Блог

Успішний ремонт в квартирі починається з комунікацій

Йдеться про успішний  ремонт квартири в новобудові  і вторинному фонді. Від правильності роботи з комунікаціями залежить довговічність і надійність нової (відремонтованої) інфраструктури. Крім того, без води, каналізації і електрики обробка взагалі стає неможливою. 

Чому починати ремонт треба з каналізації

Приступаючи до цієї системи, треба дотримуватися кількох правил, істотно полегшують життя. Адже хороша каналізація та, яку ми не помічаємо і про яку забуваємо. Принципові моменти, то, з чого треба почати, такі:

  • Стежимо за правильним положенням сгонов каналізаційних труб (зміна діаметра);

  • Намагаємося виключити «зайві» зчленування, чим їх менше, тим краще;

  • Дотримуємося правило ухилу не менше 7 градусів для забезпечення самопливу;

  • Всі кінцеві підключення трубопроводів повинні бути однаковими і перпендикулярними по відношенню до стіни.

Типові помилки ілюструє цей санвузол

А це приклад правильної компоновки, який зажадає великого за розмірами «ревізійного» люка для обслуговування фільтрів грубої і тонкої очистки після ремонту ХВП. Зверніть увагу на заглушку замість крана, це точно тимчасове рішення.

Розміщення відводів для унітазу має точно центрироваться. Чим коротше буде перехідник, тим більше шансів, що про засорах ви так і не дізнаєтеся. На цьому прикладі добре видно правильну установку згону і витриманий ухил самопливу. Тут же видно ізоляцію, особливо важливу при ремонті ГВС (виключає перегрів всередині стін і не тільки). 

Найстрашніша помилка, коли в каналізаційній трубі великий діаметр змінюється на менший у напрямку до стояка. Це гарантовані засмічення, які важко усунути, тому виключіть таку помилку. 

І ще один момент – шум. Для того щоб виключити шуми від поточних фекалій сусідів зверху, не забудьте про шумоізоляції, яка коштує копійки. Крім захисту від шуму вона виконає ще одну важливу задачу – виключить утворення конденсату взимку, коли сусід зверху зіллє ванну з гарячою водою. 

Рекомендуємо не купувати «спеціальні» і «універсальні» шумо і утеплювачі. Кквадратний метр звичайного ізолятора для теплої підлоги прекрасно закриє обидві проблеми. Єдине зауваження, цей захист не треба приклеювати, залиште повітряний зазор, просто обмотавши трубу.

 

Наступний в черзі ремонт водопроводу

Займаючись в Одесі комунікаціями більше 20-ти років, фахівці компанії «Перебудова» набачилися всякого. Протікання мідних (здавалося б вічних) труб, 100% знос, при якому заміна стояка ХВП неминуча, повне «замулювання» трубопроводу, зовні цілком робітника.

 Якість води має значення, але якість матеріалу труби набагато важливіше. Сучасні матеріали інертні, не схильні до корозії, внутрішня поверхня не створює турбуленцию, виключаючи кавитационні впливу. Простіше кажучи, в сталевій трубі внутрішня поверхня шорстка, і вона схильна до корозії. Пластик цих недоліків позбавлений. 

Приклад покаже необхідність обов’язкового ремонту системи водопостачання, особливо у вторинному житловому фонді, краще наших коментарів. 

Магістральний стояк на фото праворуч зношений на 100%, вода сочилася. Після відключення демонтаж наші фахівці провели без інструментів. Труба просто зруйнувалася. Якщо в крані з такими трубами є вода, це не означає, що завтра ви не залишитеся без води зовсім.

 

Зауваження: своїми руками проводити ремонт комунікацій не варто, занадто багато тонкощів, про які знають і приймають їх до уваги лише професіонали.

 

Ви не замислювалися, чому в одному крані відразу тече гаряча вода, а в іншого доводиться чекати? Причина – неправильне встановлення ГВС, доведеться злити воду, щоб вона нагрілася. Проблему вирішує вторинний контур додаткової циркуляції, в якому гаряча вода буде відразу. Звичайно, це витрати, доведеться прокласти ще один контур водопостачання, але якщо витратилися, то відразу після відкриття крана вода буде гарячою.

Іноді такі контури робляться на ГВС і ХВП, особливо якщо ремонт системи водопостачання супроводжується повною заміною трубопроводів і стояків. Перевага в тому, що безперервна циркуляція води дозволяє отримати одразу високу температуру, а в системі ХВП не відбувається застою. Виглядає це приблизно так:

Останнім часом при установці ГВС, особливо в новобудовах, мешканцям радять влаштувати «сухий канал комунікацій». Монтується свого роду «полотенцесушитель, за рахунок якого в закритому просторі немає вологи і щодо сухо. Спокуса велика, переваги очевидні, але такого роду впровадження в магістраль заборонені. Навіть розмір звичайного рушникосушки обмежений, а за таке поліпшення штраф неминучий, як і примусовий демонтаж. 

