Блог

З чого починається обробка новобудови?

З чого починається обробка новобудови?

Насправді, обробка новобудови починається з приймання приміщення, оцінки недоробок. І вже тільки після цього можна приступати до робіт. Тому давайте розглянемо, що робити, щоб оздоблювальні роботи закінчилися вчасно, без втрат і затягувань загального часу  ремонту квартири .

З чого почати обробку новобудови

Перевіривши документи, звіряємо геометричні розміри, все записуючи. Це стане в нагоді при обробці. Звертаємо увагу на важливі деталі:

 • Відстані від стін до віконних і дверних прорізів в несучих стінах;

 • Перевіряємо «червоні лінії» за планом БТІ:

  • Допустимі розміри санвузлів, ванної та кухні;

  • Розміри несучих стін, опорних колон і інших силових конструкцій;

  • Окремо звіряємо положення і розміри вентиляційних каналів, якщо вони відокремлені.

 • Порівнюємо комунікації на плані з фактичними висновками в стінах.

Для перевірки знадобиться блокнот, олівець, і лампа-переноска, якщо встановлені розетки. Не забудьте про будівельний косинець, рулетку (краще лазери, взятий напрокат) і терпіння. Незначні розбіжності не складе проблем почати обробку. Але при продажу квартири або інших реєстраційних діях розбіжності, особливо по «червоних лініях», створять труднопреодолімие труднощі.

Ретельний огляд приміщень

Чи не радіємо великій площі, можливостям виставити стіни як хочеться, а приділяємо увагу кутах і примикань стін до підлоги і стелі. Якщо стіни в кутах вирівняні, сміливо розколупувати в декількох місцях, щоб переконатися, що кути нормально закладені. Якщо чорнової обробки немає, а стіни не з монолітного бетону, фотографуємо їх все по периметру. 

обробка новобудови

Фото ділянок перемежающейся кладки (цегла – бетонні блоки і т.д.) допоможуть при чорнової обробці і нагадають, з якими підставами маєте справу. 

Кутником перевіряємо всі кути, окремо вікна і двері, криві вікна в новобудові, на жаль, поширений недолік.  

з чого почати обробку новобудови

Далі оглядаємо вводи комунікацій, від каналізації до силових ліній. Особливу увагу приділіть огляду вводів холодної води, так як в цих точках найчастіше виникають аварійні ситуації та руйнуванні декоративного оздоблення. Закладати доведеться самим, але виявити потенційно аварійне місце бажано відразу. 

Алгоритм первинних дій

Після закінчення детального обстеження новобудови без обробки, зрозуміло з чого почати роботу з новим приміщенням:

 • Закладення щілин у кутах, тріщин в зонах примикання міжповерхових перекриттів, інші будівельні дефекти, які бажано усувати своїми руками або контролювати дії будівельників;

BQgbNWzCF9rn42PZxOWqVOumFGwvHJULyKH2fEydA5HIpz K Yhpb7BxkfMkVpFi9T QbL6RTEnAwJAAkwCll C6kdqI4OeaGrhwR5y P78CZmd FwyLvvHo23GqQRxwpB7T39hHdvHeJIMyw

 • Перевірка правильності підключення розеток і вимикачів, якщо вони є; Використовуйте лампу-перенесення, а не який-небудь прилад (якщо згорить лампа, буде не так прикро);

 • Забезпечення гідроізоляції «вологих» приміщень – санвузли та бажано зони кухні. 

Після цього починається чорнова обробка, з чого її почати розберемо детальніше. 

З чого почати предчістовую обробку 

З плану і кошторису. Якщо готовий план майбутніх приміщень, сформуйте кошторис матеріалів і робіт, виходячи з фінансових можливостей. Виділіть окремі групи, між якими можна робити перерви:

 • Будівництво стін та перегородок;

 • Розводка комунікацій. При цьому, якщо не плануєте прибирати кабелю в стяжку, електрику можна виділити окремо;

 • Чорнова обробка квартири. Сюди входить вирівнювання стін (бажано всіх відразу), облаштування стяжок підлоги (також бажано всій площі), штроблення під електропроводку.

