Блог

Ремонт кухні своїми руками: з чого почати. Ремонт кухні в хрущовці.

Ремонт кухні своїми руками: з чого почати. Ремонт кухні в хрущовці.

Давайте розберемося, з чого почати ремонт кухні, якщо хочеться зробити своїми руками, заощадивши на найманих бригадах, послуги будівельних і оздоблювальних компаній. Хоча зауважимо, що наша компанія за 20 років обзавелася незаперечною репутацією, і економія вийде досить спірною.

Ми допоможемо оцінити, як зробити ремонт кухні своїми руками без переробок

Почнемо з основних моментів, про які власники кухонь, особливо в однокімнатних квартирах, часто забувають:

 • Незважаючи на розруху і переробки, треба продовжувати готувати;

 • Якщо під час обробки не можна готувати, шукайте нового підрядника або робіть  ремонт на кухні  своїми руками.

Коли демонтовано майже все, дійте поетапно. Щось повинно залишитися, щоб поснідати і випити чашечку кави, милуючись на очманілого від розгромного пейзажу кота. 

Swos1HgKCsfejAfpEiIaE10RKT Kkr82aT8oDkSDZJfq9OcUFjqikwV4aNM1v9TjRPkyHKflZ9 UeoeZZG8z 5MQZ PijtuUa QjpW7DjCg9DBC9jbqAWst5lAeoy9SXuSrRbxdrOWtxrHNBog

Не варто починати з повного руйнування, якщо не підготували кухонний куточок в кімнаті (плитка, холодильник і т.д.). Головна незручність – запахи, тому мінімізуйте час такого серйозного незручності. Раковину, розетки і приречений на знесення перший поверх кухонного гарнітура краще демонтувати в останню чергу.

У будь-якому випадку, як можна довше залишайте собі трохи простору для того, щоб пообідати після важкого дня.

Nx44CEECPs5Xb5xguYeLS5Q C95Sbow1TN9Ck6j01gdWwcGpUUZv6G6nSb5Iu 14euuFrdqR6WfB3crWbV4 5PiFLaKHeLNTaPH5XCj3 VyMrEuXsl28loJrf7VbvRxrROUyqdsDHxxTpZm21g

Фахівці добре знають відповідь на питання, з чого почати ремонт в кухні і через дві доби там буде ніде поснідати. 

V51SsEom584kl NIBXgrbZsdxtsuEf1xnmCa TFKpIMVdotFyYNZS6IKogPmgsDdNRqZTnjzMdJymjSL40o3L KELQXL1hASFQNj7XGZ732RyoGC9q8PDQyLIA8lhKg1 2Bo 14qRWTb6Rff6A

Правда, якщо звернетеся до нас, вже через три доби можна буде приємно провести час в оновленому приміщенні. В цей час доведеться готувати і їсти в кімнаті або кілька днів ходити в найближче кафе.

Отже, якщо ви вирішили заощадити на послугах найманих бригад, сім’ї доведеться діяти спільно, відклавши відпустку на наступний рік. Без вправності і навичок не все вийде відразу, швидко і якісно, ​​особливо не розуміючи з чого почати.

MXVkxD ZWNKE7l0pEksRB9Ytb1 T0RTYHt5cyfxiqyxFLCHRe9yfwDss ZMCMAYYxZewaGfr0McWChq QxWTr W3IUYrY3QMIJFBFEYU4YvdKIF5QGwrl4tRZM1OPtCLTajHz2sKNvxSVoUGRA

Іноді навіть ідея об’єднати дві кімнати це не те, з чого варто почати ремонт в кухні, і навіть не найкраща ідея як його закінчити.

1G8bvxR88mNu45X0rNTQdL3PWO3QVSexSqfE R6US6kBfOlL16RgPQ5LIr21dt7zsKjNrn GqYbYl0SwR8UcIfjgbx FUcYSREmnGcO5ZIEmQ7iGDjeTQIhMC7f0Rkjz4fqR5Vm ABSA87q7MA

Особливо якщо за стіною була спальна, і заміна її на вітальні не найкраще рішення. 

Ми пропонували інший дизайн, але власник вирішив закінчити ремонт кухні своїми руками. Перегородка в результаті не витримала і впала. Ми все виправили, тому просимо не надто оптимістично оцінювати свої бажання в співвідношенні з можливостями приміщень. Іноді наслідки непросто усунути. Ще більш непросто усунути вольності з перенесенням комунікацій. 

 

Головна помилка – робити ремонт в кухні разом з жінкою 

Ніякого сексизму та обмеження прав феміністок. Проблема в тому, що ідеальної картини дружною обробки сімейною парою не існує, це продукт реклами та ідилія фотошопа. 

MPcpB6bpr2opdz T IgYpekyavuttFHPpLDk7aqeRycthZR5b6tipozj DXYcwD OQlVENFrriP6iu1 T1CQiVVTF35RnqEIK82at3 ArbUSGA5HI4rN4JEHUUTsGVaiJKlTxrB3zuKOkTrLg

На практиці, жінка здатна прийняти об’єкт, але не здатна адекватно оцінити дрібні недоробки. Якщо при здачі спальної ви зможете переконати її, що все буде виправлено, то щодо кухонної території відступати ні вам, ні підрядникові нікуди.

