Блог

Ремонт двокімнатної хрущовки: ідеї дизайну і поради

Ремонт двокімнатної хрущовки: ідеї дизайну і поради

Одна з непростих завдань не тільки дизайнера, але і будівельника – ремонт в хрущовці. Квартири відрізняються особливою збоченій проектувальників СРСР кінця 60-х років, як «місце ночівлі», а не проживання. Більш того, на рівні ЦК КПРС було видано розпорядження про тимчасовість таких багатоповерхових будинків. Справа була давно, справа стала неправдою, а й такі 2 кімнати можна зробити зручними для проживання.

Коли ми говоримо про хрущовці, ремонт завжди в чомусь реставрація

Особливості домобудівництва за часів Микити Хрущова відрізнялися прискореними темпами. Кожна сім’я повинна була мати окрему «будку», і дизайн хрущовки був затверджений на найвищому рівні. Термін КСКС придумали нема на Заході, це абревіатура проекту: Кухня, Санвузол, Кімната, Спальна. Балкон став обов’язковим елементом трохи пізніше.

Проблемою «швидкомонтованих будинків малої поверховості» стала помилка проектувальників, про що багато хто забув. Комунікації прибиралися в стіни (в тому числі в несучі), на трубопроводах ГВП та ХВП була відсутня запірна арматура, стояки опалення «ховалися» в зовнішніх стінах.

Ще більшою помилкою було проектування житлового простору:

  • Санвузли розташовувалися в кутах будівель, отримуючи відразу дві зовнішні стіни з усіма витікаючими наслідками;

SDQS95rg9N1L8BsQle1nNy G760t5vNLISY8ZxAwZpOQPM EGRh 7uOUDyvWd6VrRIDD33iXZOrgtcEiJl9960THUnGBAtzjcwhFdsSjSXIeMfDm2qGEKSeDqp2F YRF367aIEGcDhjx0XNKPQ

  • На нижніх поверхах мешканці не могли боротися з цвіллю і грибком,  ремонт хрущовки  здавався неможливим, оскільки була відсутня гідроізоляція;

E34aYc4V ZG0zTaCbGQu9DnQj1WQmVvKbHbkEt2ljSvbbpQvoPF5FKAd WiNCtyjs6B4ZUrKB8072HIa5gPkdg7DjXsak 8 EbhsczeNJ0OTBpDSqjCQYQ2cqIoujewvTVAY2hbsz4bgZAaRew

  • Відволожуються стіни не дозволяли закріпити кахельну плитку і не рятували навіть спроби замазати протікання сучасними складами;

KjnljqJ A 8UoPsI5PMPdzbirtBNigXTFCu2vrzPh4xpNTjOhAsjhQZgOZuhEJVIXyiqGvumT2YSKiV1pQZKmqYArDaFr9yzqcsx6z IC N1GrX3kUT9 RgRhLuXPHhNj08dk8FbNLs Y9aqRQ

Зрозуміло, в таких умовах проживання хочеться затягнути пояс, влізти в банківську кабалу і купити новобудову. Таке рішення можна поважати, за умови, якщо ви не знаєте можливостей компанії «Перебудова». 

 

Дизайн двокімнатних хрущовок дозволяє сміливі рішення

При всіх недоліках проектних досліджень ремонт в хрущовці простіше, ніж в сучасному будинку. У типовій плануванні практично відсутні несучі конструкції (зовнішні стіни, вентиляційні канали, іноді отвори вхідних дверей).

Звідси і нові можливості перетворити убогу халупу в затишну квартиру.

XZjmQg4Nqfkwd1EzN7sX5hwYQ OUXwzij8dsu5 QfqShz9On0gdzp RLwxbmoy7zIqlpInTjMW0crffBewbjLcQRpWoJKqihh3jsOFQfc0tryl79iS2ukWGaZO7BNqLqBa8H8 LN0B7HFUIFTA

Так, це типова хрущовка, фото не обманює. Збережена несуча стіна передпокої, вентиляційний канал став продовженням робочої стільниці кухні. За рахунок «сходинки» і зсувних дверей вхід в суміщений санвузол важко знайти на фото. 

Так, в такому варіанті була втрачена конфігурація 2 хкомнат, вітальня і кухня об’єднані, і квартира стала «однокімнатній». Але погодьтеся, такий ремонт в 2 х кімнатній хрущовці, фото красномовно, виводить житло на рівень європейського комфорту.

І це не один приклад, дизайнери компанії «Перебудова» вміють працювати з малими формами і невеликими бюджетами. 