 • Установка міжкімнатних дверей для поділу зон робіт, при необхідності заміна вікон;

 • Фінішне вирівнювання стін і підлоги (наприклад, наливні підлоги в місцях укладання плитки).

Чистова обробка квартири в новобудові може бути розділена по кімнатах або по групах робіт. Наприклад, окремо штукатурка або поклейка шпалер, укладання плитки та інших підлогових покриттів, фінішні доробки з наведенням ладу і лиску. 

Це дозволить працювати не поспішаючи і водночас не надто обтяжити себе великими одномоментними витратами. Якщо брали приміщення скрупульозно, деякі проблеми в новобудові усуне забудовник, тільки потрібен суворий контроль. 

Далі оціните свою участь. Зрозуміти, як зробити прості роботи, легко по відео в Інтернеті, обміркуйте, що зможете взяти на себе, щоб трохи зекономити. Розподіліть матеріали по етапах і термінах закупівлі. Навіть в просторій квартирі велику кількість матеріалів створить складнощі в роботі і додаткові втрати часу на постійне перетягування запасів. 

Якщо приміщення підготовлено, вирішите, з чого починати ремонт предчистовой обробки, виконаної забудовником. Зазвичай тут не обходиться без недоліків, виправити які необхідно в першу чергу:

 • Тріщини і нерівномірна товщина стяжок;

 • Погане утеплення вікон, особливо під підвіконнями;

 • Нерівність укосів;

 • Проблеми з вентиляцією (засмічення каналу та ін.);

XYMV IcGpzcfGPXlPm Oqkmq6t7CciG CmIQjrm19Q3LGToW MuCe76f7vO4LhLarhAqMpls33F8vPaTqXxjGBs2Gf KuTrAznM178SPXttyux77AySqUZYsHGXBpnsJ8Jt7srna9Mh84WTi4A

 • Недоліки електропроводки (перевіряти треба з фахівцем, що має необхідний інструментарій);

RFdF15AzLWQqg0ZoBM I1aSp7inLZTnf8p T3pqRGbXLcJ3z2vm ZINBj0qfWI89YEzitY6oXXH6ljQxpDAQapkMDFyqkiZtfmiOmCe5HqGAkkyr7O3qxaXIVAnngeJDG4jXwrt3fjHxbv6ZA

 • Роботу опалення, відсутність протікання в ГВП та ХВП.

Важливо! Якщо відобразіть недоліки в акті приймання-передачі квартири, забудовник легко погодиться на грошову компенсацію. І це оптимальний варіант, так ви будете впевнені в якості виправлення недоліків. 

Після цих заходів, а це майже повний перелік того, з чого почати обробку квартири, можна приступати до роботи з якісно підготовленим приміщенням.

Чистова обробка квартири в новобудові дозволяє обійтися без помилок і переробок

Дійсно, недоліки усунуті, як і проблеми якими вони загрожують. Роботи ведуться з чистого аркуша, тому і загальна вартість обробки квартири буде нижче, а якість вища. 

Для використання переваг первинної обробки «з нуля» і вибудовується правильна послідовність дій, порушувати яку не варто:

 • Чи не закінчуйте одну кімнату повністю, навіть коли необхідно терміново в’їхати. Обмежтеся напівчистової підготовкою, щоб потім цю кімнату не ремонтувати заново. Наприклад, ретельно загрунтуйте вирівняні стіни і стеля з підлогою. Так пилу буде набагато менше, і кілька тижнів можна прожити у відносному комфорті.

 • Завершуйте етапи цілком. Особливо це стосується комунікацій. Якщо нарощувати електропроводку поступово, від кімнати до кімнати, закриваючи штроби штукатурками, можуть виникнути проблеми з перевантаженнями. Доведеться розкривати приховану проводку, тому робіть і приймайте квартирну електромережу цілком. 

