Блог

З чого почати Ремонт в новобудові | Основні Етапи

З чого почати Ремонт в новобудові | Основні Етапи

Будинок зданий, щасливі власники отримали ключі, залишилося зовсім небагато. Зробити отримане приміщення не просто придатним до проживання, а й таким, щоб багато років житло радувало, і не довелося виправляти помилок. Секрет успішності такого проекту в тому, щоб правильно вибудувати етапи ремонту. Стаття написана на основі багаторічного досвіду, і сподіваємося, виявиться корисною для вас.

Які види робіт можна робити в новобудові і коли

Оптимальний час – відразу після отримання ключів, поки не почалося масове заселення сусідів. Переваги очевидні,  ремонт в новобудові  можна робити цілодобово:

 • Поки немає сусідів, можна не дотримуватися закон про тишу, а перфоратор на перших етапах буде використовуватися часто;

 • Відключення ГВС і ХВП можна не погоджувати з усіма мешканцями. Як правило, при відсутності проживаючих це робиться за пару хвилин;

 • У деяких випадках можна підключатися до загальнобудинкових щитків для використання професійної техніки, наприклад, штукатурних станцій.

HJwPO2Rs7mH62t932hVlxmjznQDzxnpeWl6GrRg 029eNkjKrlSmrb2Wb2Y NlTwffCwIHCE KEM9nj4KJfvdZeXrkl71t3xZQQQBUhP UYYRDj782pcckB8dqKH3 EhQk9c3xOEJo3uRkYKiw

Тому чим раніше почнете, тим швидше закінчите. Добре, якщо теплий сезон, коли відключено опалювання. Тоді заміна (перенесення) радіаторів опалення не стане проблемою.

В іншому, починати можна тоді, коли будинок зданий, і видані ключі, але до цього моменту у вас вже повинен бути план приміщень.

Послідовність ремонту квартири в новобудові може змінюватися, але план потрібен обов’язково

Як правило, в новому будинку закладена типове планування, червоними лініями в якій є територія кухні і санвузлів. Іноді забудовник позначає планування блоками, відзначаючи стіни, які не можна переносити.

LapbJFtM2grbKLw6QZ2MeXZVY5X8lDhqOIurJhwJwhai HK16Yk3IO4qiEUL XD7WsjlcS0MdHYGKMfP5yDXRTLbl0P Z4SUGHvad9xH2bdwCPpblA7FFAVwMSsSeHqIn4WQvJ7cgAyvEGdbvA

У такій ситуації «побачити» приміщення складно. Трохи простіше, якщо блоки будуть вище за висотою. Переставити простінки можна недорого, і це в будь-якому випадку буде дешевше, ніж знесення стінки, якщо кімната здасться занадто маленькою.

RxXnELFUWWYP0RA4hHf1ImkLWaXf KMEIlUkYHLt3P5IbZ6HCpXA Wz58pSymzN05zEMl5qAX UEDQwTeOMdBMPNPnzOEH9 E2sDHx81lrwMNVfUv21hyp1x8lKyBrNaRD5gHb6bGGuCQby0qA

Переробка вже, здавалося б, готової кімнати це завжди зайві витрати, уникнути яких можна, продумавши планування до початку будівництва. 

YSObmIgZ9m0PtCDLXumWcilUV XYpOdIpSB0r GikfGWQFdFlefrnh3up6 PxgpcdFHxTk2QfJy1ZCA8v 6loTU Rf53i3XSMNYh3RRTyCQQt6pCBiuNdFS0pzEcaA1awBlqNQs7aJWj9W3FdQ

Тому правильна відповідь на питання «з чого починати» – з плану. План необхідно супроводити хоча б приблизними кошторисами, щоб оцінити суму витрат. Інакше ремонт в новобудові затягнеться, і в результаті витрати виявляться більше.

Для приблизної оцінки можна взяти бюджетний ремонт однокімнатної квартири, додавши на кожну наступну кімнату приблизно 25% кошторису. Це не дасть точної цифри, але дасть розуміння необхідної суми. 

Окремо виділіть інженерні комунікації. Якщо електропроводку можна робити поетапно, з перервами, то «мокрі» комунікації треба робити одноразово і бажано швидко. Це ХВП, ГВП та опалення. Ці етапи ремонту в новобудові краще оплачувати відразу в повному обсязі.

Якщо план і оцінка кошторису готові, можна приступати.

Якою буде послідовність ремонту квартири в новобудові

Основні етапи повинні підкорятися здоровому глузду і логіці. Одна бригада запропонує робити все відразу, інша запропонує закінчити статями, і чесно кажучи, не існує суворого нормативу. Але однозначну відповідь на питання з чого почати ремонт у новій квартирі – з усунення недоліків, які залишаються після будівельників.

