Блог

Укладання плитки своїми руками це просто? Розбираємося на прикладі з життя

Укладання плитки своїми руками це просто? Розбираємося на прикладі з життя

Ми підготували приклад з життя про те, що укладання плитки своїми руками можлива, навіть якщо людина не має навичок подібної роботи. Дякуємо за надану інформацію, фотографії та за докладну розповідь нашого замовника, про те, як це було здійснено в ракурсі  ремонту приміщення . 

Як класти плитку на підлогу в Інтернеті описують дуже докладно

Практично скрізь починаються статті зі слів «немає нічого складного, дуже просто». Нижче наведемо подробиці (одночасно інструкція) тог, як це виглядає в реальності від першої особи. 

Приміщення господарського призначення, пральня, воно ж сушарка, площа 4 м2. Первинна стяжка – цементна, вік – 6 років. З огляду на клас приміщення (вологе), рішення про підлогове покриття було однозначним. Обміркувавши завдання, власник задумався, як покласти плитку своїми руками, щоб заощадити на обробці. 

Підготовчий етап

Кімната для пральної машини була виділена з приміщення гіпсокартонними перегородками, комунікації прибрані в короб. Стіни власник зашпаклював, двічі загрунтував, підготував до фарбування. Природного освітлення не було (одна лампочка), тому вибрали білий колір зі вставками з насиченого оранжевого кольору. 

укладка плитки своїми руками

Пол ретельно господар почистив, пропилососити, двічі загрунтував грунтом глибокого проникнення. Правило показало нерівності, тому було прийнято рішення застосувати наливна підлога. 

На кімнату вистачило одного мішка 20 кг і спеціального голчастого валика. Далі слова власника: «Товщина шару мене не хвилювала, замішав два відра, перше вилив і відразу заважав Друге, розкотив валиком на довгій палиці, заходити в кімнату не довелося. Отвір дверей закрив дошкою, щоб не витекло нічого ». 

Через дві доби (на упаковці термін висихання вказано добу), клієнт перевірив поверхню довгим рівнем (2,5), в усіх напрямках вийшла майже ідеально рівною. 

Початок робіт

З огляду на розміри кімнати, 2,15х1,85 м, яку плитку покласти питання не було – 30х30см. З кількістю теж – 42 штуки, з урахуванням швів все виглядало красиво. Далі господар:

 • Виклав в ряд, вставив хрестики;

 • З’ясував, що по одній стороні точне попадання, по другий залишається смужка до стіни. 

 • Одночасно з’ясувалося, що кути не зовсім рівні. Тому вирішив, якщо залишаться щілини закриються плінтусом. 

Все було готово, залишилося почати так кінчити.

Підготовка до укладання

Наш майстер-самоучка:

 • Спробував порахувати, скільки клею треба купити. Виявилося, що треба знати товщину шару. У цьому випадку це важливий показник, який залежить від товщини керамограніта (6 мм), способу нанесення (тільки на монтажну частину або ще й на підлогу або тільки на підлогу); 

 • Знову поліз в Інтернет, приставав до консультантів в магазинах, дізнався про себе багато нового, але все ж з’ясував, що матеріал не змочується, покривається клеєм всуху, а наливну стяжку досить змочити; 

 • Товщину шару клею, що наноситься зрозуміти було складніше. Для 30х30 см це 2,5 – 3,5 мм. Запас кишеню не тягне, зупинився на 3,5 мм;

 • В результаті обчислив скільки клею піде на плитку 30х30 см, площею чотири квадрата – вийшло 23 кг (фасування 25 кг). А значить, вистачить одного мішка. 

Залишалося приготувати інструменти, і можна було приступати.

 

ВАЖЛИВО! Розрахунок кількості клею виявився помилковим, одного мішка не вистачило. Розрахункове значення не враховує втрати. Треба було купувати два мішка по 20 кг, ті самі 7-12%, що додаються до будь-якої кошторисі на матеріали.  