Якщо нема чим зайняти довгі зимові вечори, виклик самостійно зібрати меблі в процесі обробки. Цей захоплюючий квест поглине весь вільний час і нервові клітини, які не відновлюються після ремонту. 

StvpOF IL5UFJtqG2Lw EyKB01BrFBNnWZW8 Pl CjN4eK6 YFMSTjn2WTR7sRExiQtRFBcHCY6x N129oIuECMjgEuoV0gK8QNH2Ia0hDWM4j 7dM2motLcl28YBRXcaj80OsbbLVo61U5gw

Якщо вважаєте, що цим закінчите ремонт кухні, не поспішайте. Після обробки фасадів і переробки фартуха доведеться чимало попрацювати, щоб дверцята відкривалися і закривалися «плавно». А не так як вам здається правильно. Так що доведеться зайнятися налаштуваннями того, що налаштовувати з точки зору чоловіка не має сенсу. 

CQdfjnYwDRw3d Mn25uzJa5sU70pvn1sCO9zhIJjUa3tALAKzcQhctDAvsdJ9 FPt8HnVeLnuMfWka2dyJhHHNleR6G8lrF9h P2Odzd7UKHCkdRnbNlE FomEu4pLidXY1Ro BU9gBZbYeSQ

Але і це не все. Невірно оцінивши і запустивши етапи ремонту кухні, тільки ви залишитеся головним винуватим, якщо не залучите в якості головного керівника проекту другу половину. В якомусь сенсі це правильне рішення, адже це її територія, і вона повинна відповідати її суворим критеріям. Тому спробуйте разом оцінити місце, де має бути провести чимало часу.

 

Почніть ремонт на кухні з картинок

Переробка або доробка окремої кімнати це не ремонт квартири, але, з точки зору населеності, іноді це завдання набагато складніше. Тому, перш ніж руйнувати старе, зробіть хоча б ескіз нового. Досить зразкового начерку, без точних розмірів, щоб розуміти, як це буде виглядати. 

50c XCCHj69F7uSqcoPpzYLNIy6yUT8kWpe0NBwU0tV9hlUUXDQO9NV 43uYZGffL9TuwZ0 SZuTsSxZGcYDRL 7hF3jPeRFvRLxciGlJVu4kcS3r6v95j76W 8BXMHjCbYsiwCBbx3oGgmbKQ

У прикладі оптимальний варіант ергономічно організованого для господині простору. У точній відповідності з принципом «все під рукою». Компонування не дозволила розмістити в зручній зоні мікрохвильову піч, хоча потрібно вона частіше, ніж духову шафу. Посудомийна машина вбудована під раковиною, пральній машині місця не знайшлося, ми її розмістили в санвузлі.

При реалізації проекту потрібно було всього два зміни. Місце верхньої розетки зайняла розподільна коробка підсвічування, плита була «зрушена» до холодильника, що збільшило площу робочої зони.

Звернемо увагу, малюнок і технічний ескіз був намальований задовго до початку проекту, і це один з моментів, з чого почати ремонт. Будь-якого приміщення в квартирі, хоча місце, де ми готуємо і їмо, в цьому відношенні саме вимогливе.

Щоб оцінити, наскільки важлива для господині ергономіка, порівняйте з проектом, який був запропонований нашим замовникам спочатку.

JivB88EtHjh9g3OkIlw5zXGwp KxpNbaFj9uQpQ4LcIvfPde4ZYBn EGmBCOKrE3LqUexe6r0kR3rFEIG1YhxouU24z9FvvWEPa6BB3N4T9XNEzasyFax7X6Cw ZBxc6zRwPK08RZuHy7iKQDw

 • Від теплої підлоги відмовилися відразу, вікно виходить на південь і зайві гривні в квитанції оплати за електрику ні до чого;

 • Пральну машину замінили посудомийкою, якій не знайшлося місце в цьому проекті;

 • Барна стійка виглядала красиво на картинках, але при моделюванні не залишила вільного місця;

 • Раковина в кутку виявилася дуже незручною на практиці.

На щастя, на момент укладення договору проект залишився тільки на папері, хоча і допоміг власникам сформулювати вимоги до майбутнього інтер’єру. Оцінивши зауваження наших фахівців, вони взяли до уваги ще одну пропозицію, на якому не стали зупинятися. 

ACmYKO0O6iqpnO6Jhop4y NX92XCXhsYy4gHDoRr29duP653UGVEbJYloHoo6y8j7mr5nyzI89IHLObYl0BSvcFVEPM HZfB5x3ggGFYa2oF5mQ9gdyw5keFCK2zAp3h9yxBaFk KBwzNTT5xQ

У цьому варіанті не знайшлося місця холодильника і мікрохвильовці. Які відкриваються назустріч дверцята кутового шафи поставили в глухий кут навіть чоловіка, коли ми показали йому, як такі фасади виглядають на практиці. Але узгоджений ескіз дозволив за день підготувати проект прокладки комунікацій – труби ХВП і ГВП, відведення каналізації та електрику. 

