Блог

Ремонт котеджу: з чого почати і як зробити?

Ремонт котеджу: з чого почати і як зробити?

З чого почати ремонт і обробку котеджу

Передбачається, що в наявність проект, згідно з яким йде будівництво, і є розуміння майбутнього  дизайну котеджу . 

Почніть з покупки фотоапарата, або фотографуйте на телефон, знімайте відео. Чи не для Ютуб, чим більше будинок, тим докладніше потрібен фотоархів. Рано чи пізно доведеться щось лагодити, ремонтувати, усувати аварію і т.д. Докладні фото допоможуть мінімізувати втрати на руйнуванні декоративного оздоблення. 

Отже, є проект, який треба уточнити. У цьому головні правила, з чого почати ремонт котеджу:

 • Визначте призначення всіх приміщень. Приділіть цьому час, інакше перебудова влетить в копієчку;

 • Разом з інженерами накидайте приблизний план всіх комунікацій;

 • Сплануйте роботи так, щоб поєднати прокладку комунікацій з чорновою обробкою;

 • Складіть список тимчасових речей і робіт для того, щоб будинок став «жилим».

Тепер настав час приступати до вирішення непростого завдання, переходу від будівництва до первинного ремонту будинків і котеджів. Основний ворог власника – великі площі, довгі лінії. Це завдання лякає масштабами, але тільки на перший погляд. Коли очі бояться, руки роблять. Головне – робити все в згоді з планом.

Для розуміння, де закінчується будівництво, і починаються  ремонтні роботи котеджу  і його обробка, наведемо простий приклад:

 • Будівництво закінчено (на сленгу будівельників «коробка готова, дахом накрили»). Зверніть увагу – в момент закінчення капітального етапу ставляться вікна і двері. Необхідно забезпечити всередині мікроклімат, що дозволяє вести ремонтні та оздоблювальні роботи без перепадів температур і протягів. 

ремонт котеджу

 

ремонт котеджу

 • Чорнове вирівнювання стін проводять після прокладки інженерних комунікацій (водяна тепла підлога, ГВП та ХВП, опалення), заливається чорнова стяжка підлоги. Допускається залишити розводку електропроводки на «потім», лінії заберуться в штроби чорнового покриття стін. 

оздоблювальні роботи котеджу

 • Після стяжки підлоги первинний ремонт приватного будинку можна вважати закінченим, він повністю готовий до фінішної обробки. 

YtKnU3XvB7D9ww5DFy1sc C3xAQopIxsf4oRB689pUZxYUVEsx8 OqDeya7O98xqB1P O1URM2uKnwUq1u0bLjvGpM S05Kv0Q8 LgOXe2J OPqmLETcS3gQvOnh ZwGWCpE15 K Hw2 0d2YA

Звичайно, своїми руками такий обсяг не осилити, але ми намір наводимо приклад, де власник на кожному кроці стикався з труднощами. Іноді навіть професіоналів компанії «Перебудова» ставили в тупик міняються завдання. Однак ми впоралися, оскільки точно знали що робити, а господар прислухався до думки фахівців.

З чого ж починається ремонт в приватному будинку

З закритих вікон і дверей, можливості переміщатися по поверхах, води (холодної), електрики і … сантехніки.

Повернемося, наприклад, як до ілюстрації того, що треба зробити до того, як займатися обробкою. Система каналізації готова, ХВП включено, електрику подано за тимчасовою схемою. Цього достатньо, щоб забезпечити «населеність» вдома

ремонт туалету котеджу

Рішення тимчасове, рекомендуємо мінімальні витрати (наприклад, покупка сантехніки на вторинному ринку або з дефектами), але це головна умова комфортного проживання. У тому числі для власника, який може вдумливо оцінювати хід робіт. 

Коли ми робимо ремонт котеджів під ключ, власнику нема чого турбуватися про дрібниці. Але якщо ви виступаєте в ролі виконроба, то необхідно подбати про ще один момент – безпеки. 