що потрібно

 • Зубчастий шпатель 3,5 мм;

 • Кельні (широкий і вузький);

 • Прогумований молоток і звичайний молоток;

 • Дриль з насадкою-міксером;

 • Будівельний рівень 1 м і маленький – 5 см;

 • Кутові клини і хрестики 3 мм (шов вирішив робити широкий, малюнок дозволяв);

 • Відро для промивання інструментів, відро для замішування клею, мірні ємності для дозування компонентів і робоче місце.

укладка плитки матеріали

Змочувати, тобто зволожувати наливну стяжку, необхідно для кращої адгезії з клеєм. Перший ряд робилося це пензлем, довго і неефективно. Тому, згадавши про садовий обприскувач, справа пішла веселіше.

76tQVuG DY14FF0kj1GQErWjWQcuTPQmVw1Toi YTh0bebOBrpqcpZdTAcuqaTT WUBX8YqaYCXpMndyx9Ugx7BeQ4 7N68axem4GaIJAkCtrBdQYVHIcm8i2DSVJrxKO4IZbjRm Tq3oBgmA

Підготував робоче місце, на відео у людей так спритно все виходить, простіше простого. На ділі починаєш намазувати клей на вазі, то шмат розчину впустиш, то ще щось. Сидячи, працювати набагато зручніше, головне тут рівномірність шару.

укладання плитки інструменти

Ще один інструмент знадобився пізніше. Як різати плитку питання не було, в наявності була болгарка і коло по каменю та кераміці. Про те, що до цього справа дійде, зрозумів після викладення на суху.

Викладення першого ряду

Наш доморощений плиточник діяв так:

 • Рівне укласти перший елемент не допомагав навіть довгий рівень. Було незрозуміло, наскільки в результаті ряд відійде від стіни в закінченні;

 • Виклав знову насухо, вирівняв (з хрестиками та клинами);

 • Акуратно вийняв першу плитку, намазав і поставив на місце.

 • Поки возився, ряд порушився. Не знаючи, скільки сохне плитка, швидко її вийняв, відмив від клею її і посадочне місце;

 • Повторив викладку, але тепер на 3 найближчі поклав вантаж, зафіксував, після чого нарешті перша встала на місце;

 • Щоб закріпити успіх, пересунув вантаж і повторив операцію з другої плиткою.

укладка плитки технологія

Після третьої стало зрозуміло, що справа пішла, тому продовжив, безперервно вирівнювання вздовж і по діагоналях.

Не забудьте важливий момент – огляньте монтажну частину. На деяких наносять стрілки, вичитав, що цей напрям укладання, але коли викладав всуху, побачив що виглядає якось негарно. Коли почав працювати, зрозумів, що стрілку замазую розчином, і при будь-якому русі втрачаю її напрямок. Орієнтувався на малюнок, естетика взяла гору над інструкцією. 

 

Примітка від компанії Перебудова-ЮГ. У більшості випадків стрілка це не напрямок викладки, а технологічна позначка напрямку виходу плитки з обробної лінії. Якщо виявлений мікробрак поверхні, її відправлять на повторну обробку. Тут напрямок руху має збігатися з початковим. Інакше лицьова поверхня буде зіпсована. Напрямок укладання стрілка вказує для великих плит, від 60 см при наявності малюнка.  

 

Читайте не тільки публікації в Інтернеті, а й інструкції. Коли стартова смуга перестала бути чорної і закінчилася, вийняв залишки з коробки і прочитав дрібним шрифтом на залишках упаковки. «Рекомендуємо при покупці декількох коробок навіть з однієї партії перемішати їх, щоб відтінок був більш рівномірним по площі». Ні в одному ролику, який дивився, нічого про це не говорилося. Розібрав залишилися дві коробки і перемішав. 

Нікуди не поспішав, але на стартовий етап пішов весь день, близько сьомої години, враховуючи перекури на робочому місці і швидкий обід. На обіді поцікавився в мережі, скільки коштує покласти метр плитки, але потім взяв себе в руки і закінчив розпочате. 

