Блог

Ремонт у ванній своїми руками: з чого почати

Ремонт у ванній своїми руками: з чого почати

Коли доходить справа до сантехніки, ремонт чи реставрація ванній комнатисвоімі руками здається настільки лякає завданням, що відтягує ми її якомога довше. Насправді сучасні технології, матеріали і інструменти дозволяють все зробити швидко і якісно. Головне – розуміти, з чого почати, щоб закінчити. І заручитися допомогою, без якої не обійтися в деяких роботах і при установці ванній.

Як зробити ремонт в ваннойсвоімі руками і чи можна це зробити самому

Не вірте численних статтях в Інтернеті про те, що зробити можна його одному. Мінімальна кількість в бригаді – двоє людей, а для установки ванній знадобиться ще дві людини. Оптимальний варіант для самостійної роботи: ви, хтось із членів сім’ї і друзі, готові прийти на допомогу.

Поодинці робиться обробка туалету, зробити ремонт у ванній не вийде, але можна запустити процес і виконати всі чорнові і підготовчі роботи. 

Коротко перерахуємо, що треба буде зробити:

 • Демонтувати старі покриття, зберігши діючі комунікації;

 • Усунути осипи, слабкості, розшити кути, підготувавши санвузол для обробки і зберігши його працездатність;

 • Прибрати сміття, все зайве (дзеркало, меблі і т.д.);

 • Ретельно виміряти кожну поверхню окремо, щоб розрахувати кількість матеріалів.

Робота копітка, але не така складна. Бонус буде в тому, що санвузол залишиться чинним, хоча виглядати буде гнітюче. 

8l0X7JnAiNAoiPSJz92TVEACJudBOE PA7lLyOwPccfKtOOPP92iLXTsJ9UOJi23TXnzUxUH7EQTyVQci8hUgRXemyHVmO6AkNt OjZSqL RUSI7WF0RCoBA53nUXW2bXfGFh8X44paIev2VOw

Якщо сантехніка в пристойному стані, можна обмежитися заміною комунікацій. Захистивши ванну і унітаз, обробити кімнатку, зберігши можливість прийняти душ і сходити в туалет. 

У такій ситуації ремонт у ванній кімнаті своїми руками цілком можливий, але ставитися він буде до косметичного типу. Набагато складніше завдання повної перебудови.

 

При переплануванні ремонт у ванній кімнаті починайте з узгоджень

Неважливо, що ви затіяли, ремонт чи реставрація ванни не повинні виходити за межі призначеного за планом БТІ для цих цілей приміщення. Будь-яка перепланування таких кімнат потребують узгоджень, оскільки санкції нещадні, і оскаржити їх в суді неможливо. Суди однозначно встануть на бік керуючої компанії або інших мешканців будинку. 

Отже, ми підготували гарний  дизайн-проект  (те саме з чого треба почати ремонт у ванній), але мало місця, і хочеться внести зміни. Готуйте документи, адже доведеться узгодити з інстанціями (іноді з загальними зборами мешканців).

 

Дії, що вимагають узгодження

До них відносяться:

 • Будь-які зміни в магістральних трубопроводах (зміна напрямку, відгалуження і т.д.);

 • Будь-які зміни вентиляційних шахт, в тому числі прокладка в них комунікацій;

 • Заливка додаткової стяжки, важкої перегородки і ванна великого обсягу (це збільшує навантаження несучих стін і на перекриття);

 • Установка додаткової раковини (сантехніки).

Це список того, що можна узгодити, хоча без участі фахівців і грамотного проекту завдання майже нерозв’язна. Роблячи ремонт ванної кімнати своїми руками, пам’ятайте про те, чого робити категорично не можна, і що узгодити неможливо.

 

Що заборонено при переплануванні санвузлів

 • Розширення площі ванних за рахунок житлових приміщень (в плані поверхом нижче вони виходять за межі санвузла);

 • Підключення водяного теплої підлоги або полотенцесушителей великого діаметра до системи ГВС (опалення);

 • Прокладання штроб для комунікацій в міжпанельних швах і ЗБВ плитах, що відносяться до несучих стін;

 • Будь-які ремонтні та відновлювальні роботи в будинках, визнаних аварійними.

Читаючи список, здається, що правильна відповідь на питання як зробити ванну своєї мрії – «неможливо», але все в наших руках.