Після підготовки приміщення почався ремонт кухні, з чого почати питання не було – з комунікацій. Труби розлучалися нові (це краще рішення, якщо їм більше 10 років), електропроводка також поділася нової, оскільки змінилися точки споживачів. 

Одночасно змінюється вікно, якщо є така необхідність. 

Зверніть увагу! Вікно змінюють після брудного етапу руйнування і закінчення стартового вирівнювання стін, стель і підлоги, але до початку обробки. Так нове вікно виявиться чистішим.

Система опалення не змінювалася, тільки радіатор. У літню пору підключати його краще в останню чергу, так він стане святим. Взимку після установки його потрібно надійно захистити від забруднень, залишивши технологічні отвори для функціонування опалення. 

Підсумовуючи: ремонт кухні робиться поетапно, після демонтажу всього старого, в першу чергу, займаємося трубами і проводами. Після чого приступаємо до обробки, намагаючись не порушувати правильної послідовності дій. 

 

Вирівнювання, гіпсокартон, шпаклівка і фінішна обробка

Тепер покрокова інструкція:

 • Демонтуємо всі, крім раковини і плити. Якщо плита електрична, її замінить електроплитка в кімнаті, газова плита може залишатися працює весь час проведених робіт. За винятком часу, потрібного на схоплювання стяжки підлоги (зазвичай, трохи більше доби);

 • Склавши проект розміщення кухонного обладнання, міняємо старі комунікації на нові. Стару раковину бажано знову підключити, щоб гаряча і холодна вода була під рукою;

 • Розшивають кути, тріщини, усуваємо дефекти стін і стелі. Всі поверхні грунтуем, готуючи до стартового вирівнювання. На цей момент з трубами і проводкою закінчили, освітлення включено за тимчасовою схемою, взимку необхідно встановити радіатор опалення;

 • Якщо стеля не навісний, вирівнювання починаємо з нього. Далі – стіни, стяжка підлоги робиться в останню чергу. Як зробити так, щоб газова плита продовжувала працювати? Гнучка підводка дозволяє зрушити її в сторону. Після того як стяжка схопиться, повертаємо на місце, заравнівая залишився ділянку;

 • Попередній етап можна замінити вирівнюванням гіпсокартоном, це вийде дешевше, і обстановка будуть менш «брудної». Якщо потрібно маскування вентканалов, установка перегородок, то короба з гіпсокартону монтують на цьому етапі.

 • На цьому первинна підготовка до обробки закінчена. Це вже знову кухня, ремонт триває заміною вікна (при наявності балкона блоку з дверима). Одночасно ставиться нова двері, яку надійно захищаємо від бруду та пошкоджень. У деяких випадках потрібно на час монтажу нового вікна прибрати раковину з плитою, але це ненадовго; 

Y3G2NMGJC41FMeAHW88cPUtXAPrQMJIrBgaPBype53pWX HjSvMANQgIU8HeeHWFe6w65CwwDeJ8HRPnNuWrW81vdDIhQvqmzLEaXPhY4dP3UwBJpiC0s7rSEypt07HqRcjPfCzuLlA6iFx7dg

 • При обробці «зверху вниз», можна приступати до монтажу кухонного обладнання. Для цього доведеться закінчити підлоги в місці установки меблів, але вийде заощадити на фартусі і фарбування стін за ящиками верхньої лінії. Стільниця в цьому випадку розмічається, але не встановлюється (монтується тільки після того як закінчена укладання фартуха);

Зверніть увагу! Якщо матеріал фартуха НЕ кахель, його ставлять в останній момент при складанні стільниці.

KErKVfO9odl7z9ll5cGdVyu3SXBc XKMzFxfC8UqcDz6TyrLnPDu8OwkaCWHjgZdn3WbzR92fYypzyY Qi7eriuZbbajP82bqKkovmgG L9btOb0AreIO11ZzyawLrNVs7V9xdqGkC6rTPa0JQ

 

 • Закінчивши обробку стін, можна займатися підлогою. Тут краще всього невбираючі покриття для підлоги (керамічна плитка, лінолеум і т.д.). 

Чи залишиться встановити кухонне обладнання, прийняти об’єкт (якщо робив підрядник) і порадіти, що все вийшло і нарешті закінчилося. І якщо все зроблено правильно, така неприємність вам не загрожує. 

D6Q4XlmM91Z2 KZjACUJrTSg ZnloeMtexsLnC9Z0WU7d7tXz9hqPE0iLVUjjkSlIYMLWftUGLd7yzte2O6lBbACGTi7cTxd85mGbHuGSFTGGS PMWPEdm1k2xVn Daho7lT7qNRh2qVYL0VyA

І вже тим більше не загрожує, якщо зверніться до професіоналів з компанії « Перебудова », у нас за два десятки років роботи таких аварій ніколи не траплялося.