 

Важливо! Перший ряд неможливо вирівняти по другому, якого ще немає, для цього і потрібен був низький рівень. Їм можна контролювати ідеальну рівність в усіх напрямках.

 

Дійсно, нічого складного! Закінчивши перший ряд, став набагато менше довіряти всьому, що пишуть в мережі, особливо уроків як просто зробити все самостійно.  

NDYKrhadOL QmmIGfMEPsS5DHiT LmKFNELVzuDseJoenNltIG5dW15 N3aAtrgvbU 5033KnGKwRdNEjiVSSYLapny2CGNlJh7Z6AjFfpzciDPxvKkVfYBjltNmxdr HvlZGKc9ZmyCvDKlFg

Як замішувати розчин і вчитися на помилках

Зрозуміло, все починається з замішування розчину, і тут інструкція поганий помічник. 

По-перше, додавайте води не відразу всю кількість, а потроху, домагаючись пастоподібної консистенції зручною для намазування. По-друге, візьміть листочок і напишіть на ньому, скільки вагових частин сухої суміші і води вийшло, це і буде ваша інструкція.

Засічіть, скільки сохне плитковий клей не на підлозі, а у відрі, де замішаний. Розбавляти його водою заборонено, в наведеному прикладі йшло приблизно 30 хвилин на 5 літрів. Термін життя трохи подовжує обприскування поверхні з розпилювача. Тут він теж знадобився. 

Навчіться правильно намазувати однаковий шар на монтажну частину. Намазуйте невелику кількість (приблизно на третину). Потрібну кількість приходить тільки з досвідом, наш майстер-самоучка потрапив тільки пару раз, мабуть, випадково.

CY5qamAIwmiXX0S 4Vy6v14jxGAuk3VkKJYBZMBNip0CZdfjvH2FJ9elL0YDO506sqpR2buu K84aPSSKPbOvyrApkb2g6pElTjFpFHsG 8V7Yqn9ZzvstJFjVcc0AeME531n1ThEWiTwdF3eg

Провели зубчастим шпателем, і якщо не вистачило, додаєте ще трохи складу так, щоб покрити порожні місця.

L9oPbD4xcXu8e D0RRrA12sN GvrC664Q5PP2RlSAxOktvaLzEaai5Asok KklRpYHdFQeO6VAskzpMaN DlYnZGsyXPue5BBvRTdikb72yzJKS1psRt3rKeIAx YqZWKyNepgg6OngfQiHrdA

Виходить рівномірно покрита поверхня, головне, щоб вона була однакової товщини. Рази з третього це виходить досить впевнено.

BS6e 9DZju6YcOhG8BoHcVT RkYzw1zPX8DcyaHtgMLautJfV1YAfdn7TyUJzAXHlTpcmLdxrrPCw3xBS1PCFZH1VSr2Teav9jBMwZeAQiFC5TyiqRBHEsdhndzdIs7ps2oyK3SmR GtS3V YA

Після укладання з таким шаром, доведеться швидко відмивати лицьову поверхню від залишків складу, оскільки при вирівнюванні він видавлюватиметься через шви. Після половини першої смуги наш майбутній клієнт зрозумів, що питанням «як класти плитку на стіну» навіть цікавитися не стане. Видаляв надлишки по всьому периметру наш герой пальцем, проводячи їм під кутом по всіх краях. Правильно готовий до укладання шар повинен виглядати так.

MaHlcS295hm0h4kuLWZr 0EAK8ETFDAci65BzsXdVRe4HXDBqIQ11111Q Jf5uydSE84Pp5yOx6d7Fhahrm3T2qhrTR13OolBrO9tWm7zm0PbOQ 6RVm7sqOpy0A1m96YO4u VslkUdx0Pg Iw

Викладення йшла від стіни з дверима, оскільки далека стіна не кидається в очі. Принцип – не наступати на укладені ряди, тому відступав до дверей, на третій день закінчив там, куди міг дотягнутися з дверного отвору. Після чого зробив перерву на три доби. Скільки сохне плитка на підлозі питання спірне, тому вирішив не поспішати. 

