Блог

Установка сантехніки вимагає навичок, але не боги горщики обпалюють.

Будь-який ремонт і обробка це, перш за все, встановлення сантехніки, унітазу і раковини з водою. Все інше, можна робити не поспішаючи, розуміючи, що комфорт робіт забезпечений. Оскільки установка сантехніки – головна умова для  ремонту та оздоблення квартири , розповімо, як це зробити своїми руками.

Найпростіша установка унітазу

Ви здивуєтеся, але установка унітазу дійсно справа досить просте. Клопітка, але найважливіше. Якщо ви раніше унітази не встановлювали, а в санвузлі обмежені умови, роботу краще довірити професіоналам. В інших ситуаціях все можна зробити самому, без помічників.

Отже, з чого почати:

 • Розпаковуємо коробки, проводимо ревізію, чи все є в комплекті (в прикладі все на місці); 

 • Оглядаємо техніку на предмет відсутності сколів і дрібних пошкоджень. Якщо вони є, покриваємо герметиком і даємо висохнути;

 • Встановлюємо начинку бачка. У сучасних моделях обидва вузла (подача і злив води) йдуть в зборі;

   

 • Вивіряємо вертикальність встановлених вузлів. Перекоси неприпустимі, особливо в вузлі подачі води;

 • Ретельно ущільнюємо вихід підводки. Це стосується будь-якої установки сантехніки у ванній. Після закріплення бачка місце підключення стає важкодоступним, краще все перевірити перед складанням унітазу;

 • На висновок труби з холодною водою встановлюємо кран (обов’язково для всіх точок підключення) і гнучку підводку;

Тепер встановлюємо бачок і сам унітаз.

Лайфхак. Підведення закріпіть на бачку, протягнувши в отвір полки на зливний чаші. Після цього встановіть прокладку на центральний отвір і притягайте бачок по черзі з кожного боку. 

 

У такому стані можна перевірити прилад, якщо висновок в каналізацію робите гофрой (рекомендований варіант для неспеціалістів). Кілька разів зливаємо воду і залишаємо повний бачок на 1-2 години, щоб переконатися у відсутності підтікання. Далі закріплюємо унітаз до підлоги, вирівнюємо за місцем гофру, обробляючи герметиком приєднання до приладу і каналізації. 

Найпростіше використовувати інсталяційний шаблон, тільки врахуйте сторону підключення до водопроводу (правильний шаблон двосторонній). Якщо такого шаблону немає, його можна зробити самостійно, вирізавши з картону. 

По розмітці свердлимо отвори для кронштейнів. Перш ніж їх закріпити в підлозі, приміряємо до настановних отворів на підошві чаші. Конструкції можуть відрізнятися, так простіше зрозуміти, як все правильно закріпити.

Залишилося навести порядок і можна користуватися унітазом. Робота в однієї людини зайняла вихідний день, але поспішати було нікуди. 

У новобудові можна використовувати підключення за тимчасовою схемою. 

Пристрій не кріпиться до підлоги, підводка до каналізації не герметизується, досить ущільнити ізоляційною стрічкою. 

Такий монтаж зайняв приблизно півтори години, прилад справно працював півтора року, поки йшла обробка інших приміщень. 

Ми не дарма приділили стільки уваги цьому приладу, оскільки інші роботи не настільки заморочливі.

Установка душової кабіни заняття просте, але спірне

Спірність полягає в декількох моментах. Приймаючи рішення, обміркуйте такі мінуси, а наші фахівці проконсультують по іншим тонкощам. 

Приклад ситуації. У квартирі стала протікати кабіна, власники вирішили замінити її ванній. Розбирання добре ілюструє позицію супротивників душових кабін:

 • Занадто складна система роздачі води відпрацювала чотири роки і початку «сочитися»;

 • Вся задня сторона була покрита цвіллю, в нижній частині зруйнувався ущільнювач, що теж додало клопоту;

 • Всередині кабіна при цьому зберегла досить свіжий вигляд.