У прикладі досить високий будинок, проектом передбачена широкі сходи, але монтаж її проводився не відразу. Необхідно було дати час на усадку, щоб косоури монтувати точно за місцем. До моменту монтажу кроквяної частини вона виглядала так:  

T2uKCAINZpfTWcCsQONFcNpLL61MhefRrbJSjV3D09ZZuTeYGouDNCJavGnSZYc2jxkfTLJm UsuE7upOAyeZd6R5FBI7KpH9psp H8cu ArKXly1g0OzJkx0hUspqh4oE4ijLNUBZ6t4wWsvw

Відразу після установки балок, з’явилися сходинки: 

OeKUmJPweqyzNVHHT 5hSRX7AKp4XaaPHYx 9OK GaYPP2azGttazfEuc Q0J6RK5OXKn3AjCTO8FLHUrOX YuG63BtX9u34Xc5E7Zh9kgiKi40R8yoJdAWrN1uReUVwwZLLcWrw0zpFYW5atQ

У такому вигляді сходи проіснувала півтора року, до закінчення чорнових і брудних робіт. Перед фінішними етапами додалися тимчасові перила і міцніші ступені.

установка сходів в котеджі

Важливо! Все це – тимчасові рішення, на які власник будинку повинен запланувати витрати. Тому не поспішайте нічого викидати, прибирання котеджу після ремонту ще належить. Ще не закінчили, все може стати в нагоді, щоб трохи зекономити.

Повернемося до нашого об’єкту. Сходи – яскравий приклад того, як 3D дизайн-проект програв візуальному сприйняттю. Пояснимо. У первинному проекті інтер’єру планувалося заховати сталеві балки, закрити їх деревом, зашити косоури, створивши ефект «монументальності», благо ширина ступенів це дозволяла. Але, оцінивши інсоляцію «прозорою» конструкції, власник наполіг на збереженні концепції «прозорості» і ми запропонували інший дизайн. Який і був реалізований. 

StuvALnJx8b2sonsjqZz7g65pwF0Leopnpa8q95puEg6NYkL0gBnPTMMCcY2juZpcut6hInGa1L7MPP9jfgQHB97 OUEpeTrCyKijHsa8HPf Gpn70OGGHf6a11yOdbf5pJrxhUDLQXraPjbyA

Оброблені сніжно-білі балки відмінно підкреслили ступені темного тону венге і додаткове облицювання. Зберігши дивно цікаву освітленість холів на заході.

Але все це було після закінчення обов’язкового періоду підготовчих заходів, які точно так же починають ремонт і обробку, як і проект.

Електрикою і газом закінчують комунікації, але це те, з чого варто почати ремонт

З огляду на складності деяких ділянок, в компанії «Перебудова» є все необхідне для створення інфраструктури, що забезпечує безперервність робочого процесу:

 • Побутівки і вагончики зі зручностями для бригади;

 • Тимчасові підключення електрики (своя генерація і т.д.);

 • Доставка води в цистернах або подача з найближчого водоймища;

 • Організація місць розвантаження і зберігання будівельних матеріалів.

Все це враховується, як і логістика, щоб забезпечити роботу без простоїв в рамках узгодженого графіка. Якщо ці питання не вирішені, питання з чого почати ремонт в приватному будинку можна навіть не розглядати. Ціна питання виявиться надмірно високою.

При прокладанні системи опалення для випробувань надійності та герметичності з’єднань необхідно подати підвищений тиск в систему. Це можна організувати за допомогою насосів, але без теплоносія запустити обігрів будинку не вийде. Більш того, після закінчення монтажу та випробувань система повинна залишатися герметичною, тому всі підключення треба робити відразу і надовго. Переробка обійдеться дорожче, особливо після заливки стяжок підлоги. 

AKN1TFmunDNAYdvM9FP7yHvFfvdaUR0QDREIflB9NLdF7 8URdy PICKpwJIkjS80qRQhKxtBBaVhZcazva8o5gil UWbKuFIe Ul1UMnbR Rp8jRC4zmn4rfe90hKutPIsPihFTeWfg17 M0A

Електрику можна розводити в останню чергу, уточнюючи як зробити зручними вимикачі, доступніше розетки і т.д. Але реперні точки (такі як поверховий щиток) треба закласти на рівні закінчення капітального етапу будівництва. Правильно знайти місце, звідки довжина всіх електроліній буде приблизно однакова, навіть якщо їх буде дуже багато. 