1XIDJZbOEwC Q0TeoW3oteX12lLenbe6TfpoqR6zQ5WDWR TugyUV5Ap UJP0NARAmNYFGHw839SUZrAZq0iVMzS1fmOngCSR4mXW WfjBxWkfVAcr67XO58RcotqVSBgv9lWY9ayDLO8p SAA

Що залишився ділянку закінчив за пару годин, дістався до тієї самої смуги, для якої знайшов обрізки, що залишилися від укладання в іншій кімнаті. Шкода було цілі, але і ці потрібно підігнати.

GdC6 CZTxfy6Uoib2EgRdjw0Jfv3fMjrtqpQJmBTLcNatrsR4otfYAAAiVaoFa5XdYYo3WtNGKuduyi8FSKz5DsbZP82ZH0pRAPwGi7YcYhvEDtykFGZGDNeVUKgkeDHkxkMnz7jRJOEF TMFQ

Здавалося, кінця краю немає. Але робота була закінчена, перевірка рівнем показала, що все вийшло. Затирка виявилася напрочуд простим заняттям – замішувати потроху і вмазують в шви, відразу протираючи залишки. 

 

Лайфхак. Як порізати плитку болгаркою за допомогою маленького диска для каменю та іншої кераміки:

 • Докладаємо рівною стороною обрізок до стіни з невеликим відступом, догори ногами;

 • З урахуванням залишку на шов, проводимо олівцем лінію уздовж викладеного ряду;

 • Обрізок фіксуємо на відповідному підставі (товста дошка) так, щоб лінія різу відступала від краю на 3-4 мм; 

 • Ріжемо від краї, не натискаючи. Ведемо рез повільно, особливо ближче до краю. 

Рази з третього вийде, тому потренуйтеся на непотрібних шматках.

Висновок від співробітників Перебудова-Південь

Вийшло непогано для першого разу, але для продовження обробки в сусідній кімнаті клієнт вирішив запросити нас. Так як на роботу пішло 5 днів чистого часу, і він не захотів витрачати пару місяців на 24 м2.  

 

Наша оцінка виконаної клієнтом роботи 4 з 5 (враховуючи, що укладання виконана взагалі без навичок). Простукування дерев’яної плашкою показало, що клеїть шар покладений рівномірно, без пустот, копітка робота. Рівень в зоні суцільних плиток на 5 балів. 

Недоліки типові для початківця майстра, який працював без наставника і поодинці. Приміщення вологе, стяжка була зайвою, шар клею теж (2 мм було б достатньо). Було непросто зробити необхідний поріжок з сусідньою кімнатою. Обов’язкова вимога, оскільки в ній розташовуються електроприлади і щиток. 

Укладання маленьких обрізків не вийшло рівною, по плінтусу добре видно як «гуляє» рівень від шматка до шматка. У наших співробітників такий об’єкт б просто не прийняли.

З цієї ж стіни радіатор опалення, труби власник не обійшла правильно. Намазав розчин і виклав мозаїку з дрібних шматочків. 

Виправили ми і ще одну помилку – відсутність вентиляції. Вирізали отвір над дверима, встановили вентилятор з таймером включення на десять хвилин на годину (регулюється). У сусідньому приміщенні природна вентиляція є. 

Ми дуже вдячні нашому герою за докладне інтерв’ю про те, як класти плитку своїми руками насправді. За надані фото – окрема подяка. Живі, а не постановочні фотографії в сфері обробки нині рідкість. Розповідь трохи відредагували, в частині виразів, коли він згадував про цю історію, але постаралися зберегти його манеру висловлюватися.  

Тепер і ви знаєте, наскільки легко і просто покласти плитку на підлогу своїми руками, не маючи досвіду, орієнтуючись тільки на статті непрофесіоналів в мережі. Залишилося додати, що він з цікавістю стежив за нашими професіоналами, і, приймаючи кімнату, пошкодував, що місць, де ще можна потренуватися з кахлем, не залишилося.