У наступному прикладі зліва і справа вентиляційні канали кухонь, в одному з яких вдалося розташувати нішу для шафи. У суворій відповідності до вимог проекту, без порушення умов природної вентиляції. У такому інтер’єрі нічого не нагадує про те, що зліва і справа кухні, і розмір кімнати в 12 м2 залишає досить вільного простору. 

Q0H8E7Nks SYkAQufkfWWrWzhvhS9xa1EBu7tgUUXZfodOqIsjhIW5ZufEYi9dOG9GYsHWiv4E8hhQPCgNdWQmf2 Gq6ecZHcoX41 XowdDFAgVFBTJrRGlQv0 ZHUnqidvaeyGGchFzdVH CA

Так що не варто списувати з рахунків хрущовки, при всіх недоліках у них є переваги:

  • Особливо міцні фундаменти, побудовані з урахуванням здимаються Одеської області;

  • Вводи комунікацій, які ще десятки років не зажадають заміни;

  • Висока якість використовуваного для типових ЗБВ бетону. Це показала складність знесення п’ятиповерхівок, визнаних аварійними.

Тому дизайн хрущовки чи не застарів, якщо підійти до завдання вдумливо, оцінивши, як мало погоджень знадобиться для перепланування.

 

Скажіть, до чого тут дизайн хрущовки?

Не поспішайте з висновками. Мінімальна кількість «червоних ліній БТІ», несучих стін, відсутність гідроізоляції в перекриттях санвузлів відкриває цікаві можливості.

Хто сказав, що прямокутні плани повинні залишатися обов’язковими, якщо власник хоче зробити простору квартиру-студію? Дизайнери компанії «Перебудова» включилися в роботу, і результат став предметом гордості нашого колективу. Деякі деталі змінилися, ми не маємо права демонструвати фото готових об’єктів, але замість двокімнатної «буди», здали власнику розкішні апартаменти.

Обійшовшись без перепланування, дорогої в плані узгодження. З огляду на сучасні вимоги, нами була проведена гідроізоляція всієї площі квартири, в проблемній зоні (зовнішня стіна кухні) встановлена ​​шафа. Підлогове покриття обійшлося недешево, але це вибір власника. Результат перевищив очікування, і господар квартири задумався про обробку під’їзду.

JLyvWyxANfEhXzC1 YY9Q3GME6N5xnidalGl5wp 0NSVTL8OG18OMLfYfAUnfNKyj1iWFvNeNCoFpmzZ 0dVcnq4Q1uMhqwvItgNVFfCUkxTJIOfdO19fSWz JQg9m9HnkkyYEniM545X78Dg

Однак сміливі дизайнерські рішення не завжди виправдані, іноді доводиться йти на поводу тих, хто в хрущовці проживає. Але і тут можливі варіанти, що дозволяють відновити комфортність проживання.

 

У дизайні двокімнатних хрущовок і без перепланувань можна зберегти стиль

Один з варіантів – робота з окремими кімнатами, прямокутними в плані. Чи не найскладніше завдання, з огляду на сучасні декоративні матеріали і технології оздоблювальних робіт. Звичайно, кімнати-келії суперечать напрямками «френдлі атмосфери» затишного житла. Але витрати на узгодження перепланувань ростуть, іноді можна обійтися і без них.

I1OfYD8o89EGJ3xXWQpDPh2T2lk9ycCqBHfA2LeOFsKTQssB8UZ4XVd3XAKGVjfTn3WvJ0SGqV9Gueulqw8pUZNtrZWL ZsqaDnsBEMtylg5U5N4So8lsOfnKehlz OM0mn6072xsY F6 9SRQ

Колишня «прохідна кімната» стала ізольованою, довелося пожертвувати приблизно трьома квадратними метрами коридору. Однак відмова від «зайвих меблів» і організація робочої зони біля вікна дозволили створити для дівчини 20 років відокремлене простір. До речі, в остаточній реалізації диван замінила ліжко. Місця менше не стало. Але в кімнаті стало набагато затишніше.

Ще один ремонт у двокімнатній хрущовці викликав багато суперечок, власник наполягав на відсутності стін. Перепланування і тут не було, досить було зберегти вентиляційний канал і несучу стіну (колишнього санвузла). Рішення наші дизайнери вважали спірним, повна відсутність дверей – незвичайне оформлення двокімнатної квартири. Однак господар наполягав, і ми реалізували його задумку. Можливо, комусь здасться інтер’єр занадто суворим, але це вже не проект. Це реальний ремонт в хрущовці, фото говорить саме за себе.