Приступаючи до цієї частини комунікацій, уточніть в керуючої компанії, що і як зробити можна, а чого робити не можна. Коли закінчите з цими «мокрими» системами, залишаться ще дві.

 

Зіставте монтаж систем опалення та кондиціонування

Люди, які пишаються результатами своєї роботи, схильні скаржитися, коли її доводиться переробляти. Чи не тому, що професіонали щось зробили погано, а тому, що власники забули про кондиціонер. Можливо, ви теж не плануєте його встановлювати. Але глобальне потепління ніхто не скасовував, а з нашої практики 25% вартості монтажу це відновлення декоративного оздоблення. Іноді її відновити неможливо (ексклюзивна штукатурка, тканинні шпалери і т.д.). На капітальному етапі закласти майбутні комунікації для кондиціонера коштує копійки (приблизно 25 гривень п.м. плюс вартість матеріалів). Тому краще передбачити місце, а не витрачатися потім на обробку.

Наші фахівці допоможуть визначити точне місце, з урахуванням конфігурації приміщення (потужності охолоджувального приладу). Рішення можна знайти для самого складного ділянки. Незадіяні комунікації відмінно маскуються декоративними елементами, але коли прийде час, вони будуть готові. Монтаж системи охолодження займе пару годин, не буде брудних робіт і не доведеться відновлювати обробку.

Ремонт системи опалення вирішує протилежне завдання – нагріти приміщення. У вирішенні цього завдання є свої тонкощі і обмеження. 

 

Заміна опалення в квартирі можлива тільки після узгодження робіт

Як і магістральні стояки ХВП і ГВП, опалення є загальнобудинкових господарством. У термінах керуючих компаній це «позабалансові» одиниці. Тобто труби у вашій квартирі, але їх власник не ви. 

Тому будь-які переробки вимагають узгодження (іноді з усіма мешканцями під’їзду). Насправді, при зваженому підході це не так складно. Наведемо приклад:

  • Велику кімнату розділили на дві, в одній не було радіатора;

  • Вікна в кімнаті не було, дозволу його зробити отримати не вдалося;

  • Нова кімнатка кутова, з двома зовнішніми стінами, тому опалення було необхідно.

Власник з нашою допомогою за тиждень отримав усі погодження, і після зведення перегородки в кімнату провели окрему лінію. Одночасно була зроблена розводка електропроводки в підлозі, оскільки в даному проекті стяжки не було. Паркетна дошка стелилася на лаги, тому така компоновка цілком допустима. 

 

Важливо! Неприпустимо численне перетин комунікацій, які згодом заливаються в стяжку. У такій ситуації ремонт через пару років неминучий і зажадає значних витрат. Навіть якщо місце аварії встановлено точно, розкривати доведеться практично всю підлогу.

 

Наша компанія так не працює, але наші фахівці припустили, що власник вирішив прибрати в підлогу всю проводку, труби опалення і водопровід. Виконавці намагалися, як могли, але порушили всі канони правильного укладання, хоча при такій постановці завдання інакше і бути не могло. 

Сьогодні оптимальної розводкою електрики вважається стелю, а підлога – прерогатива опалення.

 

Правильний монтаж труб системи опалення дозволить створити ілюзію «теплої підлоги»

Згідно з нормативами, монтаж систем опалення та водопостачання повинен проводитися з дотриманням заходів утеплення (шумоізоляції) труб. Приблизно так виглядає еркер новобудови з дотриманням діючих вимог. Труби прибрані в ізоляцію, укладені по периметру еркера, обігрів приміщення забезпечується тільки радіаторами.

В аналогічній ситуації можна поступити трохи інакше. Ми не закликаємо порушувати правила, але натякаємо, що при такому підході взимку біля вікон буде набагато тепліше.

«Утеплювати чи ні» – ключове питання обігріву приміщень, в якому наша компанія завжди на стороні замовника. У будинку повинно бути тепло і комфортно, і підлога повинна бути теплий. Але в квартирах водяні теплі підлоги заборонені. Можна витратитися на електричні мати або кабелі, але інструкція як телеграфний стовп. Перестрибнути не можна, але можна злегка обійти, особливо нічого не порушивши.

У вторинному фонді такої ремонт опалення практично неможливий, крім випадків радикальної перебудови. Але в новобудовах цілком допустима можливість отримати безкоштовно «майже тепла підлога». Для цього досить відійти від ще одного нормативу – рядної прокладки труб опалення.

Якщо рівномірно розподілити лінії по підлозі цієї кімнати, прибрати утеплювач, то ми отримаємо рівномірний обігрів, незважаючи на велику площу скління. До речі, установка радіаторів опалення проведена за всіма правилами і нормативам, так що особливих порушень не буде.

Як і з опаленням, подібних тонкощів маса у всіх роботах з комунікаціями, тому рекомендуємо звернутися до професіоналів хоча б за порадою. Чи не все можна розповісти в рамках короткої статті про гарячу і холодну воду, каналізацію і опалення. У комунікаціях є п’ятий елемент – електрику, якому ми присвятимо окрему тему.