Тому є думка, що установка піддону душової кабіни більш правильне рішення, ніж кабіна в зборі. Ще більш правильне рішення розглянемо в прикладі, де роботи також виконав один чоловік, причому, не знаючи як зробити все правильно. 

Проте, все вийшло непогано для не фахівця:

 • Була куплена шторка, під розмір якої виділено місце в невеликому санвузлі;

 • Сам піддон збирався з цегли, заливався міцним вологостійким розчином з гідроізоляцією по підлозі;

 • Зливний трап був обраний простий, поворотний. Що спростило збірку зливу в каналізацію;

 • Виставлявся зливний трап в останню чергу, що було правильним рішенням;

 • Не маючи навичок робити правильний ухил при укладанні мозаїки, власник вирівняв підставу піддону. Це дозволило витримати ухил простим контролем товщини шару клею;

 • По готовності піддону залишилося закріпити шторку і підключити душ з краном.

Зрозуміло, така установка душа складніше, ніж приєднати готову кабіну. Приклад показовий в тому сенсі, що при бажанні, своїми руками можна зробити багато чого. Навіть при повній відсутності навичок. 

Відзначимо, що помилки були, але незначні, у наших фахівців вони особливих нарікань не викликали. А, враховуючи монолітність піддону, цвілі і грибка всередині точно не буде.

Підключення ванній в деякому сенсі простіше інших робіт

Є природне обмеження – вага. Чи не рекомендуємо намагатися виконати такі роботи самостійно, особливо якщо ванна з чавуну. 

У наступному прикладі роботи виконували дві людини. У міру робіт вирішувалися деякі складності, які треба враховувати в обов’язковому порядку:

 • Велика вага і «тонкі» ніжки точно продавили б плитку, тому було прийнято рішення ставити ванну на цеглу;

 • Через підйом довелося довго возитися з регулюванням ніжок, в результаті були замінені гвинти (ті, що були в комплекті, виявилися занадто довгими);

 • Опорні цеглини були поставлені з урахуванням опори майбутнього екрану, яким ванну передбачалося облицювати;

Далі була установка змішувача у ванній, і тут були свої труднощі:

 • Були відсутні крани висновків гарячої та холодної води, тому часу на роботу (в нічний час) було не так багато;

 • Відстані між центрами труб виявилося нестандартним. Перед установкою змішувача довелося підбирати підходящі ексцентрики, щоб дотримати співвісність;

 • Була порушена схема підведення гарячої і холодної води. Щоб виправити помилку довелося перебрати кран.

Після підключення ванна була готова до використання.

Зверніть увагу, робота приведена в приклад як складне завдання, в якій постійно виникали різні складнощі через зміну санвузла. 

Тимчасове виведення в каналізацію бал замінений під час облицювання плиткою, приблизно через два місяці. Стільки часу знадобилося, щоб підібрати плитку, яка підходить під колекцію, куплену на розпродажі.

Лайфхак . Вибираючи плитку для санвузла, враховуйте можливість ремонтів або переробок. Не завжди вийде підібрати варіант, який буде виглядати гармонійно. 

Відмова від типового ревізійного люка наші дизайнери схвалили, як і висувний ящик в задній частині конструкції (каркас, обшитий гіпсокартоном з наклеєною плиткою). 

Шухляда став не місцем зберігання, а можливістю просушування внутрішнього простору, але зате в екрані немає вентиляційних отворів. 

Звернемо увагу, установка ванною в типовому санвузлі займає набагато менше часу і зусиль, якщо вибрати стандартні варіанти. 

Установка раковини на тлі інших сантехнічних приладів легка прогулянка

Знову ж розглянемо непростий приклад: підвісна конструкція, ширина 120 см, пристойний вагу і відсутність постійного помічника. 