Bb8S0AgRUJVg3db26lMfG7HIt9DxSm9pLXOjTJNqOACZ6sTyISSaxUBCVTqwVi28Z5tjQNiZi DQA FRf7A DA9FumcTeGuB2VEqpaS8a1HW KOAsp1EPppNSVWxMMoCHKBB8dPaN7NgXRpRTA        Tgr7E0ow5IAHTpKRa9EoL945z8leZXUhrxrKCR81OL 2DgCixsLaON8kgK9d6RQ62m0gCHWWmKPLP9yeiB 8ULFROy0RT36r5ykyIerb XXs1Tvm1XcOsn5hQ8uNwXfW17BxvuUiz3ZYmcDg G

При правильному підході, професійному виборі перетину кабелю, стійкості автоматів захисту, УЗО і діфавтомат дому не загрожують короткі замикання і проблеми з харчуванням. 

Зазвичай, газ підключають в останню чергу, навіть якщо це автономна система з закопаним сховищем. До речі, наш досвід показує, що все більше українців воліють дублювати подачу газу альтернативними варіантами. Від дров і палет до звичайних печей. Проблема в тому, що небезпечні носії (газ, солярка і т.д.) не будуть узгоджені (навіть в автономному варіанті) до моменту готовності будинку до «постійного проживання».

Це повертається нас до того, що ми підкреслили на початку статті – «населеність дому».

Працюючі системи життєзабезпечення (каналізація, подача води і електрики) мінімальні вимоги. Перед тим, як зробити ремонт під фінішну обробку, уточніть вимоги місцевої влади. Навіть в рамках Одеської області вони відрізняються. Ще краще – довірте професіоналам з’ясувати всі нюанси, оскільки будь-яка дрібниця може надовго відстрочити в обробленому будинку справжній комфорт.

І взагалі, відкладіть на час всі інші справи, і навіть відпустку. Фраза «ми робимо ремонт в новому будинку» є виправданням для відсутності на заході будь-якого рівня. І це майже не жарт.

 

Поки робимо ремонт, підглядає і підслуховує у всіх, хто зайнятий тим же

Чи не впевнені в собі компанії, що працюють в сфері ремонту та оздоблення, запевняють, що у них кращий дизайн-проект, і вони краще вас знають, що ви хочете отримати. За двадцять років роботи компанія «Перебудова» нажила чимало досвіду, що не нажив апломбу, тому рекомендуємо ігнорувати таких підрядників.

Ніхто крім вас не в курсі, що вам дійсно хочеться. Тому, почавши первинний ремонт приватних будинків (ціни по Одеській області не сильно відрізняються), не соромтеся відвідати сусіда. Якщо він зайнятий тим же самим, вам буде, про що поговорити і обмінятися ідеями.

Збирайте ідеї всюди, від телевізора до журналів з Інтернетом. Чим більш детально ви уявите собі кожну деталь або дрібниця, тим більш приємним і комфортним буде для проживання ваш будинок.

Не будемо розповідати, як робити ремонт, це непросте завдання навіть для одноповерхового будинку. Чесно скажемо. Кожен об’єкт для нас непростий виклик з багатьма невідомими, але ми вміємо справлятися з будь-якими труднощами. 

Особливо якщо ви обміркували і обговорили з чого починати і готові до труднощів. І готові:

 • Якщо не прислухатися, то вислуховувати думку професіоналів;

 • Чи не оскаржувати, а обговорювати непрості моменти, особливо пов’язані з комунікаціями;

 • Довіряти нам, як фахівцям, перевіряючи те, що ми робимо будь-якими доступними способами.

І головне. Якщо ви впевнені, що знаєте з чого почати, то ми впевнені в тому, що знаємо, як закінчити. Якщо ви будете дотримуватися початкового плану, то санвузол з прикладу на початку статті через три роки буде виглядати так:

6DUSnF28avNroP0JOcEXwXsGvvPk6LAQvQAYVJVm63Nmke BCo Wx9Eum5Z MT7NQeEOY50TggToTe7mnh1mEsC2PwPlTLbUgJzNsG0tc0dkuidXkl91J1du3MCeQu8VTasytdhS2myQmciNKA

Так, ми наводимо реальний приклад непростого проекту, деякі фото не найякісніші, але дають уявлення про складність проекту і витрачений час. І це ще один момент, з якого варто почати навіть косметичний ремонт котеджу, не кажучи про капітальну переробку.

Будинок – не квартира, зажадає більше грошей. Заощадити можна, тільки витративши більше часу. І краще почати витрачати час задовго до початку проекту, щоб не витратити зайвих грошей. 

Коли все обдумаєте, телефонуйте. Ми знайдемо можливість трохи заощадити, і все закінчимо вчасно.