Начатьс нуля простіше, ніж переробляти, тому типові етапи виглядають так.

Розробка планування

На цьому етапі:

 • Малюємо комунікації, вважаємо кількість кабелю, розеток, оцінюємо ємність щитка і готуємо детальний план електромережі. На перших порах запасаємося перенесеннями;

 •  Визначаємо місця розміщення сантехніки, і встановлюємо унітаз з раковиною (хоча б тимчасові, які не шкода буде викинути);

 • Оцінюємо, де буде кухонна плита. Якщо вона електрична, робимо окрему лінію (тимчасову) або обходимося плиткою на пару місць нагріву. Для газової плити місце буде визначено в проекті, ± 1,2 метра. На перших порах краще купити врем’янку.

Підготовчі роботи

Новий будинок дає усадку, тому спочатку чорнова частина, закладення щілин і кутів (якісним цементом). Для зовнішніх стін бажано відразу закласти теплоізоляцію.

Будуємо і вирівнюємо стіни, можна зробити чорнову стяжку підлоги, якщо в проекті закладена велика товщина підлог. У деяких випадках підставу буде чорновим, комунікації будуть закриті додатковими шарами. 

YmYF BBlVVdT1 Q7enCYhc02KkJqLOf9S Hwvub PwiES2DRhl6 9QGMm 9tkMNTd7U9FUv6yfZVUQvZfOg IYFqKuoAFriypJNXZBT6k873ALNBk6BZGvTACwOVQZ8LdmUiPpAODyi9 T7h0Q

При достатньому запасі товщини можна зробити армовану стяжку зі звукоізоляцією (теплу), якщо міжповерхове перекриття допускає таке навантаження.

A3VFYYXF1XTnojW3Ix3cS4L ZAVolhxoyZVlxc Qh9F5V9uOV33tbP3Y4HcNKWnTsSMgUXvM6H4dIxzf5w7u4UTtvgU5fcINLCnoPtLrO 18yI RzpstZFYOntpy BfvGt7BIWCr2nQaFlPJEA

Даний етап бажано завершити «брудними роботами», нарізати штроби для електропроводки, ошкурить стіни і стелі під ґрунтовку, після чого прибрати утворився будівельне сміття.

Далі монтуємо короба і готуємо приміщення до фінішних завданням.

TxjGBtKKinQf2Y6CseWp QU6rLsPfeWxNKjWlNWXLX03 ZCUGxxEjNBbaf 48PVX UQl9N GbNO0sg6Vy4eWMEJ1wfEI4gzAzK3a2e99Y6Tih ELybjR6e5i6A4OHATanMLc6Cv37fUdoJ78oA

Ремонтні роботи

Розводка проводів. Електрика, слабкострумові системи і т.д., все прокладається в штробах, які необхідно замазати. Можна встановити розетки (на час обробки їх треба буде захистити). 

TmG8T5Nte71Z9xF7tcWr C8JmhKUrTBa NWPtqvemB6cCVE3tTohJq70Tf2UbJuGCUuz7 FwS07LssqFnDdyBEyp35S1J07rogmAU0DVCDpT O2mReHdDvQy7kQ2 VU2 0PliOZBk TW4TH 9w

Якщо не закінчили з трубами – саме час. Встановити лічильники, закласти відводи на майбутнє і прибрати все в короба. 

Наведену вище послідовність краще не порушувати, щоб отримати повністю готові до фінішу приміщення. Тепер зрозуміло з чого починати ремонт новобудови, але ось коли його можна починати, має сенс обговорити окремо.

Чи можна ремонтувати новобудову відразу після здачі будинку?

Питання складне. Якщо в будинку монолітні стіни, то можна майже відразу після здачі. Блокові і цегляні стіни зажадають 3-4 місяців на усадку. Якщо робити обробку відразу, то стяжки підуть тріщинами, плитка може полопатися, і тріщини з’являться навіть на штукатурці стін. 

Важливо! Усадка будівель природний і обов’язковий процес, для багатоповерхових будинків нормований термін не менше півроку. Якщо в цьому час будуть масово працювати перфоратори і дрелі, тріщин буде більше. Орієнтуватися треба на термін покриття дахом. З цього момент йде відлік часу усадки будови. 

Плануючи приміщення, бажано дочекатися закінчення усадки, і можна займатися закупівлею будматеріалів. Зазвичай дані по часу усадки надає забудовник, але фахівці нашої компанії добре знайомі з усіма будівництвами, і наша інформація точніша. 