Порядок роботи під час монтажу раковини наступний:

 • Запасаємося шаблоном задньої частини (найкраще вирізати з картону самостійно);

 • Розмічаємо точки для анкерних болтів кріплення;

 • Приміряємо раковину, вирівнюючи будівельним рівнем (без помічника нереальне завдання);

 • Враховуємо лінію плитки (краще збіг, інакше навіть при рівній установці буде здаватися, що раковина коштує криво);

 • Далі установка змішувача (з гнучкими підводками) і сифона, з перевіркою правильного положення;

 • Безпосередньо кріплення раковини на стіні, для чого бажано використовувати тимчасові підпори (брус 50х50 мм або непридатні дошки, що залишилися від ремонту);

 • Збираємо сифон з висновком в каналізацію;

 • Закріплюємо раковину спочатку крайніми болтами, після чого внутрішніми (в прикладі 4 точки кріплення).

Установка раковини у ванній була закінчена, через деякий час з’явилося дзеркало і бра, щоб радувати власників ранковим туалетом. 

Ми розглянули найскладніші завдання для доморощеного сантехніка, освоїте одну з робіт, все інше не потребує багато часу і сил.

Установка змішувача в душі це герметизація підключення

Щоб спростити собі роботу, ретельно виміряйте відстані між центрами труб холодної та гарячої води в точках виведення. Купуйте змішувач в душ рулеткою, а не категорією «дуже подобається». В наведеному вище прикладі ми розглядали ситуацію з установкою ексцентриків. Це завдання для професіоналів, своїми руками теж можна поставити, але переробляти будете не раз і не два. Якщо до того ж неясна схема підключення водопроводу, викликаєте фахівців. Інакше копійчана робота обернеться великими витратами на ремонт залитих сусідів знизу.

Якщо ж правильно підібрати змішувач, то робота займе приблизно годину, причому на заміну душа і крана в раковині. Врахувавши наші рекомендації, власник впорався із завданням самостійно, хоча рішення було тимчасовим – заміна повністю зношених кранів.

Головне в цій роботі – ретельна герметизація підводок, яку можна виконати фум-стрічкою, хоча фахівці вважають за краще клоччя або смоляних пасмо.

Аналогічним чином проходить монтаж гігієнічного душу з регульованою температурою. Цей пристрій дозволяє відмовитися від установки окремого біде, що важливо для невеликих санвузлів. 

Зверніть увагу! Як правило, висновки для душів всіх типів не мають окремого крана, тому сплануйте роботи заздалегідь, щоб уникнути тривалої перерви в подачі води.

Підключення пральної машини до водопроводу

Якщо щось з перерахованих вище робіт вже робили, ніяких труднощів не виникне. Тільки прийміть рекомендацію – підключайте пральну машину до гарячої води, заощадите на електриці (на час підігріву).

Підключення посудомийної машини до водопроводу також виконується від ГВС, однією підведенням, труднощі виникають тільки з вбудованою технікою. Необхідно врахувати посадочні місця, закласти запас на помилку і уникнути перекручування гнучкого підведення.

Трохи складніше з технікою виглядає каналізація, підключення можна зробити окремо або впровадити в сифон кухонної раковини (кращий варіант). У пральних і посудомийних машин є насоси. Якщо стежити за відсутністю засмічень, підключення можна забезпечити на будь-якій висоті.

Такі сифони продаються окремо (допускається до 4-х підключень). При цьому їх складання і монтаж не викликають ніяких труднощів. Єдина рекомендація – пам’ятайте, що обсяг води, що скидається у пральної машини більше, тому її треба включати в сифон, а не відвідний шланг.

Сподіваємося, наша стаття розвіяла страхи перед установкою сантехніки. Головне – забезпечити герметичне підключення водопроводу і каналізації, тому приготуйте інструменти. Буде потрібно розвідний ключ, олівець (маркер), рулетка, будівельний рівень, пакля або ФУМ-стрічка, гнучкі підводки потрібної довжини і прокладки.

Наберіться терпіння, не поспішайте, і все у вас вийде. А якщо сумніваєтеся, фахівці нашої компанії завжди до ваших послуг.