 

Почитавши документи, вирішуємо, як робити ремонт у ванній і шукаємо варіанти

Навіть професійні дизайнери і фахівці компанії «Перебудова» не допоможуть вам вирішити, яким буде в результаті місце, де так приємно полежати і розслабитися після важкого дня. Цю картину ви повинні побачити, уявити або намалювати самі. І це те, з чого в будь-якому випадку починається обробка ванної кімнати своїми руками. 

Vc4 EOZztZyrIX6ntCyU4u5cyXLEbbVZkqL1hVWb4 Y ZAklTLhlgAx Uf8 E7lazy8TkRvhZXf8Pf408mMTREVHShKs CJmyUeszF7i EJdb4nJb5Kb J8YjTMcRQPpNA 67vLXU3o2OClelg

Практика нашої компанії показує, що замовники, витратили на дизайн-проект, краще ставлять завдання, точно розуміють, чого хочуть. Тому в кінцевому підсумку економлять на бюджеті оздоблювальних робіт.

Ми готові допомогти знизити витрати на дизайн, маючи в портфоліо десятки типових рішень, реалізовані без витрат на узгодження і зайві перепланування. Але вирішуєте все одно ви, і «що ми отримаємо в результаті» має бути першим рішенням.

Коли картинка стане зрозумілою, можна приступати до роботи і починати її треба з оцінки. Це один з найважливіших етапів – аналіз і оцінка зносу комунікацій, сантехніки і самого приміщення. Оптимальне рішення – повна заміна трубопроводів, каналізації та в обов’язковому порядку електрики, особливо в старому фонді. Однак в деяких будинках необов’язкова повна заміна, хоча врахуйте, що переробляти може вийти дорожче.

WO3ir3SgeH7Bp46rVxc2eiggTcB JI4bjLusN517j62cyl1Y1W42CxlsqtiipDEgDikJNeeig3ea3tniFONIpszFLWA9eUomR0NI NYeiXaAkiN3TQSHI ErznTDj9Npj89Cr0NLIGw EheT8g

Складіть список, в який дозволите метраж труб, що підлягають заміні, проводів, можливість реставрації каналізаційного стояка і т.д. Це допоможе перейти до другого етапу – складання кошторису. І це предмет окремого розгляду.

 

Ремонт ванної кімнати своїми силами обійдеться дешевше, якщо все врахувати 

Кошторис повинен стати основним документом на час ремонтних робіт. Форма неважлива, нехай це буде навіть блокнот, не має значення. Важливіше основні параметри:

 • Поетапний список робіт з обов’язковим зазначенням термінів;

 • Сумарна вартість кожного етапу, з урахуванням переплат на непередбачені витрати;

 • Кількість матеріалів і приблизний графік закупівлі щоб уникнути простоїв в роботах;

 • Окремим рядком роботи, в яких без помічників не обійтися.

Такий документ дозволить гарантує населеність квартири, без тривалих перерв. Якщо без ванною або душу можна пару днів пережити, без унітаза це буде важко.

NtLk7J2fthR8GXFFgDxwiDiqj9xBu3x7skQcZwegak6WrALG BRGWsJ 6ORiyd3eko2of2Ec1 Di N3GkPP1u3l4xhGWgPuF2zR2pxwDbhWl3mhYU3Ian5 CoqQ95gT4FkPP6R1DhpGD16WPvg

Тому, складаючи список витрат (кошторис), ми одночасно складаємо графік крайніх термінів, інакше  ремонт квартири  може затягнутися до безкінечності.

Важливо! Проект дизайну, план погоджень і складання кошторису можуть зайняти багато часу. Але поки ви цим зайняті, ваша сантехніка продовжує справно служити, тому до початку руйнування переконайтеся, що готові до вирішення завдання.

 

Почавши демонтаж, відкласти ремонт ванни своїми руками не вийде

Підготовчі етапи пройдені, є дизайн, оцінка стану комунікацій, і приміщення, дала повну картину. Залишилося «почати і закінчити». 

Почнемо з переліку, в порядку робіт, що дозволяє зробити ремонт ванної кімнати своїми силами з мінімальними втратами грошей і без зайвих зусиль:

 • Підлоги прихожей і прилеглих кімнат застилає картоном, покриваючи щільною поліетиленовою плівкою;

 • Починаємо демонтаж старого облицювання, меблів, усунення всього зайвого в невеликому приміщенні. Ванну і унітаз (в суміщеному санвузлі) залишаємо в робочому стані;

 • Сміття виносимо в міру наповнення мішків, щоб не збільшувати незручності проживання в квартирі;

 • Включаємо тимчасову проводку з освітленням і демонтуємо старі електропроводи (приготувавши перед цим нові кабелю і штроби для їх прокладки);

 • Прокладаємо нову проводку, освітлення включаємо за тимчасовою схемою, щоб було зручніше працювати. Розетки поки не встановлюємо;

 • Розшивають кути, усуваючи дефекти, вирівнюємо стіни і стелю (за винятком зони, де стоїть ванна);

 • Демонтуємо раковину, максимально звільнивши стіни для прокладки нових труб.