Yspg3CC4TmR JgU Uo7Ta9J5AXjftdF4wUmacnjEKFUV0JxMrH6IEMZ9P6kBDhKVEaRPhMq4xdfpmCtYiP0Bc ZaY2DPJpNdva4zNP3h GTnQVgGMANLqqnO3W4XET 9ofVo0r9qOnFulwLxfw

 • Дотримуйтеся вимог час висихання і набору міцності матеріалів. Не поспішайте, а краще дайте запас по часу. Так грунтовка проникне глибше, стяжка стане міцніше, плитка буде триматися краще і утворює рівну поверхню. 

 • Найчастіше вивозите сміття. Візьміть за правило поєднати вивезення сміття з прибиранням і провітрюванням. Чим менше дрібної будівельного пилу, тим міцніше і довговічніше будуть всі матеріали. 

 • Якщо комунікації в новобудові закладені, протестуйте все до початку робіт. Приклад – забита будівельним сміттям труба опалення до радіатора. Якщо приймання буде проходити влітку, взимку може доведеться розкривати підлогу і міняти забився ділянку.

Зверніть увагу, такий підхід не збільшить витрат, хіба що піде трохи більше часу, але результат виявиться близьким до ідеалу і довговічним. З нашої практики трикімнатна квартира з фінішною обробкою в новобудові вимагає від 4 до 6 тижнів «під ключ». Витратити більше часу можна (тут все залежить від фінансів і матеріалів), а ось менше – немає, так як постраждає якість і довговічність. 

Ще один важливий момент – усадка нового будинку. Одна з причин того, чому потрібно ремонтувати предчістовая обробку, а купити новобудову з обробкою в тільки що побудованому будинку не вийде. Забудовник чекатиме закінчення усадки відповідно до нормативів і проектними вимогами. 

OTV4 SfcKvhuksTVvdu9bIhn9YPAelctOknLhtz5E40rvZPEJKJ96T25RmxF3Y5x6YKu8qw0dR6Fsf710X U3gHZzPQd3oonfjTXbfOwx1jpyVjr8tjvgVypWUykuTSlACM1ic78gk2vNuz2g

Тому крім питання з чого почати ремонт новобудови без обробки, запитайте, коли його можна почати. Зазвичай забудовник має розрахункове значення, це не менше півроку з моменту закриття покрівлі (повне навантаження на фундамент). Найчастіше зволікання при здачі готового об’єкта перекривають цей термін, тому можна займатися ремонтом відразу після отримання ключів. В іншому випадку краще почекати пару місяців.

Квартира в новобудові з обробкою від забудовника: переваги і недоліки  

В цілому, переваги такого вибору є, приміщення готові до проживання, зазвичай перевірена робота всіх комунікацій, недоліки чорновий підготовки усунені. 

Природні недоліки очевидні, майте їх на увазі, приділивши приймання особливу увагу:

 • Неможливість оцінки якості прихованих робіт;

 • Відсутність додаткових поліпшень (наприклад, тепла, звукоізолююча стяжка);

 • Бюджетні матеріали не найвищої якості;

6Ct1h1U9 WZuKdb503Y4eWQ ZOvfARj8MYZ6orxXEW7RXeTA8khc2fseqH5aampMbKpY QDNrKVt0OV2 I2Q0r2NumBTFaDLv0FIRk 5rrwOj Ugf CYR GCOWSBOp0UbfCBZDoixzhomcgLUA

 • Задана планування і конфігурація кімнат, змінити яку складно (висновки розеток, вимикачів, розташування кранів і т.д.).

На замітку! При порівнянній вартості матеріалів ціна такого рішення завжди вище, ніж самостійна обробка.  

Тому зважуйте всі за і проти. Сподіваємося, стаття допоможе вам правильно прийняти нову квартиру і не менш правильно зробити її обжитий і затишною. Нагадаємо, що ми готові надати допомогу на будь-якому етапі вирішення задачі, від створення дизайн-проекту до здачі готового об’єкта під ключ. Запевняємо, результат співпраці з нашою компанією перевершить всі ваші очікування.