ni2VO0YCqyrR D3q3BcxU LzlGpmNknDcFYhYyMywyXbUxvQRbEA5C1ETT5cLX38eRrKSI19XEV9VMcnM2YuOQNnnFUGSwyGttAQpmfBuPsTLGKYUG5bsMFyCVwFDcv8780F41BsVPNgQCb1Gw

 

 • Кути і стелю проклеюємо з невеликим нахлестом. На стелі надлишок буде обрізаний, в кутку це буде примикання іншого відрізка, тому діємо дуже уважно; 

TW Ob Se2Bm0V1dDm0mdsHx1rIyFVzIRc8uzlkhfsUdgf6wckvtbgYg8tIXL6HJBzI7jtkB2e1ly1GcMKBBegtoJOyTaXznmySohJur4Nxqoye ZNka0LmyM1EX38ZJiH23gCOkcfHDQDN5cmw

 • Кути та інші примикання обережно ущільнюємо, найкраще полужесткой щіткою. Кельні (навіть гумові) можуть легко порвати або проткнути кут, якщо немає навичок;

W4eDxg8Pnov0CLJeuESyB4PQ5B8bQ9rWjM At5CvdhKJiiKUV5x97f5l4XJooV 1NejQc7kqlbu5atMEnHDx2lJ6erGw4sEiRO6JBMPtiEOh0FG9mFR APG84 RJ TnKfQDC0YUs XyayC8q Q

 

 • Як поклеїти рівно, якщо не демонтували стельовий плінтус? Найкраще завести верхній край під нього, використовуючи в даному випадку кельму. Зробити це потрібно поки краю повністю мокрі; 

5iXnfHtiiWjFMCQ8VpyZ7Da6sXp7IZdvywxzNuihb NnSY7Rbj OV5MNepN1457ASh01DKqbXJFtQVgTMuA587ToW7M7tiuBI9TM Tb4lQZWkz9qC5ffZtyS59QtL2oz PFsRObgaA5VEXoPQ

 • Наступні смуги кріпимо аналогічно, уважно стежачи за збігом візерунків відрізах. 

З помічником поклейка буде закінчена досить швидко, і результат буде радувати око довгий час.

Кілька корисних рекомендацій на правах Лайфхак

Якщо помилилися зі стиком, краще видалити весь шматок і взяти інший. «Розтягувати», «розширювати» і т.д. марно, щілину залишиться і буде помітна. Якщо вже вона проявилася, обміркуйте декоративну смугу, яку можна розташувати від підлоги до стелі і повторити в парі місць. Вийде акцент в інтер’єрі.

Не варто наносити клей на підлозі, через пару годин він весь буде липким, необережний рух, і брудний склад виявиться на лицьовій стороні. Залишайте стіл, верстак, візьміть будь-яку відповідну меблі, наприклад, прасувальну дошку, на яку покладіть лист фанери або щось ще. Стара двері теж відмінний вибір, тільки не пів.

Z R69hD2D62qVx2Ti3zBqfRPZgD9dkWe6j2izdHSGPRFTcfPN PmoXaM8Yoaet6 A24dAubRhpOnW5akKqqd2mGhUYWNETDGQxDro4 LYX 8ypLVgZBY6wEvX7AiwvXQgmhCvWhfPMzrN I1w

Сподіваємося, стаття виявилася для вас корисною. Якщо очі все-таки бояться, звертайтеся, професіонали нашої компанії виконають шпаклівку гіпсокартону під шпалери і їх поклейку максимум за чотири дні. Залишилося продемонструвати пару прикладів.

Пара профільних відео, що демонструють, як швидко і правильно поклеїти шпалери

Процес у звичайній кімнаті виглядає досить просто і справді не вимагає навичок.

І навіть зі складними декоративними елементами можна впоратися:

 

Читайте наші статті, якщо не навчитеся самі, контролювати правильне виконання роботи.