Визначившись з планом, починаємо закуповувати будматеріали

Бажано купувати матеріали великими партіями, так можна отримати знижки і безкоштовну доставку. Врахуйте при цьому можливість виділення місця для зберігання, щоб будматеріали не заважали робити ремонт у новій квартирі.

RKHaxYJq OAklEQL5J1 15sDSmEQY0yFXmWSJcH9N0g1ecAkKJCJmpeVsLZTz4IaUJpNu7Okgm0tVYBWxgW NK4RFdLMkDSCbbRHKVrMr ImoGvWOZsnMO 1 UBFXnE5PJ FPqWW58vgJ0zxw

 • Розділіть список на чорнову і фінішну частини, декоративні матеріали краще купити по закінченні чорнових робіт і вивезення сміття;

 • Купуйте трохи менше, ніж розрахували, докупити мішок цементу простіше, ніж утилізувати два залишилися. А ось плитку розрахуйте з невеликим запасом, так як нова партія буде відрізнятися за кольором, або обраний варіант взагалі знімуть з продажу. 

Запас будматеріалів може вплинути на етапи ремонту квартири в новобудові, багато – будуть заважати, мало – виникнуть простої. Універсальних рекомендацій немає, діяти треба по обстановці. Додамо, що сантехніку краще купити заздалегідь. Змонтувати краще времянки, але фінішні раковини і унітази повинні бути, щоб зробити під них правильні висновки води і каналізації. 

Коли замовляти вбудовані меблі 

Теж питання, на яке немає однозначної відповіді:

 • В ідеалі, після чистових покриттів, тоді меблі встане без зазорів. Але замовну меблі треба чекати кілька тижнів, і тоді установка буде окремим завданням;

 • Якщо не хочете чекати, замовляйте після штукатурки стін і стяжки. Заміряють залишать запас, монтаж зроблять в процесі, а зазори закриють декоративними добором. 

Послідовність ремонту квартири в новобудові це ще пара спірних моментів.

Коли ставити вікна, до або після штукатурки?

Проблем тут дві:

 1. Збереження стекол і профілів, які можуть пошкодити. 

 2. Складність витягування укосів, коли вікна вже стоять. 

Перша проблема вирішується захистом отвору прозорими матеріалами, при цьому заводські захисні плівки треба видалити, інакше вони «прикипівши”, не відмиєте. Оптимальний варіант – обклеїти профілі малярським скотчем, а скла закрити поліетиленом.

З схилами доведеться йти на компроміс з працівниками. Завдання дійсно тонка, простіше її виконати, коли вже зроблена штукатурка, і вікно встановлено. 

У будь-якому випадку рекомендація універсальна – ставити треба вікна відразу, але надійно захистити їх від пошкоджень і будівельного пилу. 

UPzqBSLy2xKXlzT Fg1dwIukDXDggWq 7TTLvWRFCy5 OVoHLt05N30kB0yoC9yvOr FGJlBGpbdFicfFNHzG93qNV5IPyznBGUtCpgn9 FDZNlL8ykq7xPCaY6UnHJrroTbMnw5x79uF4N8tw

Коли руйнувати стіни: до або після штукатурки?

Частий питання. Правильна відповідь – до штукатурки, оскільки, роблячи ремонт квартири з нуля, краще відразу закінчити всі брудні роботи. Але є проблема в глибині штроби і точної посадки підрозетника. Якщо шар штукатурки буде товстим, подрозетник просто «потоне» в стіні. 

Рекомендуємо штробить до штукатурки. А ось подрозетники монтувати після. Висвердлити посадочне гніздо не така брудна операція, а точність монтажу буде високою. 

Коли ставити двері

Мабуть, саме пекуче питання. Пороги, лиштви і добори з плінтусами однозначно ставляться після закінчення чистової обробки. З дверима ситуація складніша. Роблячи ремонт у новій квартирі, важко точно вивести розміри отвору. Бажано, щоб двері вже була в отворі, тоді його простіше «витягнути ідеально». До того ж двері поділяють зони, дозволяючи в одній кімнаті доробляти чорнову стяжку, а в другій, наприклад, наносити чистове покриття. 

Варіантів два. Перший це надійний захист дверного полотна малярським скотчем і плівкою. Другий – знімати двері після закінчення робіт з прорізом, щоб потім повернути її на місце. Вхідні двері тільки захист. 

Ми постаралися відобразити загальний порядок дій. Як бачите, строгих «законів» тут немає, є розуміння того, що ви робите і здоровий глузд. Якщо вам здається це занадто складним, довіртеся професіоналам. У нас багаторічний досвід, і ми успішно закінчили не один десяток проектів.