MOFgjZSvktIzyGAgAWWMEAtK0eMyedj2LzRYhAnuilxOkz4HlOX6NSp91WqGBmoRAxnvrBtxU7s86aBHskxweIh EKMf2cFYIuLlKOUWzfaVFJ41FfMNnbpm1rgn ACxH507YbUD417Z8 TwJQ

Головне, дійшовши до цієї стадії обробки ванної своїми руками, зберегти робочий стан ванній або унітазу. Інакше незручності можуть перевищити оптимістичні очікування результату докладених зусиль.

 

Продовжуємо ремонт санвузла своїми руками чорновими роботами

Сантехніка ще працює, значить, захистивши її від бруду, пилу та сміття, можна вирівняти стелю і стіни. Тому використовуємо картон і поліетилен, поки вирівнюємо стіни і стелю (якщо він не буде натяжним). Приблизний час схоплювання і набору прочностей сучасних сумішей не більш 5-7 днів, доведеться потерпіти, поки підстави не наберуть міцність.

Перед вирівнюванням ми провели штробление для електропроводки і висвердлили отвори для підрозетників. І, звичайно, штроби для труб, які ми не будемо замазувати сумішами. В санвузлах все труби повинні бути доступні (крім проходу крізь стіну), тому закриваються вони декоративними коробами. Врахуйте це при веденні чорнових робіт.

Залишилося зробити гідроізоляцію (обов’язково) і шумоізоляцію (бажано), оскільки в ванних сторонні шуми чути особливо добре. 

NTaQF QZSIneqPQ7H6zgjdD59oFqVV65f0ZgRMzHAmBKB1UyELpPyuTWVrdA9HeTWi6 4HnDVzCBQGQ130f6mN57lJVAFzuUfqL7CSxKR2z4OHchGeL VvihyE1bYBgLscVLehRaAOtd1VArvg

Перед цим ми завозимо нову ванну, поставивши її при доставці так, щоб було зручно занести в приміщення, не пошкодивши декоративне оздоблення.

І настає головний момент, в якому терміновість має значення:

 • Демонтаж унітазу і старої ванній для облаштування гідроізоляції;

 • Укладання шумоізоляції і оздоблювальних матеріалів в місцях, де буде стояти нова сантехніка.

Важливо! Час готовності гідроізоляції від 12 годин, плитка повинні вистояти не менше доби (краще двох). Тому сплануйте цей етап так, щоб обійтися без унітаза і ванни. 

Іншими словами, точки, де стоїть сантехніка, обробили гідроізоляцією, через 12 годин поклали плитку (це займе 6-8 годин), через дві доби можна встановити ванну і унітаз. Після цього можна укладати плитку на що залишився підлогу, але на ці 2-3 діб доведеться покинути квартиру для комфортного нічлігу.

YCaw0ATL2gAIjUzjFXGdGgRnNPZTOdAkGQCgbG8CBMwp GPbTrwSH1DSM5j9LVZ5kIa3yemcNqdUNsROfEJmlAQkLWoqv4xLiXRJAljumn8z9DzfjBkVij2VHMnvRKEMP DKc7uc P XMEmjpg

Після цього залишаться приємні клопоти:

 • Підключити воду і каналізацію;

 • Закінчити викладку статі плиткою;

 • Встановити розетки і вимикачі;

 • Закінчити історію зі стелею і порадіти результату.

Якщо вам здається, що ванна кімната, оброблена своїми руками, не варто таких зусиль, зверніться до професіоналів. Тільки згадайте цю статтю, коли будете контролювати хід робіт і приймати готовий об’єкт. Фахівці все зроблять швидше, але послідовність повинні бути саме такою, з невеликими варіаціями. Якщо і в цьому не впевнені, зверніться до нас. У компанії «Перебудова» за 20 років практично не було незадоволених замовників, тому ми так відкрито і розповідаємо про проблеми ремонту.